10 najlepszych piosenek weselnych, dzięki którym Twoi gości będą tańczyć przez całą noc!

taniec

Muzyka jest niezwykle ważnym elementem wesela, gdyż odpowiednio dobrane utwory gwarantują świetną zabawę gości.

Właściwie wybrany repertuar spowoduje, że będą mieli ochotę na zabawę. Poza tym muzyka umożliwi przełamanie pierwszych lodów i wiele może zdziałać w nakłonieniu uczestników wesela do tańca, gdyż często zdarza się, że widzą się oni po raz pierwszy. W tańcu z reguły czujemy się swobodniej, wspólna zabawa służy nawiązywaniu znajomości i pokonywaniu nieśmiałości. Należy także pamiętać o tym, że na sali będą bawić się goście w różnym wieku i właściwych sobie upodobaniach, dlatego powinna ona podobać się większości z nich.

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Dobrze dobrana muzyka na wesele sprawi, że goście będą bawili się do samego rana. Utwory pełnią bardzo ważną rolę. Ilustrują przeróżne sytuacje, wyzwalają uczucia, na przykład w trakcie pierwszego tańca, ale przede wszystkim służą świetnej zabawie. Jak ważnym elementem wesela jest muzyka niech świadczy to, że źle dobrana może skutecznie utrudnić gościom wspólna zabawę. Weselny zestaw utworów powinien przede wszystkim podobać się młodej parze, gdyż nie należy wybierać utworów wbrew swoim gustom.

Jak dopasować muzykę do odpowiednich wydarzeń na weselu?

Weselna playlista składa się przeróżnych utworów. W celu stworzenia takiego repertuaru najlepiej skonsultować się z DJ–em lub zespołem muzycznym, gdyż mają doświadczenie w doborze utworów w taki sposób, by zarówno młodsze jak i starsze pokolenie było zadowolone i dobrze się bawiło.

W tej kwestii na pewno należy postawić na różnorodność. Najlepszym rozwiązaniem jest to, aby goście młodsi i starsi mogli tańczyć do swoich ulubionych i dobrze znanych utworów. Nie należy serwować gościom tylko  i wyłącznie techno, rocka, muzyki biesiadnej, czy disco polo, które wielu osobom kojarzy się z kiczem, ale prawda jest taka, że cieszy się ona na weselach dużą popularnością.

Dobrze jest stworzyć również listę utworów, których na pewno nie chcemy usłyszeć w trakcie zabawy weselnej oraz piosenek obowiązkowych. Warto pamiętać o tym, że przyjęcie trwa długo, od kilku do kilkunastu godzin, intensywność zabawy zmienia się. Pojawiają się chwile, kiedy goście spożywają posiłek, dlatego w tych momentach warto wybrać piosenki, które będą tłem, także dla rozmów gości weselnych.

Należy pamiętać, że na przyjęciu spotyka się rodzina, która wymienia informacje na swój temat, dzieli się wrażeniami ze ślubu. Muzyka nie powinna w tych rozmowach przeszkadzać. W takiej sytuacji warto postawić na utwory Adele, The Beatles, Leonarda Cohena, Briana Adamsa.

taniec

Jakich utworów unikać na weselu?

Na przyjęciu weselnym we Wrocławiu na pewno należy unikać muzyki dla wąskiego kręgu odbiorców. Zarówno młodzi, jak i starsi goście nie będą dobrze bawić się przy techno, czy rapie. Warto zapoznać się z utworami w celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji i konsternacji w trakcie słuchania takich piosenek jak na przykład:

  • „Małgośka” Maryli Rodowicz, której kontrowersyjny tekst o zdradzie nie jest najlepszym wyborem na weselne przyjęcie.
  • „Windą do nieba” zespołu Dwa plus jeden, której przekaz o kobiecie wychodzącej za mąż z rozsądku, utraciwszy wcześniej ukochanego nie jest najlepszym wyborem.
  • „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz, który jest smutnym tekstem o życiu, nastrajającym pesymistycznie. Wesele jest szczęśliwym momentem w życiu młodej pary i nie należy psuć tych radosnych chwil posępnym tekstem o krótkiej egzystencji człowieka. Taki utwór może skutecznie popsuć nastrój na weselnym przyjęciu.

Jaką muzykę wybrać na przyjęcie weselne we Wrocławiu?

W repertuarze weselnym powinny znaleźć się utwory dla starszych i młodszych. Rodzice i dziadkowie młodej pary będą dobrze się bawili przy polskich utworach takich jak:

  1. „Wielka miłość” Seweryna Krajewskiego,
  2. „Mój przyjacielu” Krzysztofa Krawczyka,
  3. „Zatańczysz ze mną jeszcze raz” Krzysztofa Krawczyka,
  4. „Walc Embarras” Ireny Santor,
  5. „Ale wkoło jest wesoło” zespołu Perfect,
  6. „Takie tango” Budki Suflera,
  7. „Zawsze tam gdzie Ty” Lady Pank,
  8. „Nie liczę godzin i lat” Zbigniewa Rybińskiego,
  9. „Opowiadaj mi tak” Zbigniewa Wodeckiego,
  10. Utwory Jerzego Połomskiego.

Młodej pokolenie dobrze będzie się bawić przy utworach takich jak:

  1. „Bailando” Enrique Iglesiasa,
  2. „Vivir Mi Vida” Marca Anthony,
  3. „Danza Kuduro” Don Omara,
  4. „Ai Se Eu Te Pego” Michela Teló,
  5. „Lambada” grupy Kaoma,
  6. „Zwierzenie Ryśka, czyli jedzie pociąg….” Ryszarda Rynkowskiego,
  7. „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” Anny Jantar,
  8. „Perfect” Eda Sheerana,
  9. „When a man loves a woman” Michaela Boltona,
  10. „Kiss from a rose” Seala.