Audiomarketing, czyli muzyka bez ZAIKS

czarno biała słuchawka

Muzyka w sklepie jest obecna od zawsze. Jednak dopiero od niedawna stała się ona narzędziem marketingu. Właściciele sklepów i różnych lokali tak dobierają muzykę, by była ona kojarzona pozytywnie z danym miejscem. Będąc w sklepie lub u fryzjera, zazwyczaj możemy usłyszeć przyjemną melodię, która uprzyjemnia nam czas. Jako że chętnie wracamy do miejsc, które pozytywnie nam się kojarzą, właściciele lokali i sklepów wykorzystują muzykę jako metodę na przyciąganie klientów.

Audiomarketing dla każdego

Obecnie, dość często można słyszeć o nowoczesnych sposobach na zachęcenie klientów do zwrócenia uwagi na naszą ofertę, częstszego odwiedzania naszego sklepu oraz do dokonywania zakupów akurat w nim. Dziś, coraz większą popularnością cieszy się audiomarketing. Jest to sposób na oddziaływanie na bodźce potencjalnych klientów. Stosowanie muzyki jako elementu marketingu, pozwoli każdemu klientowi pozytywnie skojarzyć nasz sklep lub lokal.
Marketing można stosować na różne sposoby. Cele zawsze są te same – zwiększenie popularności sklepu, sprawienie dobrego wrażenia, zapewnianie dobrych skojarzeń ze sklepem. Te aspekty przekładają się z kolei na zwiększenie liczby klientów i w końcu – zysków.

Specjaliści do spraw marketingu zawsze radzą, by skupiać się na kilku rodzajach marketingu. Reklamowanie i prezentowanie sklepu czy lokalu na różne sposoby, to jedyny sposób na pozyskanie większej liczby klientów. Razem z audiomarketingiem, powinien być stosowany aromamarketing, dobieranie odpowiednich świateł, kolorów, a wszystkie polecane produkty muszą być ułożone tak, by zwracały uwagę.

Rodzaje muzyczne

Gatunki muzyczne, jakie możemy dziś wybrać do naszego lokalu, są przeróżne. Wiele utworów może znaleźć się na naszej playliście. Możemy wybierać spośród utworów z gatunków takich jak jazz, blues, rock, pop czy muzyka klasyczna i klubowa.

słuchawki i laptop na drewnianym blacie

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do tematu i inwestycji w sprawdzone metody audiomarketingu, serdecznie zapraszamy pod adres http://www.ims.fm/sensory/audiomarketing.

Wybór muzyki do sklepu jest najczęściej uzależniony od indywidualnego gustu właściciela sklepu. Często, duży wpływ na rodzaj muzyki mają sprzedawcy lub pracownicy salonów – to oni przebywają najczęściej w gronie klientów. Mogą oni lepiej i częściej obserwować reakcję poszczególnych osób na muzykę, jaka jest odtwarzana w sklepie.
Trzeba dodać, że w niektórych sklepach lub lokalach możemy usłyszeć nieco odmienną muzykę. Mocniejszy rock, a nawet metal czy muzyka niezależna równie często może pojawić się w sklepach. Najważniejsze w wyborze muzyki jest to, by móc wpłynąć na podświadomość klienta i na jego podejmowanie decyzji.

Cel muzyki bez ZAIKS

ZAIKS, jako Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych, zastrzega sobie prawo do wyłączności konkretnych utworów muzycznych. Wobec tego, by móc legalnie odtwarzać niektóre zespoły, należy regularnie uiszczać opłatę. Muzyka bez ZAIKS umożliwia nam jednak słuchanie muzyki w miejscach publicznych bez obaw. Prawa autorskie nie dotyczą muzyki bez ZAIKS. Jest więc ona chętniej wykorzystywana przez właścicieli różnych sklepów czy salonów fryzjerskich itp.
W przypadku muzyki ZAIKS, nie mamy żadnych ograniczeń, co do wyboru odpowiednich utworów na naszą playlistę. Dziś, możemy kupić płyty i składanki z wybranymi utworami. Dobrym wyborem jest również słuchanie radia internetowego, w którym są utwory bez ZAIKS. Włączanie radia z różnymi utworami jest najczęściej wybierane – dzięki tej metodzie, utwory nie będą się powtarzać.
Muzyka bez praw autorskich stanowi alternatywę dla wszystkich tych właścicieli różnych lokali, którym zależy jednocześnie na obniżeniu kosztów oraz na uzyskaniu dobrego efektu marketingowego. Audiomarketing jest dziś coraz bardziej powszechny, przez co mamy szansę skorzystać z większej ilości ofert.