Biuro matrymonialne – z czym to się je?

Pojęcie „biura matrymonialne” wielu osobom kojarzą się z przeżytkiem i rubryczkami znajdujących się na ostatnich stronach mniej poważnych dzienników, zapełnionymi anonsami i ogłoszeniami samotnych osób, chcących poznać kogoś do bliższej znajomości. Okazuje się, że biura matrymonialne działają i mają się dobrze! Mimo rosnącej popularności aplikacji randkowych, takich jak Tinder czy Badoo, wiele osób, także tych młodych, korzysta z pomocy oferowanej przez biura matrymonialne.

Biuro matrymonialne – zasada działania

                Jak działa biuro matrymonialne? Na czym polega jego działalność? Za możliwość korzystania z usług danego biura matrymonialnego należy zapłacić. W zależności od tego, jak długo chcemy z takiego biura korzystać, i czy będą nas interesowały oferty zza granicy, zapłacimy różne stawki. Zazwyczaj za abonament obejmujący mniej-więcej dziesięć miesięcy, biura proszą o zapłatę około 200-300 złotych, chyba, że życzymy sobie dostawać oferty napływające także z zagranicy, wtedy opłata abonamentowa jest trochę droższa (zazwyczaj o około 100 złotych). Po uiszczeniu takiej opłaty i posiadając aktywny abonament, klient biura matrymonialnego może przeglądać odpowiadające mu oferty internetowo (lub listownie), oraz dostaje regularne powiadomienia o nowych ofertach w biurze matrymonialnym, które mogą go zainteresować. Część biur matrymonialnych prowadzi również usługi indywidualnego doradzania przy wyborze partnera. Gdy jakaś oferta otrzymana za pośrednictwem biura matrymonialnego wzbudzi nasze zainteresowanie, wtedy kontaktujemy się z biurem w celu otrzymania namiarów na daną osobę – może to być adres do korespondencji, numer telefonu lub adres mailowy, oraz zdjęcia osoby która zainteresowała nas swoim anonsem, o ile wcześniej nie było zdjęcia w ogłoszeniu.

Jesteś singlem? Rozważ skorzystanie z biura matrymonialnego

                Kto może zostać klientem biura matrymonialnego? Z pewnością musi to być osoba która ukończyła osiemnaście lat i jest stanu wolnego, w niektórych przypadkach może być w stanie długotrwałej separacji ze współmałżonkiem. Aby posiadać swój własny profil w biurze matrymonialnym, musimy wypełnić specjalną ankietę, oraz, niekiedy, pokazać swój dowód osobisty. Należy też podać swoje dane teleadresowe a także informacje typu wiek, wzrost, kolor oczu, kolor włosów, liczba posiadanych dzieci, wykształcenie, pełniony zawód. Warto napisać także kilka zdań o sobie i wspomnieć o swoim hobby i zainteresowaniach. Istotne jest również podanie naszych „żądań” odnośnie poszukiwanego partnera, i nakreślenie poszukiwanego u drugiej osoby wykształcenia, zawodu, wyglądu i wszelkich innych cech, które uznamy za ważne i na których nam zależy. Musimy potwierdzić, że wszelkie podane przez nas dane są zgodne ze stanem faktycznym. Warto pamiętać, że zdecydowanej większości osób zależy na jak największej dyskrecji przy korzystaniu z usług  biura matrymonialnego, dlatego do zachowania dyskrecji jesteśmy zobowiązani także i my – po otrzymaniu oferty od szefa naszego działu lepiej nie chwalić się tym przed koleżankami z pracy.