Co wyróżnia poszczególne pakiety leczenie zaćmy?

Leczenie zaćmy, chociaż jest konieczne, niestety potrafi być bardzo drogie. Kolejki do wykonania zabiegu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są długie, a czas oczekiwania wynosi nierzadko nawet kilka lat. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z atrakcyjnego pakietu Centrum okulistyczno-optycznego.

Klinika OneDayClinic w swojej ofercie posiada kilka interesujących pakietów, które z pewnością zaciekawią każdego klienta. W zależności od ich zawartości będą się różniły ceną. Istotne jest jednak, aby pamiętać, że do każdego pakietu leczenie zaćmy istnieje możliwość zdobycia dofinansowania z NFZ. Wystarczy skontaktować się z Centrum okulistyczno-optycznym, a oni pomogą załatwić wszystkie formalności.

Pakiety leczenia zaćmy – czym się różnią?

Klinika okulistyczna postawiła na zróżnicowaną ofertę, dopasowaną do każdego potencjalnego klienta. Dzięki temu można wybierać spośród sześciu interesujących pakietów, różniących się między sobą kilkoma aspektami – a przede wszystkim rodzajem soczewek. Od tego uzależniona jest również cena poszczególnych pakietów, która zaczyna się już od 0 złotych. Co ciekawe – każdy pakiet zawiera badanie kontrolne przeprowadzane już jeden dzień po zabiegu w jednym z oddziałów.

W ofercie pojawiła się również możliwość spłaty ratalnej na poszczególne pakiety. Można zatem bez przeszkód skorzystać z droższego i cieszyć się lepszym wzrokiem przez kolejne lata.

Pakiet Extra – opcja na każdą kieszeń

Pakiet Extra to podstawowa opcja, która zupełnie nic nie kosztuje. W jej ramach pacjenci mogą liczyć na kompleksowe badanie przed zabiegiem, a także na bezpłatną wizytę kontrolną dzień po. Oprócz tego otrzymuje zalecenia oraz leki, które przydadzą się w rekonwalescencji domowej. W ramach pakietu, w przypadku wyjazdu na zabieg za granicą, istnieje możliwość polskiej opieki personelu, a także tłumaczenie dokumentacji. Najtańszy pakiet to jednak jedynie standardowy typ soczewki sferycznej, która jest klasyfikowana jako jednoogniskowa. Pacjent w tym pakiecie nie otrzymuje również ubezpieczenia. Sama soczewka oprócz filtra UV znajdującego się w każdym innym pakiecie, nie ma żadnych innych filtrów.

Pakiet Ideal – trochę lepsza jakość?

W pakiecie Ideal również może liczyć na opiekę zdrowotną za granicą, badanie przed i po zabiegu, a także leki w ramach opieki domowej. Tym razem otrzymuje także ubezpieczenie. Pakiet już kosztuje, a jego cena wynosi 349 złotych. W ramach pakietu natomiast otrzymuje już nieco lepszą ponadstandardową, jednoogniskową, soczewkę asferyczną z filtrem UV.

Pakiet Ideal Plus a pakiet Premium – dlaczego są najlepsze?

Największą popularnością cieszą się jednak pakiet Ideal Plus oraz Premium. Tutaj klinika niezmiennie pozostaje przy tej samej ofercie opieki, co we wcześniejszych pakietach – pacjent nadal otrzymuje konsultację i badanie przed oraz po zabiegu, a polską opiekę za granicę, leki w ramach domowej opieki zdrowotnej oraz ubezpieczenie. Lepsze są natomiast soczewki, które są wszczepiane podczas operacji. W każdym z tych pakietów soczewka jest ponadstandardowa, asferyczna i jednoogniskowa. W obu zawiera się filtr UV, jak i filtr światła niebieskiego, który chroni wzrok przed światłem pochodzącym z ekranów komputerów czy telefonów komórkowych.

Cena pakietu Ideal Plus wynosi 599 złotych, natomiast pakiet Premium 825 złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że w pakiecie Premium otrzymujemy również soczewkę żółtą, idealnie wpływającą na kontrast widzenia.

Pakiet Prestige a Pakiet VIP – zasadnicza różnica

Zarówno pakiet Prestige, jak i pakiet VIP to najlepsze, ale zarazem najdroższe pakiety w ofercie OneDayClinic. Za pierwszy trzeba zapłacić już 1949 złotych, za drugi aż 3299. Oprócz standardowych zapewnień Centrum okulistycznego, w pakiecie Prestige zawiera się soczewka asferyczna, ponadstandardowa, ale dwuogniskowa. Natomiast w pakiecie VIP soczewka dwuogniskowa zostaje zastąpiona wieloogniskową, dzięki czemu możliwe jest bez problemowe widzenie rzeczy i obiektów znajdujących się w oddali. Soczewka wieloogniskowa posiada specjalny szlif, który umożliwia, w zależności od potrzeb, widzenie obiektów znajdujących się blisko lub daleko.

Co wyróżnia poszczególne pakiety leczenia zaćmy?

Każdy z pakietów znajdujących się w ofercie OneDayClinic posiada takie same opcje opieki pacjenta, bez różnicy ceny. Charakteryzują się jednak różnymi rodzajami soczewek – począwszy od standardowych jednoogniskowych bez żadnych filtrów, a skończywszy na asferycznych, wieloogniskowych.