Czego warto spróbować podczas wakacji – kurs kitesurfingu.

kurs kitesurfingu półwysep helski

Wakacje i urlop są idealnym momentem aby rozpocząć naukę czegoś nowego. Słońce i wysoka temperatura sprawiają, że chętnie decydujemy się na rozpoczęcie uprawiania różnego rodzaju sportów. Jest to moment na powrócenie do dobrej formy po zimowej przerwie, jak i na znalezienie zupełnie nowej dziedziny sportowej, która stanie się naszą pasją. Warto wykorzystać dobre warunki pogodowe do nauki jednego ze sportów wodnych. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu nad wodą gdzie oprócz wygrzewania się na słońcu będziemy mogli również zadbać o swoją kondycję i przy okazji zdobyć nowe umiejętności. Ciekawym pomysłem może być kurs kitesurfingu, który obecnie w Polsce staje się coraz bardziej popularny.

 

Czym jest kitesurfing i jaka jest jego historia?

Kitesurfing jest swego rodzaju hybrydą pomiędzy sportami wodnymi i powietrznymi. Kitesurfing polega przede wszystkim na poruszaniu się z wykorzystaniem siły generowanej przez latawiec na odpowiednio dobranych deskach. Co ciekawe, sport ten największym zainteresowaniem cieszy się na wodzie jednak z powodzeniem można wykorzystać tę metodę do przemieszczenia się po śniegu z wykorzystaniem standardowej deski snowboardowej. Mimo, że sport ten może wydawać się nowy i mało rozpowszechniony zaistniał już w 1984 roku gdy bracia Legaignoux opatentowali zestaw do jego, który wydali pod nazwą WIPIKA.

półwysep helski kite

 

 

Dlaczego warto zainteresować się kitesurfingiem?

Kitesurfing cieszy się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku. Naukę poruszania się na desce za pomocą latawca może rozpocząć każdy zainteresowany niezależnie od wieku. Konieczne jest jedyna posiadanie dobrego stanu zdrowia, a pozostałe aspekty są już kwestią wytrenowania. Ogromną zaletą tego sportu jest fakt, że nie wymaga on siły. Zamiast tego ważna jest umiejętności wyczucia wiatru, jednak sam sprzęt skonstruowany jest ten sposób aby możliwe było szybkie wykorzystanie siły jego napędu. W związku z tym naukę kitesurfingu mogą podjąć się nawet osoby, które określają swoją kondycję jako bardzo słabą. Co więcej sport ten można uprawiać w dowolnym miejscu zarówno na mniejszy zbiornikach wodnych jak się na morzach czy oceanach. Zdecydowanie się na kurs kitesurfingu jest doskonałym sposobem na zorganizowanie sobie wolnego czasu podczas wakacji. Bardzo często stanowi to doskonałą rozrywkę dla całej rodziny czy grupy przyjaciół którzy oprócz zdobycia nowych umiejętności pragną się jednocześnie świetnie bawić.

 

Kursy kitesurfingowe

Wiele nadmorskich miejscowości oferuje osobom przyjeżdżającym na wakacje możliwość skorzystania z kursów kitesurfingowych. Kursy te odbywają się przeważnie indywidualnie lub w dwie, trzy osoby i trwają zaledwie kilka dni. Składają się one z przygotowania teoretycznego oraz praktyki, podczas której każdy kursant uczy się najwięcej. Na kurs kitesurfingu można zapisać zarówno dzieci jak i młodzież, dorosłych a nawet osoby starsze. Bardzo często organizowane są różnorodne poziomy, których stopień można dopasować do umiejętności. Kursy kitesurfingu pozwolą na zdobycie kompleksowych umiejętności radzenia sobie na wodzie, jednocześnie nauczą radzenia sobie z wyzwaniami co być może przerodzi się w pasję na całe życie. Nauka kitesurfingu pozwoli również odkryć na nowo kontakt z naturą, bardzo często otwiera nowe perspektywy, horyzonty i pozwala oderwać się od codziennych problemów. Jest to doskonały sposób zarówno na odpoczynek od codziennych trudów i problemów, a wytrenowana w trakcie kursu cierpliwość i umiejętność zachowania spokoju w każdej sytuacji przyniesie pozytywne korzyści również w życiu codziennym.