Czy niemiecka chemia jest lepsza niż polska?

Niemal 10% Polaków kupuje niemiecką chemię, a okazjonalnie około 11%. Większość osób korzystających z tych produktów jest przekonanych o tym, że mają one wyższą jakość i skuteczność niż ich polskie odpowiedniki. Czy warto wobec tego zapłacić większe pieniądze niż za produkt stworzony dla polskiego klienta?

Inny skład chemii produkowanej na polski rynek

Produkowane na niemiecki rynek proszki do prania lub płyny mają inny skład niż te przeznaczone dla polskiego klienta. Producenci tłumaczą się upodobaniami i nawykami Polaków, którzy mają skłonność do nieprzestrzegania instrukcji prania zapisanej na opakowaniu, a głównie chodzi tu o dawkowanie środka piorącego, którego używa się u nas  w dawce mniej więcej. Natomiast Niemcy są bardziej rygorystyczni i stosują zalecaną ilość detergentu. Niemieccy producenci dostarczają do Polski proszki, płyny i żele skoncentrowane, dlatego można ich stosować zdecydowanie mniej dla uzyskania spodziewanego efektu. W celu rozpoznania oczekiwań i nawyków polskich użytkowników chemii producenci tego typu produktów na polski rynek przeprowadzają co jakiś czas badania i zdobywają informacje, dotyczące spodziewanych walorów ulubionych produktów chemii gospodarczej. Te informacje służą im do modyfikowania składu produktów przeznaczonych na polski rynek i tym tłumaczą zmiany w składzie proszków, płynów i żelów. Niestety niektóre składniki w produktach dla polskiego klienta zastępuje się gorszymi i tańszymi zamiennikami. Poza tym w chemii niemieckiej nie ma fosforanów. Można pokusić się o stwierdzenie, że skład chemii z Niemiec bliski jest produktom ekologicznym.

Zalety proszków do prania i środków czystości z Niemiec

Środki do prania pochodzące z Niemiec należą do najbardziej cenionych tego typu produktów. Cieszą się one ogromną popularnością w całej Europie. Wynika to z przekonania, że posiadają one lepszy skład środków piorących, gdyż chronią nie tylko ubrania przed zniszczeniem, ale również zapewniają bezpieczne działanie pralce. Są zdecydowanie wydajniejsze i skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, czasem bardzo uciążliwe. Dzięki skoncentrowanej formule można stosować mniej płynu, żelu lub proszku dla uzyskania czystych i świeżych ubrań. To pozwala również zaoszczędzić pieniądze, gdyż wystarczają one na dłużej. Do najpopularniejszych produktów należą nie tylko środki piorące, ale również ekologiczne środki czystości w postaci mleczek, płynów i żeli, produkowanych na bazie naturalnych składników, zapewniających nie tylko wysoką jakość, ale także bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie osobom z różnymi alergiami.

Zalety żeli i płynów do płukania

Płyny do płukania i żele cechuje niezwykle intensywny zapach, ponieważ posiadają specjalną formułę sprawiającą, że rzeczy przez długi czas pachną i zachowują świeżość. Przy tym ubrania są miękkie i przyjemne w dotyku, co nie jest bez znaczenia szczególnie dla dzieci lub osób wrażliwych i podatnych na podrażnienia skóry. Przez długi czas zachowują wygląd nowych i nie zniszczonych.

Czy produkty chemii gospodarczej z Niemiec zdominują polski rynek?

Środki czystości z Niemiec stanowią skuteczną alternatywę dla tego typu polskich produktów. Ich udział w rynku nie zagraża jeszcze odpowiednikom tych produktów z Polski, ale w dłuższej perspektywie wszystko jest możliwe. Polacy stają się coraz bardziej wymagającymi klientami i oczekują za swoje pieniądze towarów najlepszych i najskuteczniejszych. W naszym kraju chemia niemiecka dostępna jest w sklepach internetowych i na popularnym  bazarku. Gdzieniegdzie pojawiają się one również w supermarketach lub hurtowniach. Sklepy internetowe poza chemią oferują również kosmetyki, które są bezpieczne dla alergików oraz pasty do zębów i pięknie pachnące antyperspiranty.

Polacy doceniają zalety chemii z Niemiec, stąd ma ona coraz szersze grono użytkowników.