Przewozy regionalne — czy warto podróżować z POLREGIO?

wybór biletów pkp

Coraz popularniejsze są wycieczki po Polsce i zwiedzanie jej urokliwych zakątków.
Niestety ceny benzyny ciągle rosną, więc podróże samochodem narażają nas na dość wysokie koszty.
Skorzystanie z oferty POLREGIO to metoda, aby w komfortowy sposób przemieszczać się z miejsca na miejsce bez wydawania majątku.

Urokliwy Dolny Śląsk

Jednym z bardziej atrakcyjnych regionów Polski jest oczywiście Dolny Śląsk. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce. Wspaniała historia, mnóstwo zabytków i niezwykłe wydarzenia sprawiają, że za każdym miejscem na Dolnym Śląsku kryje się jakaś niesamowita opowieść – o duchach w zamku, o białej damie pojawiającej się nocą przed pałacem, o ukrytych skarbach. Ponadto jest tu wiele wspaniałych gór i skał, które swoją urodą dorównują Tatrom.

Tak wspaniałe miejsce, jak Błędne Skały zostało docenione w ten sposób, że nawet hollywoodzcy twórcy docenili ten krajobraz, ponieważ bajkową atmosferę tego miejsca docenili najlepsi artyści filmowi, gdyż to właśnie tu powstało kilka scen do „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

Pamiętajmy, że w nawet najbardziej turystycznych miejscach ceny noclegów, czy atrakcji nie będą zbyt wygórowane, jak ma to miejsce w najsłynniejszych polskich górach Tatrach, czy też nad Morzem Bałtyckim.

Dlatego Dolny Śląsk jest obowiązkowym punktem wycieczek nie tylko miłośników historii i poszukiwaczy pięknych widoków, ale także przyjaznym dla portfela miejscem na wakacje dla całych rodzin.

Jak najlepiej podróżować po regionie?

polregio bilety pkp
Przewozy Regionalne to polskie przedsiębiorstwo transportowe, prowadzące działalność w zakresie pasażerskich przewozów kolejowych. Są największym w Polsce pasażerskim przewoźnikiem kolejowym, ponieważ w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko aż 1600 pociągów z których każdego dnia korzysta ponad 200 tysięcy osób. Przewozy Regionalne wykonują usługi w zakresie pasażerskiego transportu kolejowego. W ramach misji publicznej spółka realizuje przewozy kolejowe krajowymi i przygranicznymi pociągami REGIO oraz pociągami międzynarodowymi zamawianymi przez ministra właściwego ds. transportu.

Pociągami POLREGIO można bezpośrednio pojechać do dolnośląskich miejsc turystycznych, takich jak:

  • Wałbrzych,
  • Kłodzko,
  • Jelenia Góra,
  • Szklarska Poręba,
  • Wrocław,
  • Głogów,
  • Nysy,
  • Grodkowa Śląskiego.

Firma POLREGIO oferuje wiele zniżek które sprawiają, że podróżowanie pociągiem nie kojarzy się już z nie dogodnymi warunkami, spóźnieniami, czy męczącą podróżą, jak było jeszcze kilkanaście lat temu. Są to zniżki dla niepełnosprawnych i ich opiekunów, dzieci szkolnych, seniorów, studentów itp.

Mieszkańcy Wrocławia mogą przemieszczać się na trasie także na skrzyżowanie na Wrocławskiej Karcie Miejskiej URBANCARD. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, ale także przyczynimy się do ochrony środowiska, ponieważ nie będziemy musieli korzystać z samochodów, produkować nadwyżki spalin i przyczyniać się do wciąż rosnącego problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza, warto znaleźć na ten temat kilka przydatnych informacji i zapoznać się z ofertą połączeń kolejowych POLREGIO.

Pamiętajmy, że wyposażenie wagonów jest coraz lepsze. Składy kolejowe posiadają: komfortowe i wygodne siedzenia, ogrzewanie, dużą powierzchnie umożliwiającą swobodne poruszanie się, praktyczne miejsca na bagaże, sprawne okna i specjalne wagony dla osób podróżujących z dużymi bagażami, miejsca na wózek dziecięcy, czy na wózek inwalidzki.Powstały także specjalne szerzej rozstawione fotele dla mam z dziećmi.

Przy fotelach znajdują się także kontakty dzięki, którym możemy podładować swoje telefony, korzystać z laptopa podczas jazdy np. oglądając film, czy pracując.

przewozy regionalne

Podsumowując

Z całą pewnością warto podróżować z POLREGIO. Jeśli chcemy wygodnie, tanio i bezproblemowo podróżować warto skorzystać z oferty POLREGIO. Jest to tania i wygodna metoda na zwiedzanie swojego regionu,wspaniałego spędzenia weekendu, czy wakacji bądź po prostu czasu z rodziną. Ponadto szybko i łatwo można odwiedzić rodzinę, dojechać na uczelnie, do pracy, czy na szkolenie.
Podróże z Polregio otwierają przed nami nowe możliwości i zapewniają komfort podróży i sporą oszczędność pieniędzy.