Czym charakteryzują się dobrze wykonane wizytówki?

wizytówki

Wizytówka odgrywa bardzo istotną rolę w budowania wizerunku – zarówno dużej firmy, jak i tej prowadzonej jednoosobowo.

Wizytówka – dlaczego jej wygląd jest tak istotny?

Ta niepozorna rzecz w dużej mierze odpowiada za pierwsze wrażenie, dlatego istotne jest, aby wywołała u potencjalnego klienta pozytywne emocje. Z tego względu bardzo ważny jest wygląd wizytówki, który bezpośrednio związany jest z wykonaniem jej odpowiedniego projektu.

Wizytówka powinna charakteryzować się dobrym układem graficznym, jak i dobraną kolorystyką – dostosowaną przede wszystkim do charakteru prowadzonej działalności. Ponadto ważne są również detale, takie jak np. użyta czcionka.

Firmowa wizytówka powinna zostać wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości, które charakteryzują się odpornością na czynniki zewnętrzne – np. wodę. Oprócz tego ważne, aby była ona zaprojektowana z należytą dbałością – zarówno nad jej formą, jak i treścią. Odpowiednio zaprojektowana wizytówka pozytywnie wpływa na potencjalnego klienta i pozwala na uzyskanie od niego przychylności, jak i wzbudzenie jego zainteresowania.

Dobrze wykonana wizytówka to przejaw profesjonalizmu, który kojarzony jest wyłącznie z czymś pozytywnym i godnym zaufania. Z tego względu bardzo istotne, aby zlecić projekt drukarni, która posiada doświadczenie w branży reklamowej i specjalizuje się w projektowaniu wizytówek firmowych. 

Wizytówka – co powinien zawierać jej projekt?

Odpowiednio zaprojektowana wizytówka to klucz do sukcesu. Ważny jest przede wszystkim jej ogólny wygląd – wielkość, kolor, jak i sama treść. Istotne zatem, aby wizytówka została stworzona na odpowiedniej jakości papierze – kredowym, satynowym, jak i ozdobnym.

Ponadto wizytówka powinna być poręczna, a jej forma czytelna i przejrzysta. Najczęściej do jej wytworzenia używa się papieru o gramaturze 250g-350g, który jest odporny i trwały. Warto wybrać firmę, która oferuje zarówno projekt wizytówki, jak i jej druk. Drukarnia powinna oferować szeroki wybór wizytówek – w różnych wersjach i rodzajach. Wówczas klient ma możliwość dopasowania zamówienia do potrzeb danej firmy, jak i własnych preferencji.

wizytówki katowice

Drukarnia w Katowicach – gdzie znaleźć odpowiednią firmę?

Ddrukarnia, która specjalizuje się w branży reklamowej może zaoferować szeroki zakres usług – w tym również projektowanie i druk wizytówek reklamowych. Doświadczone firmy proponują swoim klientom różnego rodzaju wizytówki. Projekt standardowy charakteryzuje się prostą i czytelną formą, która doskonale spełnia się w roli informacyjnej.

Wizytówki standardowe są odpowiednio zaprojektowane i zachowane w eleganckim designie – dzięki czemu żaden klient nie naje się wstydu. Rodzaj ten szczególnie polecany jest firmom, którym zależy na czasie i potrzebują wizytówki na szybko.

Wersja standardowa drukowana jest zazwyczaj na papierze kredowym lub satynowym, ale na życzenie klienta możliwe jest wykonanie wizytówki na papierze ozdobnym. Wizytówki wykonywane są na papierze o gramaturze 250g-350g, a wykonanie tego rodzaju zlecenia jest możliwe od ręki.

Drukarnia w Katowicach Adatto oferuje również wizytówki, które dodatkowo uszlachetniona są folią. Wizytówki zafoliowane występują w trzech rodzajach – z folią błyszczącą, matową lub soft touch. Pierwszy rodzaj ożywia i nasyca kolory, przez co nie sprawdzi się we wszystkich przypadkach.

Folia matowa jest dużo bardziej uniwersalna – dzięki swej strukturze tłumi kolory i doskonale nadaje się przy eleganckich projektach. Folia służy również jako dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami, dlatego jest niezwykle trwała i zarazem charakteryzuje się stonowanym wyglądem.

Na rynku dostęne są wizytówki pokryte lakierem UV, który kompatybilny jest z folią matową – wówczas najbardziej dostrzegalny jest kontrast między powierzchnią błyszczącą, a zmatowioną. Rodzaj ten uważany jest za niezwykle ekskluzywny i wybierany jest przez naprawdę sporą grupę klientów. 

Ponadto, firmy oferują niestandardowe usługi związane z projektem wizytówek. Jedną z nich jest wtłoczenie specjalnej, najczęściej pozłacanej lub posrebrzanej folii, metodą hot stampingu. Inną propozycją jest wytłoczenie poszczególnych elementów wizytówki, która daje efekt 3D.

Rozwiązanie to pozwala na skuteczne podkreślenie logo danej marki, jak również innej istotnej informacji. Drukarnie w Katowicach zajmują się również nadrukami wykonywanymi metodą sitodruku, który pozwala na uzyskanie specyficznego koloru Pantone. Każdy produkt wykonany przez nowoczesną drukarnię to gwarancja najwyższej jakości i zadowolenie każdego klienta.