Dla kogo biura nieruchomości?

Biura nieruchomości stanowią remedium na chroniczny brak czasu. Polacy którzy chcą znaleźć do wynajmu lub kupna ciekawą nieruchomość: dom, mieszkanie, działkę, coraz chętniej zlecają to zadanie firmie wyspecjalizowanej w tej dziedzinie. Dzieje się tak głównie ze względu na wymieniony już brak czasu, ale także takie rozwiązanie jest  dużo wygodniejsze, ponieważ nie absorbuje tak dużo naszego czasu jak samodzielne wyszukiwanie nieruchomości.

Zlecając firmie wyszukanie dla nas nieruchomości, oszczędzamy bardzo wiele czasu, który zmarnowalibyśmy na oglądanie całkowicie niepasujących do naszych potrzeb mieszkań i domów. Agent nieruchomości wcześniej samodzielnie ogląda nieruchomość i ocenia czy spełnia ona potrzeby jego klienta i czy warto by mógł ją osobiście zobaczyć. Takie rozwiązanie stanowi genialną oszczędność czasu – zamiast oglądać 25 mieszkań czy też domów lub działek w różnych lokalizacjach, oglądamy 4-5 takich, które spełniają nasze kryteria,

Taki sposób poszukiwania nieruchomości pozwala w bardzo znacznym poziomie obniżyć stres, nie mamy poczucia, że każde kolejne mieszkanie będzie prawdopodobnie kolejną architektoniczną porażką. Biura nieruchomości często oferują także inne usługi takie jak pomoc w uzyskaniu kredytu, obsługa i pomoc prawna w przypadku trudnych nieruchomości i inne.

Korzystanie z usług biura nieruchomości jest nieocenioną pomocą dla osób poszukujących nieruchomości w innym mieście czy nawet innym kraju. Dzięki agentowi oszczędzamy ogromną ilość czasu i zyskujemy pewność, że nie na darmo będziemy jechać z naszego miejsca zamieszkania w inne miejsce. Przykładowo kiedy mieszkamy w Gdańsku, nie chcemy oglądać każdego mieszkania, które spodobało nam się we Wrocławiu, chcemy by ktoś sprawdził czy ta nieruchomość faktycznie spełnia wszystkie nasze oczekiwania i wygląda w rzeczywistości równie atrakcyjnie jak na zdjęciach. Właśnie w takiej sytuacji nieoceniona staje się pomoc agenta nieruchomości.

Agent licencjonowany?

home-867227_640W 2013 roku zniesiono konieczność posiadania licencji agenta nieruchomości, przez osoby które chcą działać w branży nieruchomości. Jednak z uwagi na funkcjonującą do 2013 konieczność posiadania tego dokumentu, wciąż bardzo często trafiamy na agentów, którzy chwalą się posiadaną licencją. Z czym wiąże się taka licencja? Licencja poświadcza posiadanie studiów wyższych lub podyplomowych na kierunku związanym z pośrednictwem nieruchomościami, jak również odbytą praktykę, niekaralność i pełnię władz umysłowych. Obecnie by zajmować się obrotem nieruchomościami nie trzeba mieć żadnego dokumentu poświadczającego wiedzę w tym zakresie, jednak z uwagi na dość elitarny charakter licencji, nadal możemy często spotkać się z osobami, które chętnie chwalą się posiadaną licencją. Korzystając z usług licencjonowanego agenta mamy pewność, że jest to osoba kompetentna i posiadająca specjalistyczną wiedzę w zakresie obrotu nieruchomościami.

Normy jakości

Biura nieruchomości często chwalą się dbaniem o przestrzeganie norm zgodnych z ISO, które zapewniają o działaniu zgodnym z zaleceniami Międzynarodowej Organizacji Normalizacji.