Domofony i monitoring – czy faktycznie pozwalają podnieść bezpieczeństwo?

montaż monitoringu warszawa

Wielu z nas mieszka na osiedlach lub w domach, w których zainstalowany jest system monitoringu i domofony. Osiedla strzeżone to miejsca, w których możemy poczuć się bezpieczniej właśnie dzięki tym dwóm aspektom.
Zarówno monitoring, jak i domofony, zapewniają większe bezpieczeństwo – mieszkańcy domów i kamienic mają zapewnioną prywatność oraz ochronę. Dzięki obecności poniższych urządzeń, obniżone zostaje ryzyko włamań lub kradzieży. W razie potrzeby, nagrania z kamer można wykorzystać, a domofon ochroni nas przed dostaniem się do domu niepowołanych osób.

Cechy domofonu

Domofon jest jednym z elementów, jaki znajduje się dziś w znacznej większości budynków mieszkalnych i w domach. Część zewnętrzna, która wyposażona jest w numery mieszkań i nazwiska, umożliwia nam zadzwonić do drzwi, by domownik nas wpuścił. Działa to również w drugą stronę – jeśli mieszkamy w domu, w którym zainstalowany jest domofon, możemy szybko wpisać numer mieszkania oraz kod, po czym otwierają się drzwi. Wiele jest urządzeń, które działają na kartę magnetyczną lub klucz. Przykładając element z chipem, możemy szybko wjeść do domu bez konieczności wpisania kodu.
W takim przypadku, każde mieszkanie wyposażone jest w domofon. Mieszkańcy mogą więc otworzyć drzwi swoim gościom, bez konieczności schodzenia na dół. Urządzenie, jakim jest domofon, znacznie ułatwia funkcjonowanie. Jego obecność zapewnia dodatkowo większe bezpieczeństwo. Osoby, które nie znają kodu lub nie mają specjalnego klucza, nie dostaną się do domu. Obniża to więc ryzyko włamań i kradzieży lub obecności osób niepożądanych na klatce schodowej.
Dziś, praktycznie każdy budynek i dom posiada domofon.

montaż kamer warszawa

Monitoring i jego zalety

Każdy z nas zna mnogie zalety, jakimi charakteryzuje się system monitoringu. Ze względu na dzisiejsze możliwości technologii, kamery znajdują się dziś w wielu budynkach.

Podstawowym celem posiadania monitoringu, jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i użytkownikom budynku. Dostęp do domu, garaży czy komórki, mają jedynie mieszkańcy. Powierzchnie, jakie objęte są monitoringiem, to zewnętrzne i wewnętrzne części budynku. w przypadku domów jednorodzinnych, monitoring może znajdować się na ogrodzeniu w kilku miejscach oraz przy wejściu i na każdej ścianie domu.

Kamienice i bloki posiadają kamery przy wejściu, koło domofonu oraz w korytarzach i często w windzie. Obecnie, szczególnie dużą wagę przywiązuje się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Kamera jest bowiem w stanie uchwycić wszystkie sytuacje, jakie mają miejsce na terenie budynku oraz w jego obrębie. Ewentualne kradzieże, próby włamań lub inne, niebezpieczne sytuacje, mogą zostać zarejestrowane przez kilka kamer. W razie potrzeby, materiał taki można wykorzystać jako dowód. Kamery, jakie montuje się w budynkach, mogą być mniej lub bardziej widoczne.

Poszukujesz firmy oferującej montaż domofonów o monitoringu? Zapoznaj się z ofertą firmy Zuhab! Odwiedź stronę internetową firmy – www.obserwuj.com i zadbaj o bezpieczeństwo swojej posiadłości!