Firma kurierska czy Poczta Polska

Od kilku lat, możemy obserwować znaczny wzrost popularności, jaką cieszą się firmy kurierskie. Każdy z nas zapewne zamawia różne rzeczy przez Internet. Wybór oraz płatność, to najłatwiejsze kroki w tym procesie. Z kolei sposób dostarczenia paczki do naszego domu, to wybór, od którego może zależeć szybkość jej dotarcia.

Wszyscy znamy realia panujące w naszym kraju, odnośnie usług pocztowych. Najczęściej, listy, paczki i zamówienia, docierają do nas po bardzo długim czasie oczekiwania. Często, możemy również liczyć na awizo zamiast kontaktu z nami. Taki stan rzeczy może być spowodowany pewnymi ograniczeniami. Pomimo rozwoju technologii, nadal wiele osób wysyła listy – to samo tyczy się urzędów, banków oraz innych instytucji. Oprócz listów, wysyłamy i zamawiamy wiele paczek. Sklepy internetowe stanowią lepszą alternatywę dla wielu osób. Zamówienie łatwo złożyć, lecz jak wybrać sposób dostawy, by wyjść na tym jak najlepiej?

poczta
Dzisiaj, dostarczenie paczki jest możliwe na kilka sposobów. Jednym z najczęściej wybieranych, jest usługa kurierska. Liczba firm kurierskich stale wzrasta, przede wszystkim ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na podobne usługi. Z racji tego, iż coraz większa liczba osób zamawia różne rzeczy przez Internet, usługi kurierskie są powszechnie znane. Zamówienia składane przez Internet, zawsze niemal wiążą się z dostawą do domu lub do miejsca pracy. Każdy z nas wybiera więc opcje, które są dla nas najwygodniejsze.

Co lepiej wybrać?

Większość z nas, nie ukrywając, wybiera firmy kurierskie. Główną ich zaletą jest szybkość dostarczania paczek. Składając zamówienie w sklepie internetowym, możemy być pewni, że przesyłka dojdzie do nas w przeciągu zaledwie kilku dni. W wielu przypadkach, kurierzy dostarczają zamówienia już na drugi dzień.
Warto również dodać, że ceny za usługi kurierów nie są zbyt wygórowane, dlatego opłaca nam się korzystać właśnie z nich. Jakie są dodatkowe zalety, które zachęcają nas do skorzystania z usług firmy kurierskiej?
• Możliwość dostarczenia paczki do miejsca pracy lub innego, wybranego przez nas,
• Kurierzy bardzo rzadko zostawiają awizo,
• Podczas składania zamówienia, możemy wybrać dogodną dla nas datę i godzinę,
• Firmy kurierskie oferują o wiele bardziej atrakcyjną ofertę niż Poczta Polska,
• Dostarczanie paczek za granicę odbywa się szybko i sprawnie,
• Przez Internet jesteśmy powiadamiani o statusie naszej wysyłki,
• Firmy kurierskie zapewniają większe bezpieczeństwo paczek.

kurier
Warto również dodać, że kurierzy próbują kilka razy dostarczyć do nas paczkę pod wskazany adres. Podczas zamawiania konkretnych produktów, zazwyczaj podajemy numer kontaktowy. Dzięki temu, każdy kurier ma możliwość zadzwonić do nas lub chociaż wysłać wiadomość. Jest to opcja, która pozwala ustalić, w którym miejscu i o jakiej porze będziemy mogli odebrać paczkę.

Kurier jako szybki dostawca

Zadaniem kuriera jest rozwiezienie konkretnej ilości paczek w danym regionie. Mając swoje auto dostawcze, kurier przewozi paczki. Są na nich listy przewozowe – często znajduje się również numer telefonu. Kurier, zbliżając się do konkretnego miejsca dostawy, najczęściej dzwoni do klienta lub wysyła mu wiadomość. Będąc w stałym kontakcie z kurierem, możemy szybciej otrzymać paczkę lub dowiedzieć się o ewentualnych trudnościach i spóźnieniu. Warto wspomnieć, że możliwość kontaktowania się z klientem, znacznie ułatwia proces dostarczenia nie tylko nam, ale i kurierowi.