Flota za granicą: test narzędzi do monitorowania pojazdów

Spedycja międzynarodowa a usługa monitoringu dla floty

Kompanie wykonujące usługi transportowe objawiają się analitykom rynku jako jeden z najszybciej rozwijających się rodzajów firm w dużym gronie polskich liderów. Krajowi ambitni przedsiębiorcy aktywnie patrzą za horyzont i w Europie są prawdziwymi mocarzami. Niemlże jedna czwarta pojazdów z towarem poza terenem Polski ma swoją siedzibę w jednym z polskich miast. Obrazuje to branżę transportową jako jedną z najważniejszych, za to spółki pracujące w branży logistyczej jako tego rodzaju, które z pewnością mają wielkie możliwości aby aktywnie się rozwijać.

Co jest ważne dla przedsiębiorstwa wykonującego międzynarodowy transport?

♦♦♦♦

Dla branży związanej z transportem naprawdę istotne są następuje czynniki:  jak dostępność czasu, koszt pracy, rodzaj transportowych materiałów na ciężarówce, poprowadzona droga, którą należy przejechać, kondycja samochodów, doświadczenia pracowników a także droga komunikowania się z przedstawicielami floty za granicą. Aby wynaleźć jedno rozwiązanie dla wszystkiego, co wymieniłem i zbierać informacje z istotnych czynników łączących działalność transportową w konkretny twór, powinno się aby skontaktować się z  innymi fachowcami, którzy każdego dnia zajmują się opracowaniem solucji transportowym. W tym miejscu chciałbym przekazać moją wiedzę, która opisuje przybliżyć tematykę monitoringu firm transportowych. Na czym to wszystko polega? Nie jest to trudne w pojęciu.

Co mierzone jest podczas monitorowania TIRów?

Monitorowanie funkcjonuje jako połączenie TIRów ze specjalnym programem, które mierzy, mierzy się ze skomplikowanymi analizami a poza tym porównuje różnorodne wskaźniki, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają jej rzetelnych, pełnowartościowych danych , które mogą stanowić wartą uwagi pomoc procesie planowania tego, co jest ważne w następnym etapie. Proces monitorowania może działać przy pomocy parametrów elektronicznych bądź też czysto fizycznych. Dla przykładu w baku zakotwiczone bywają urządzenia pomiarowe, które analizują objętość surowca stanowiącego paliwo, dzięki czemu można się prosto upewnić czy w 100% w bakach znajduje się tyle benzyny ile powinno być. Zerknijmy jeszcze dokładniej tematyką dotyczącą kontrolowania paliwa. Monitoring cały czas sprawdza wszelkie dostępne informacje związane z paliwem. Pobrane dane z baku będą przeniesione do oprogramowania, które zajmuje się kontrolą, w etapie kolejnym GPS wszystkie dane przeniesie bezpośrednio na komputery pracowników firmy. Wszystko co dotyczy paliwa znajdzie się na monitorze w bazie. Będą relatywnie ważne w analizach, która pomoże upewnić się, czy paliwo nie wykańcza się w czasie zdecydowanie za krótkim lub czy nie ma w sobie szkodzących substancji.

Korzyści płynące z usług monitorowania pojazdów

Proces monitorowania paliwa umożliwia też na upewnienie się co do tego, iż nie wyciągnął paliwa z baków, na przykład podczas oczekiwania aut wykonujących transport na jakimś parkingu, w nocy lub wtedy, gdy ciężarówka zostaje opuszczona przez właściciela, kiedy ten na jakieś 30 minut wychodzi do restauracji znajdującej się przy drodze. Analityczne monitorowanie ma wiele zalet, najistotniejszą jest szybkie udostępnienie kluczowych info do firmy. Za sprawą skutecznego procesu monitorowania floty firma, realizująca działalność transportową dowie się dokładnie gdzie znajduje się oczekiwana ciężarówka będąca własnością firmy, czy jedzie zgodnie z prawem, czy trasa realizowana jest we właściwy sposobów, ile godzin już jedzie, jakie zadanie wykonuje pracownik firmy, czy bezpieczne ciśnienie w oponach rzeczywiście takim jest, w jakim stanie jest olej, a poza tym inne informacje, które przydadzą się logistykom, gdy ci będą opracowywać następne przejazdu. Funkcjonowanie monitorowania w przedsiębiorstwie transportowym to raczej niewielki acz trafny wydatek.

Techniczne wsparcie producentów oprogramowania

Firmy transportowe, które otwarte są na współpracę z inżynierami wykonującymi tego rodzaju usługi mogą oczekiwać wsparcie technicznego oraz pomoc w przypadku problemów w czasie gwarancji, a co więcej na szczegółowe przedstawienia działania metod funkcjonowania monitorowania kompletnego i sprawnego. Najczęściej rozwiązania , które przeznaczone są do efektownego monitorowania są dobre w posługiwaniu się nimi, działające zupełnie intuicyjnie a co więcej rewelacyjnie przygotowane lekkie oraz zupełnie oczywiste wykorzystywanie ich przez pracujących w przedsiębiorstwie inżynierów. Jeśli to Wy jesteście kimś, kto zarządzą transportem w firmie i macie zamiar stworzyć współpracę, musicie wiedzieć, że koszt założenia monitorowania uzależniony może być od kilku czynników, np. wielkość Waszej floty, rodzaj problemów związanych z wykonaniem pożądanych sposób przenoszenia danych z pojazdów do komputerów.~Adam