Gdy tatuaż traci blask

Blaknięcie i rozmywanie się naszego tatuażu jest reakcją zupełnie normalną. Każdy posiadacz wzoru na skórze doskonale zdaje sobie sprawę, że już po roku praca zmienia się, kontury stają się mniej wyraziste, a kolory bledną. Skóra z czasem regeneruje się i wraz z krwiobiegiem stara się usunąć obce cząsteczki tuszu. Jest to reakcja całkowicie naturalna, świadcząca o prawidłowym działaniu naszego organizmu. Niestety, kilkuletnie tatuaże mogą naprawdę bardzo się zmienić co dla posiadacza danego wzoru jest niepocieszające i czasami nawet frustrujące. Warto jednak nie rezygnować z chęci posiadania tatuażu. Odpowiednio zadbany wzór na skórze będzie przez długi czas prezentował się bardzo dobrze, a w sytuacji go nawet lekko się rozmyje warto skorzystać ze sposobów odświeżania tatuażu.

Zachowaj idealny wygląd tatuażu na dłużej

Pragnąc odświeżyć wygląd swojego tatuażu warto sięgnąć po kremy i specyfiki, które nadadzą naszym wytatuowanym wzorom lepszy wygląd. Obecnie na rynku powstaje coraz więcej specjalistycznych kosmetyków dzięki, którym możliwe jest przywrócenie blasku starszym tatuażom, a także pozwalają nam one utrzymać świeżo zrobione prace przez dłuższy czas w dobrym stanie. Kosmetyki te posiadają bardzo często substancje zapobiegające niekorzystnemu działaniu promieniowania UV, chroniąc nasz tatuaż przed wyblaknięciem. Są one bogate w witaminy dzięki, którym komórki skóry pokryte pigmentem są odżywione i zaktywizowane. Intensywne nawilżenie utrzymuje odpowiednią równowagę wodną naszej skóry co również przekłada się na lepszy wygląd tatuażu. Stosowanie specjalistycznych kremów daje szybkie i bardzo dobre efekty, jednak aby zagwarantować sobie maksymalne działanie danych produktów należy stosować się do zaleceń producenta i pamiętać o regularności.

Korzystając ze sprawdzonego studia tatuażu macie pewność, że tatuaż będzie trwały.

Warto pamiętać także o fizycznej możliwości poprawki tatuażu. Wykonanie poprawek, nie jest niczym złym. Wiele osób w pierwszym odruchu pomyśli, że poprawek wymagają jedynie źle wykonane tatuaże-otóż nie. Poprawki wykonywane przez profesjonalistów sprawiają, że tatuaż staje się świeższy, bardziej wyraźny, a jego prezentacja jest ogólnie znacznie lepsza. Poprawki mogą podlegać zarówno elementy tatuażu, które wyblakły, jednak niekiedy wiele osób decyduje się na całkowitą zmianę wzoru i zasłonięcie niektórych części innymi elementami. Warto zdecydować się na poprawki zwłaszcza kiedy widzimy, że wzór stał się niewyraźny i nie atrakcyjni. Dobrzy tatuażyści odświeżą wygląd naszych tatuaży przez co na nowo będziemy mogli cieszyć się ich dobrym stanem.

Jak zaradzić starzeniu się tatuażu?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to przysłowie świetnie sprawdzi się także w przypadku tatuaży. Odpowiednio pielęgnowany tatuaż na długo pozostanie wyraźny i o relatywnie świeżym wyglądzie. Aby cieszyć się pięknym tatuażem koniecznie należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry. Stosując kremy nawilżające sprawiamy, że skóra jest w lepszej kondycji, a jej komórki są dobrze odżywione. Po posmarowaniu balsamem skóry od razu możemy zauważyć zwiększenie intensywności barw. Regularnie powtarzając i wprowadzając do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego używanie balsamu lub kremu możemy ten stan przedłużyć i cieszyć się świeżo wyglądającym tatuażem przez długi czas. Warto także starać się unikać słońca. Każdy kto posiada tatuaż na odsłoniętej partii ciała doskonale zdaje sobie sprawę, jak szybko słońce wpływa na wyblaknięcie kolorów pigmentu. Jeśli jednak przebywanie na słońcu jest dla nas koniecznością, chociażby ze względu na wykonywaną pracę koniecznie zadbajmy o tatuaż smarując go wcześniej kremem z filtrem, który zapobiegnie działaniu promieniom UV.

Koniecznie należy także pamiętać, że styczność tatuażu z silnymi substancjami chemicznymi może spowodować nagłe rozlanie się wzoru pod skórą, czego z pewnością chcemy uniknąć. Tatuaże są szczególnie narażone na przebarwienia i wyblaknięcia także w sytuacji zetknięcia z intensywnymi detergentami. Zwłaszcza kolorowe tatuaże są narażone na utratę swojego świeżego wyglądu dlatego tak ważne jest aby chronić je przed stycznością z mocnymi środkami. Odpowiednia pielęgnacja i regularne, prawidłowe nawyki sprawią, że nasz tatuaż będzie przez długi czas wyglądał świeżo i wyraziście. Jeśli jednak nasz wzór stracił już na swojej jakości warto wypróbować sposoby aby przywrócić mu dawny wygląd. Pamiętajmy, że tak wyjątkowa ozdoba ciała wymaga wyjątkowej pielęgnacji.