Gdzie szukać produktów w stylu skandynawskim?

kanapa skandynawska (2)

Obecnie od kilku lat w polskiej sztuce aranżacji wnętrz prym wiedzie styl skandynawski. Coraz więcej firm produkuje meble i dodatki, które sygnowane są hasłem ‚styl skandynawski’. By jednak mieć pewność, że ktoś nas nie próbuje oszukać i że dany przedmiot faktycznie wpisuje się w nurt stylu skandynawskiego zachęcamy do dalszej lektury artykułu.

Skandynawski, czyli jaki?

Styl skandynawski pochodzi, jak nazwa wskazuje, ze Skandynawii i jest to styl, w którym królują proste meble, jasne kolory i ciepłe dodatki.  Ze względu na fakt, że w Szwecji i pozostałych krajach Skandynawii jest zimno, mieszkańcy tych krajów poszukiwali takich rozwiązań dekoracyjnych, które umożliwiły stworzenie iluzji ciepła i przytulności w ich wnętrzach. Dlatego też we wnętrzach w stylu skandynawskim królują naturalne materiały, takie jak wełna, len, bałwana, dzięki puchatym poduszkom i mnogości koców łatwo stworzyć w pomieszczeniu poczucie przytulności.

By stworzyć wnętrze w takim stylu trzeba zacząć od odpowiedniego wyboru koloru ścian i podłóg. Nie ma tu miejsca na jaskrawe, wściekle intensywne barwy, by nadać wnętrzu prawdziwie skandynawski charakter powinniśmy ściany pomalować w neutralnych barwach ziemi: beżach, brązach, szarościach. Dzięki bardziej kolorowym dodatkom i odpowiednio dobranym dekoracjom stworzymy piękne i oryginalne wnętrze.

kanapa skandynawska (3)

Kanapa skandynawska łączy w sobie prostotę, elegancję i subtelność.

Gdzie szukać mebli w stylu skandynawskim?

Jak zapewne każdy wie, popularny na całym świecie sklep meblowy pochodzi ze Szwecji i właśnie w nim często znajdziemy różne produkty wpisujące się w naturalny i prosty styl skandynawski. Niemalowane stoły i krzesła sosnowe, meble do salonu w jasnych lub naturalnych kolorach i  praktyczne schowki lub pudełka to kwintesencja tego stylu. Ważne jest jednak również to by zachować swoją indywidualność i odrębność – najlepszym do tego sposobem jest wykonanie samodzielnie możliwie dużej liczby przedmiotów. Jeżeli ze względu na nasz brak zdolności nie jesteśmy w stanie tego zrobić samodzielnie, można pomyśleć nad zakupem produktów handmade. Z uwagi na rosnące zainteresowanie produktami wykonywanymi własnoręcznie gwałtownie rośnie liczba sklepów sprzedających tego rodzaju towary. Warto jednak zwrócić uwagę na to by były one dobrze wykonane. Często produkty handmade wykonane w stylu skandynawskim są droższe niż produkty, które możemy znaleźć w sklepach, dlatego warto przed zakupem upewnić się, że są one bardzo dobrej jakości, by nie żałować później wydanej na nie kwoty pieniędzy.

By stworzyć prawdziwie piękne wnętrze w stylu skandynawskim warto pomyśleć o zakupie produktów wykonanych z naturalnego materiału, np. ramek na zdjęcia, lamp drewnianych czy świeczników, a także ciekawych pod względem nadruków, poduszek i koców. W ten sposób stworzymy przyjemne, ciepłe wnętrze, które przywodzić będzie nam na myśl skandynawskie lasy i pozwoli nam się odprężyć i wyciszyć.