Jak joga może pozytywnie wpłynąć na nasze życie?

mata joga

Joga jest znanym od wielu lat zbiorem ćwiczeń, których celem jest odprężenie. Rozciągające i delikatne ćwiczenia są praktykowane przez coraz większą liczbę osób. Regularne praktykowanie jogi pozwala nam ukoić ból, pozbyć się negatywnych myśli oraz poprawić kondycję psychoruchową. Oprócz tego, jedną z głównych zalet ćwiczeń jogi, jest ukojenie dla układu nerwowego. Osoby żyjące w ciągłym stresie, podatne na nerwy, mogą przejąć kontrolę nad własnym ciałem poprzez odpowiednią dbałość o nie. Podczas jogi możemy się zrelaksować i popracować nad naszą sylwetką, myśleniem oraz działaniami.

Najbardziej znane korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki jodze to między innymi:

 • Zwiększenie elastyczności kręgosłupa – ćwiczenia rozciągające, jakie wykonuje się podczas zajęć, działają przede wszystkim na kręgosłup. Lepsza rozciągliwość naszego ciała wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zapewni nam komfort przy wykonywaniu innych ćwiczeń.
 • Redukcja bólu i stresu – joga jest zbiorem ćwiczeń, które pozwalają nam się rozluźnić. Praktycznie każdy z nas cierpi na różne schorzenia lub zbyt łatwo ulega sytuacjom stresowym. Odpowiednio dobrane i wykonywane ćwiczenia jogi pozwolą nam załagodzić ból, pozbyć się stresu i odprężyć się.
 • Poprawa krążenia – specyfika wykonywania ćwiczeń pozwala nam obniżyć ciśnienie. Jest to ściśle związane z redukcją stresu i bólu.
 • Likwiduje problem ze stawami – osoby, które cierpią na zapalenie stawów, rwę kulszową oraz inne problemy z kręgosłupem czy kośćmi, mogą znacznie poprawić swój stan poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń. Rozciągając swoje ciało kilka razy w tygodniu, zwiększymy elastyczność naszych stawów, przez co również zneutralizujemy ból
 • Pozwala walczyć z cukrzycą – jest to bardzo dobra wiadomość dla cukrzyków. Choroba ta bardzo utrudnia życie. Ćwicząc jogę, możemy uregulować poziom cukru we krwi.
 • Poprawa przemiany materii – wszelkie ćwiczenia, jakie wykonujemy regularnie, mogą poprawić naszą kondycję fizyczną. Jest to bardzo blisko związane z przemianą materii.
 • Lepsze oddychanie – podczas wykonywania różnorodnych ćwiczeń z jogi, osoba prowadząca często przypomina nam o głębokich, regularnych oddechach. Specjalna technika, jaka stosowana jest stosowana podczas zajęć jogi, poprawia wydolność naszych płuc i pozwoli skutecznie pozbyć się problemu, jakim jest astma.

akcesoria do jogi

Systemy jogi

Od wielu lat, aż po dzisiejszy dzień, stosuje się wiele różnych systemów jogi. Odpowiednie ćwiczenia mają wpłynąć na daną sferę nie tylko naszego ciała, ale i umysłu i duchowości. Rodzaje systemów, jakie występują w jodze, to:

 • Joga miłości,
 • Joga bezinteresownego czynu,
 • Joga świadomości,
 • Joga siły życiowej,
 • Joga siły dźwięku,
 • Joga mądrości,
 • Joga doskonalenia ciała.

 

Joga – dla kogo?

Joga jest zbiorem ćwiczeń, które wskazane są dla osób, które mają problemy ze zdrowiem, z umysłem i z duchowością. Stres, ból psychiczny oraz nerwy, można ukoić dzięki regularnym praktykowaniu jogi. Tak samo jest w przypadku wielu chorób fizycznych.

Aby w odpowiedni sposób praktykować jogę, istotny jest wybór instruktora. Musi być to osoba, która od lat zna się na jodze i ją praktykuje. Poza tym, naszym przewodnikiem musi być ktoś, kto będzie w stanie pomóc nam ukoić naszą złość i pozbyć się innych, negatywnych emocji. Jest to bardzo istotne – negatywne odczucia mogą źle wpłynąć na serię wykonywanych ćwiczeń. Istotą jogi jest wyciszenie się. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest dobór odpowiednich akcesoriów do ćwiczeń, np. maty do jogi. Wysokiej jakości maty, które posłużą nam przez dłuższy czas znaleźć możemy sklepie internetowym Jakamata.pl. E-sklep ten zapewnia szeroki wybór, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie tu idealny dla siebie produkt.