Jak odnieść sukces w gastronomii

restauracja Włocławek

Bardzo często przechadzając się po mieście, przy okazji wstępuje się do różnych miejsc. Raz po raz wejdzie się do sklepu jednego, czy drugiego; czasem zajrzy się do restauracji czy kawiarni. Są punkty gastronomiczne, które odwiedzane są chętniej, a inne zdecydowanie mniej chętnie, albo w ogóle omijane są przez większość szerokim łukiem. Od czego to zależy?

Co zachęca do odwiedzenia restauracji?

Dlaczego są miejsca, w których od wielu lat nieprzerwanie bardzo trudno znaleźć wolne miejsca, ale są też takie, które świecą pustkami? Pierwsze na co klient zwraca swoją uwagę wchodząc przykładowo do restauracji jest wystrój. Przygląda się nie tylko umeblowaniu, wykończeniu ścian i podłóg, czy rozstawieniu stolików, ale także dużą wagę prawie każda osoba przywiązuje do poczucia czystości. Raczej niewiele osób korzysta z miejsc nie do końca sprawiających wrażenie higienicznych. Zatem estetyka jest tym na co pierwsze zwraca się swoją uwagę. A co dalej?restauracja Włocławek

Obsługa. Ona tak naprawdę jest bardzo dużą siłą reprezentacyjną danego lokalu. Chętniej odwiedzi się restauracje z przemiłym personelem, zawsze gotowym do pomocy, aniżeli z oschłym i wyniosłym. Zdecydowana większość właścicieli zakładów gastronomicznych bardzo dba o tę reprezentacyjność, dlatego niezwykle rzadko można spotkać się z niemiłym kelnerem czy kelnerką. Kolejną sprawą na co klienci patrzą jest menu wraz z cenami. Zbyt drogie restauracje, chociażby były najprzyjemniejszymi miejscami pod słońcem, nie są zbyt ochoczo odwiedzane. Co do menu to bardzo ważne, aby było ono mocno urozmaicone. Nikt nie lubi, gdy nie ma w zasadzie w czym dokonywać wyboru. Są też miejsca z bardzo przystępnymi cenami, z bogatą kartą dań, przemiłą obsługą i cudownym wystrojem, ale mają jeden mankament – ich menu w żadnym stopniu nie zmienia się od lat. Dla stałych klientów może to być bardzo uciążliwe, ponieważ nie zawsze będzie im się chciało spożywać za każdym razem to samo. Właściciele restauracji powinni o tym ważnym punkcie zawsze pamiętać.

Wygoda klienta

Do tych wszystkich cech, które są cenne w oczach klientów obowiązkowo trzeba dodać poczucie intymności. Dobrze, aby stoliki rozstawione były w taki sposób, aby tworzyły warunki do swobodnej rozmowy osobom, które postanowiły odwiedzić dany lokal. Ważną kwestią jest również kwestia palenia. Ostatnimi laty oczywiście wszedł w  życie zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych (ku uciesze osób niepalących), dlatego warto zawczasu pomyśleć o tych z nałogiem i wydzielić odpowiednie miejsce na palarnię. To może pomóc w uzyskaniu lub utrzymaniu większej ilości klientów.restauracja Włocławek

Dobrą restaurację można poznać po jeszcze jednej bardzo ważnej cesze. Chodzi o godziny otwarcia. Prawdą jest, że im dłużej tym lepiej, ponieważ jest spore grono osób, które po pracy lubi sobie zwyczajnie posiedzieć ze znajomymi w jakimś miłym lokalu gastronomicznym, a na pewno dużo milej spędza się czas wiedząc, że nikogo nie goni godzina zamknięcia restauracji. Jak widać sukces zakładów gastronomicznych zależeć może od tak niewielu spraw, warto więc je zapamiętać (jeśli jest się szefem takiego lokalu) i wprowadzić w życie.

Wpływ pandemii na działanie restauracji

W okresie pandemii coraz mniejsze znaczenie ma wystrój restauracji, a możliwość zamówienia dania do domu za darmo. Mając możliwość wyboru spośród wielu lokali gastronomicznych, klienci będą chętniej zamawiać potrawy w miejscach, które nie pobierają opłaty za dostawę do domu. „Dworek Bobrza” oferuje możliwość zamówienia swojej potrawy do domu w Miedzianej Górze oraz pobliskich miejscowościach. W tej restauracji można zamówić dania obiadowe oraz pizzę na wynos do Ćmińska, Bobrzy oraz miejscowościach oddalonych 15 km od restauracji.