Jak rozpocząć przygotowania do ślubu?

Stało się! Nadszedł ten wielki moment, on ukląkł na jedno kolano i zadał jej to najważniejsze w życiu pytanie, a ona się zgodziła. Narzeczeństwo to piękny okres, faza, której nie da się zapomnieć!

Jest to także czas na przygotowanie niepowtarzalnej ceremonii ślubnej i wesela. Warto je dobrze rozplanować, dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nerwów i stresu. Zostawianie ich na ostatnią chwilę sprawi, że będą one chaotyczne, a sam efekt będzie niedopracowany.

Termin wesela — podstawa do dalszych kroków organizacyjnych

Ustalenie daty ślubu, a co za tym idzie, terminu wesela może być uzależnione od wielu czynników. Często wybierane na tę szczególną okazję, są daty specjalne, które coś znaczą dla przyszłych małżonków. Można też uzależnić datę ślubu od wolnego terminu w wymarzonym lokalu, u rozchwytywanego kamerzysty lub czegoś zupełnie innego. Jest to kwestia indywidualna.

Niezależnie od czynnika, który decyduje o wyborze daty wielkiego dnia, Para Młoda musi ustalić ją na samym początku. Nie ma bowiem sensu szukać fotografa, ustalać szczegółów w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego czy zastanawiać się nad listą gości, jeśli nie wiemy na kiedy musi być to wszystko zorganizowane.

Niezbędnik narzeczonych. O tym nie wolno zapomnieć!

W ferworze przygotowań można łatwo zapomnieć o jednej z rzeczy, która jest niezbędna, aby dzień ślubu był niezapomniany i niczym niezakłócony. Każda Para Młoda chce też, by był on jak najlepiej utrwalony na zdjęciach i taśmie filmowej. Jak zatem zabrać się do planowania, tak by o wszystkim pamiętać?

Warto usiąść wraz z narzeczonym lub narzeczoną i sporządzić ślubną listę. Uwzględnić na niej powinno się swoje preferencje co do organizacji ceremonii i zabawy następującej po niej. Duże znaczenie ma wybór sali, na której będzie bawić się do białego rana rodzina i przyjaciele zaproszeni przez Młodych.

Lista gości nie jest bez znaczenia. Od ich liczby zależy, jak dużą salę wybierzemy. Skromne wesele pomieści się w sali na kilkadziesiąt osób, ale wielkie będzie wymagało ogromnej przestrzeni. Takich dużych sal jest mniej, dlatego warto przemyśleć rezerwację terminu wcześniej. Latem można zorganizować przyjęcie plenerowe, ale i tak, warto zadbać o zadaszenie.

Menu i temat przyjęcia

Coraz bardziej popularne jest organizowanie wesel tematycznych. Oznacza to, że zarówno Para Młoda, jak i goście, zobowiązani są ubrać się w wybranym stylu, do tematu nawiązują też dekoracje sali i muzyka. Jest to bardzo oryginalne rozwiązanie, dzięki niemu, można poczuć się jak w zupełnie innym czasie i miejscu.

Menu na weselu tematycznym to również jeden z elementów, które mają pasować do narzuconego stylu. W dzisiejszych czasach warto mieć w nim opcję dla wegetarian i wegan. Jedno lub dwa dania pozbawione mięsa będą miłym akcentem, jeśli są wśród gości osoby odżywiające się w ten sposób.

Pamiątka na zawsze — film i zdjęcia

Udane wesele najlepiej zapadnie w pamięci osób, które w nim uczestniczyły, jeśli będzie zapisane na fotografiach i filmie. Choć kręcone kamerą VHS nagrania przeszły do lamusa, to wideofilmowanie uroczystości ma się dobrze.

Dziś wymaga się od operatora kamery zmysłu artystycznego i więcej wyczucia niż kiedyś, a film nagrany przez niego jest świetną pamiątką. Łatwość kopiowania i przesyłania plików sprawi, że bez problemu można przekazać go innym uczestnikom przyjęcia. Duże znaczenie ma też nagrywanie samej ceremonii. W kościele lub w innym miejscu, Państwo Młodzi powinni mieć pamiątkę chwili, gdy obiecywali sobie miłość.

Zdjęcia z wesela są równie ważne co film. Reportaż wykonany profesjonalnie uwieczni najważniejsze chwile w życiu, a starannie zaplanowana sesja w plenerze, doskonale go uzupełni.

Wybór obrączek

Starannie należy wybrać obrączki, Państwo Młodzi będą nosić je na palcach do końca życia. Niezbędna jest tu więc przemyślana decyzja. Tanie obrączki ślubne wykonane są najczęściej ze srebra lub złota o niskiej próbie. Będą one wytrzymałe i porządne, ale tak doniosła sprawa wymaga godnej oprawy. Warto wydać nieco więcej i pokusić się o bardziej wyszukaną biżuterię. Popularne są obrączki z białego lub różowego złota, zdobione lub ze specjalnym motywem.