Kozetka metalowa 3w1
Kozetki metalowe stanowią wyposażenie gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych. Różne rodzaje kozetek możemy spotkać w przychodniach, szpitalach i prywatnych gabinetach lekarzy różnych specjalizacji.
Ze względu na szeroki wybór wśród mebli medycznych wielu producentów, warto dowiedzieć się więcej na temat funkcji podstawowych, elementów dodatkowych kozetek. Branża medyczna jest szczególnie wymagająca jeśli chodzi o wyposażenie sprzętowe. Wszystkie meble medyczne, w tym kozetki, muszą cechować się stabilnością, trwałością i wytrzymałością. Kozetka wysokiej jakości pozwoli personelowi medycznemu utrzymać ją w należytej czystości.
Funkcje kozetki a jej wygląd
Pomimo aspektów takich jak higiena, wytrzymałość, odporność czy jakość, nie można pomijać wyglądu kozetki. Gabinety medyczne znacznie różnią się od tych, które odwiedzaliśmy będąc dziećmi. Dziś, producenci medyczni stawiają nie tylko na wysoką jakość, ale i odpowiedni wygląd. Kozetka może zostać dopasowana pod względem koloru tapicerki i konstrukcji. Obecnie, w gabinecie lekarskim pacjent może się czuć komfortowo.
Wnętrza przychodni i szpitali są urządzane tak, aby były przytulne. Jeśli chodzi dopasowanie kozetki pod względem wyglądu, istotną rolę odgrywać będzie barwa tapicerki.
Obecnie, producenci wyposażenia medycznego oferują kozetki drewniane lub metalowe. Profile mogą mieć naturalną barwę drewna lub połyskująco srebrnych profili metalowych. Tapicerka z kolei dostępna jest w każdym kolorze. Kozetki mogą więc stanowić nie tylko niezbędny element wyposażenia gabinetu lekarskiego, ale i dopełnić wnętrze w aspekcie wizualnym.
Metalowa, bezpieczna kozetka
Producenci wyposażenia medycznego coraz częściej mogą zaoferować nam najwyższej klasy, metalowe kozetki lekarskie, spełniające surowe wymogi sanitarne i higieniczne. Profile metalowe są stosowane w procesie produkcji coraz częściej niż drewno.
Powszechna opinia, która mówi o przewadze metalowych konstrukcji nad drewnianymi, powoduje, że coraz częściej możemy spotkać się z kozetkami wykonanymi z metalu.
Drewno jest materiałem porowatym, a to oznacza, że w szparach mogą gromadzić się wolne rodniki i drobnoustroje. Powierzchnia metalowej konstrukcji jest całkowicie gładka, a malowanie jej odbywa się przy użyciu farby proszkowej. Farba taka równomiernie pokrywa metalowe części kozetki i zakrywa ewentualne wady fabryczne. Metal jest o wiele bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci i wody, chemicznych środków czyszczących i uszkodzeń mechanicznych.
Warto dodać, że tapicerka stosowana do produkcji powinna być nieorganiczna. Materiał skóropodobny zapewnia wytrzymałość i pozwala utrzymać kozetkę na wysokim poziomie higieny.
Funkcjonalność kozetek – standardowe i opcjonalne wyposażenie
Ze względu na funkcjonalność kozetek, są one wykorzystywane w różnych placówkach medycznych i gabinetach. Kozetkę można umieścić nie tylko w gabinecie lekarskim, ale i w salonie masażu czy w gabinecie fizjoterapeuty. Najczęściej, kozetki składają się z metalowych konstrukcji i tapicerowanego leża. Jednak na potrzeby konkretnego gabinetu, mona wybrać taki model, który będzie miał możliwość regulacji zagłówka lub dziurę na twarz (np. u fizjoterapeuty lub w salonie masażu).
Niektóre modele posiadają dodatkowe elementy, które można montować i demontować w razie potrzeby. Do najbardziej znanych zalicza się półkę na olejki, uchwyt na ręczniki papierowe oraz koła jezdne z blokadą.
Kozetki muszą odpowiadać przede wszystkim czynnościom i zabiegom, jakie wykonuje się w konkretnym gabinecie. Warto znać powyższe ‘’3 w 1’’, niezależnie od tego czy jesteśmy pacjentami regularnie uczęszczającymi na masaże czy lekarzami, którzy chcą zakupić odpowiedni sprzęt do swojego gabinetu.
Wybór odpowiedniej kozetki nie jest prosty, dlatego warto znać 3 podstawowe zasady, którymi powinniśmy się kierować wybierając odpowiedniego producenta lub gabinet. Wygląd kozetki powinien być estetyczny; dobrym wyborem będzie kozetka, której kolor będzie pasował do reszty wyposażenia gabinetu. Oprócz tego, bardzo istotne są tworzywa zastosowane w procesie produkcji. Wytrzymałość i trwałość kozetki zapewni bezpieczne i higieniczne zabiegi. Natomiast wyposażenie kozetek musi odpowiadać potrzebom lekarza, fizjoterapeuty czy masażysty.