Kwarantanna a ćwiczenia w domu

ćwiczenia w domu jakie akcesoria

Podczas kwarantanny wielu z nas, z powodu epidemii koronawirusa, musiała spędzić w domu przynajmniej kilka tygodni. Obserwując lokalne wiadomości oraz social media można stwierdzić, że efekt #zostańwdomu podzielił nas na dwie części.

Jedni, wykorzystując wolne lub możliwość pracy zdalnej, większą wagę przywiązali do odpoczynku, przez co po kilku tygodniach stagnacji, mogli zaobserwować znaczny przyrost masy ciała. Druga grupa osób to ci, którzy – by zająć się czymś w czasie trwania obostrzeń – spełnili marzenie wielu osób i zaczęli intensywnie ćwiczyć.

Podczas trwania obostrzeń, znaczna większość sklepów została zamknięta na czas bliżej nieokreślony. Nie było możliwości odwiedzania siłowni, basenu czy klubu fitness. To samo tyczyło się zakupów – osoby dbające o sylwetkę często zaopatrują się w akcesoria do ćwiczeń, bidony, odzież sportową czy zdrową żywność.

Na czas zamknięcia sklepów stacjonarnych, ogromna część osób zaczęła korzystać z ofert sklepów internetowych.

Sklep online z akcesoriami do ćwiczeń

Zamknięcie sklepów stacjonarnych nie stanowi problemu, zwłaszcza dla tych osób, którzy aktywnie wykorzystują czas kwarantanny. Oferty sklepów internetowych – na przykład sklepu z wyposażeniem medycznym X-REH – zawierają nie tylko profejsonalne meble i akcesoria medyczne, ale i tradycyjne elementy do ćwiczeń w domu. Warto wiedzieć jakie akcesoria tego typu można dostać w sklepie online. Trzeba również pamiętać, że można wyposażyć się w kilka akcesoriów, by poprawić swoją kondycję i sylwetkę.

popularne akcesoria do ćwiczeń w domuBardzo dużą popularnością cieszą się hantle. Są one dostępne w różnych kolorach, a dzięki możliwości wyboru obciążenia, każdy z nas może dostosować hantle do swoich potrzeb. Hantle można stosować razem z obciążnikami na kostki i nadgarstki, by zwiększyć siłę mięśni.

Innym rodzajem często wybieranych akcesoriów do ćwiczeń w domu, są taśmy. Rehabilitacyjne taśmy do ćwiczeń służą do codziennych treningów oraz do rehabilitacji.

W sklepie online dostaniemy taśmy o różnej oporności. Ten dodatek jest dedykowany w szczególności osobom, które nie mogą przeciążać stawów. Ciekawym rozwiązaniem są również tubingi i linki do ćwiczeń oporowych.

Wśród osób ćwiczących w domu – nie tylko podczas kwarantanny – popularne są takie akcesoria jak trenery równowagi, trenery balansowe czy półkule sensoryczne. Poprzez regularne ćwiczenia z ich wykorzystaniem, możemy znacznie poprawić kondycję poszczególnych partii mięśni. Częstym elementem do ćwiczeń (lub do rehabilitacji) jest piłka lekarska oraz elastyczne piłki do ćwiczeń i masażu. Stosując te akcesoria podczas codziennych ćwiczeń, możemy wzmocnić siłę i elastyczność pleców.

Zdecydowanie najczęstszym akcesorium, które znajduje się u większości z nas, jest mata do ćwiczeń. Elastyczna i miękka mata może mieć różne kolory, wymiary, motywy; może być wykonana z różnych materiałów. Mata do ćwiczeń jest polecana wszystkim osobom, które wykonują ćwiczenia rozciągające, cardio, pilates czy dla trenujących jogę. Na macie – w zależności od ćwiczeń – można ćwiczyć boso lub w obuwiu. Jest to uniwersalny dodatek do wykorzystania w domu i w ogrodzie. Obecnie, coraz częściej można dostać antypoślizgową matę, która amortyzuje upadki, zapewniając nam w ten sposób większe bezpieczeństwo.

Jakie akcesoria do ćwiczeń kupić?

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać okres kwarantanny, warto wybrać 2-3 typy akcecoriów, ułożyć plan treningowy i zacząć żyć aktywnie. Czas czekania nie zawsze jest dłuższy ze względu na wzmożoną ilość zamówień internetowych – nasza paczka może dotrzeć do nas już po 2 dniach od złożenia zamówienia. Nie trzeba inwestować w najdroższe akcesoria i kupować ich hurtowe ilości. Decydując się na rozpoczęcie aktywnego trybu życia, najlepiej będzie zacząć od podstawowych ćwiczeń.