Kwiaty na wiosnę w ogrodzie – co wybrać?

jakie kwiaty posadzić na wiosnę w ogrodzie

Budząca się do życia wiosna oznacza nie tylko coraz dłuższe i cieplejsze dni, więcej zieleni i śpiew ptaków już o świcie. To także kwiaty, liczne i kolorowe, pojawiające się coraz częściej w ogrodach, na łąkach i chodnikach. Planujesz posadzenie kwiatów na wiosnę? Sprawdź zatem, dlaczego warto to zrobić, oraz jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się o tej porze roku. 

Dlaczego warto sadzić kwiaty na wiosnę?

Wcale nie chodzi tutaj o oczywistą odpowiedź o pięknie kwiatów, którym warto zacząć cieszyć się jak najszybciej. Otóż do życia budzą się nie tylko rośliny, lecz też i owady, takie jak pszczoły. Mają one jednak problem w tym czasie ze zdobyciem pożywienia, dlatego też posadzenie wcześnie kwitnących roślin pozwala im przetrwać. Od ich przetrwania zależy w dużej mierze również i nasze przetrwanie, dlatego sadzenie kwiatów na wiosnę tak bardzo nabiera na znaczeniu. 

Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się wiosną?

Rośliny dzielą się na jednoroczne i wieloletnie, przy czym te drugie są znacznie bardziej polecane z uwagi na mniejszą ilość prac ogrodowych wraz z początkiem sezonu. Na początek przedstawiamy kwiaty najbardziej kojarzące się z początkowymi dniami wiosny.

Śnieżyczka przebiśnieg 

Jest to kwiat, który pojawia się, jeszcze zanim zakończą się roztopy. Jest tak z uwagi na fakt, że przebiśnieg zalicza się do wąskiego grona roślin cebulowych, którym odpowiadają warunki dużej wilgoci w glebie. 

Krokus

Te niewielkie, kolorowe kwiatki, przez wielu kojarzone często z Doliną Chochołowską, określane są również jako szafran. Mają one dwojaką zaletę, dlatego że po pierwsze pyłek wydzielany przez krokusy jest niezwykle odżywczy dla pszczół, a po drugie kwiat może stanowić dla nich schronienie na noc. Co ciekawe, krokusy warto sadzić już jesienią, najlepiej pod drzewami.

tulipany w ogrodzie

Tulipan

Ta kwitnąca przez długie lata roślina doskonale prezentuje się zarówno w ziemi, jak i w kompozycjach florystycznych, szczególnie chętnie wykonywanych przy okazji świąt wielkanocnych. Tulipan występuje łącznie w stu gatunkach, przy czym owe gatunki dzielą się jeszcze na setki odmian, dlatego też istnieje tak wiele odsłon kolorystycznych tego pięknego kwiatu

Narcyz (żonkil)

Kwiat ten występuje w kolorze białym i żółtym, przy czym będzie świetnym wyborem, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, zwłaszcza że jest to kwiat odporny na trudne warunki atmosferyczne, w tym mróz. 

Uprawa kwiatów w Warszawie – dlaczego warto skorzystać z pomocy firm ogrodniczych?

Wyróżniamy różne typy domowych ogrodników. Wiele i wielu z nas sadzi kwiaty na podstawie swoich prywatnych upodobań i informacji z poradników ogrodniczych, dotyczących m.in. tego, jaki rodzaj kwiatu sprawdzi się w danym miejscu i na określonym typie gleby. 

Istnieją jednak również osoby, które chcą śledzić aktualne trendy w ogrodnictwie, chcą wyróżnić swój zielony kącik, często przyjmować w nim gości, urządzić nowoczesną strefę relaksu, bądź prowadzą firmę i bardzo zależy im na profesjonalnym zadbaniu o tereny zielone przed budynkiem, dlatego że one również mogą być dzisiaj istotną wizytówką. 

Aby osiągnąć swój cel, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług ogrodniczych w Warszawie, którzy podejmą się zaprojektowania Twojego wymarzonego ogrodu, a także m.in. dzięki nowoczesnym systemom nawadniania i usługom kompleksowej pielęgnacji zapewnią Ci piękny wygląd ogrodu każdego dnia, przez każdy sezon. Zajrzyj na stronę architekt-ogrodu.pl i zobacz, co możemy Ci zaoferować.