Leczenie kanałowe w Poznaniu

leczenie kanałowe warszawa

Leczenie kanałowe chyba nikomu dobrze się nie kojarzy – często ludzie myśląc o tym typie leczenia od razu czują ból, kulą się w sobie i wolą jednak nie odwiedzać dentysty.

Leczenie kanałowe ludziom często kojarzy się z nieprzyjemnościami i konkretnym, dość strasznym dźwiękiem specjalistycznych maszyn, które brzmią jak małe szlifierki i wiertła.

Prawda jest jednak taka, że nie ma się czego bać. Leczenie kanałowe jest to ostateczność, która ma za zadanie uratowanie zęba przed bólem. Jednak, gdy już przyjdzie czas, to wtedy takie leczenie należy przeprowadzić dla dobra pacjenta.

Jak wiadomo, w każdym dużym mieście, także w Poznaniu, funkcjonuje wiele klinik dentystycznych, które w swojej ofercie posiadają właśnie leczenie kanałowe. Zapewne zastanawiasz się, która z tych klinik wykona swoją pracę najlepiej i gdzie w takim razie warto się udać. W tym artykule postaramy ci się wyjaśnić nie tylko, gdzie warto udać się ze swoim zębem, ale także dokładnie na czym polega leczenie kanałowe. Dzięki temu nie będziesz się już musiał bać tego leczenia i łatwiej ci się będzie zdecydować na to, aby takiego leczenia się podjąć.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest elementem stomatologii zachowawczej. Jak już zostało wspomniane, jest ono wykonywane za pomocą specjalistycznych, bardzo cienkich narzędzi. Dentysta, aby dowiedzieć się, jak głęboki jest kanał w zębie, używa specjalnego urządzenia nazywanego endometrem. Endometr pozwala na naprawdę precyzyjne określenie tego, jak głęboki jest kanał. Po sprawdzeniu, kanały są wypełniane za pomocą uszczelniaczy oraz gutaperki.

Warto także wspomnieć o tym, że równolegle do leczenia kanałowego wykonywane zdjęcia rentgenowskie, za pomocą których można ocenić jaki jest postęp leczenia oraz szczelność tego, co zostało już wykonane. Warto podkreślić także o tym, że leczenie kanałowe jest bezbolesne, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu.

leczenie kanałowe w warszawieLeczenie kanałowe polega przede wszystkim na tym, aby kanały korzeni zębowych zostały dokładnie wyczyszczone z chorej miazgi. Oczyszczona zostaje także korona zęba. Dzięki leczeniu kanałowemu leczy się przede wszystkim nieodwracalne zapalenie miazgi, która w wielu przypadkach powoduje duży ból i dyskomfort u pacjentów.

Oczywiście ból u pacjenta to już wyraźny sygnał na to, aby stawić się u dentysty. Nie zbijaj bólu lekami i nie czekaj aż przejdzie – jeżeli pojawił się ból, to jasny i wyraźny znak, że trzeba jak najszybciej rozpocząć odpowiednie leczenie. Na szczęście lekarze posiadający odpowiednią wiedzę, na pewno poradzą sobie z takim bolącym zębem.

Gdzie w Poznaniu na endodoncję?

Doskonałą kliniką dentystyczną, która w Poznaniu zajmuje się wieloma aspektami leczenia zębów, także endodocją (leczeniem kanałowym) jest klinika Implant.net, znajdująca się na ulicy Osiedle Powstań Narodowych 33. Ceny w tym miejscu są naprawdę bardzo przystępne i zdecydowanie warto, jest z nich skorzystać. Osoby pracujące w tym miejscu mają już duże doświadczenie i oczywiście odpowiednie wykształcenie. Co więcej, ciągle się kształcą i podnoszą swoje umiejętności tak, aby móc bez problemu dawać swoim klientom coraz lepsze usługi. Warto więc skorzystać z tego miejsca.