Na czym polega event w galerii handlowej?

organizacja eventów

Galeria handlowa jest miejscem, które codziennie odwiedzają tysiące osób. Dlatego organizowanie wydarzenia właśnie tam jest doskonałym pomysłem. W każdym centrum handlowym jest wiele miejsc, choćby na szerokim korytarzu, gdzie można wystawić krzesełka, stół dla prowadzącego, głośniki, mikrofon i odpowiedni sprzęt, by spotkanie mogło się odbyć. Taki event polega nie tylko na przedstawieniu oferty danej firmy czy nowo wyprodukowanego produktu, ale tez na zachęceniu zainteresowanych osób do dokonania zakupu. Dużo zależy od specyfiki firmy, oraz popularności produktów. Prowadzący mają za zadanie przedstawienie produktów w taki sposób, by zyskać wielu nowych klientów. Często wydarzenia takie mają charakter charytatywny i polegają na zwróceniu uwagi na daną organizację. Celem każdego wydarzenia jest pozyskanie jak największej liczby zainteresowanych osób daną firmą, produktem, wyjazdem itp.

Z jakiej okazji można go zorganizować?

Wiele jest okazji dla których można zorganizować wydarzenie w publicznych miejscach. Firmy chętnie nawiązują współpracę z odpowiednimi ludźmi, by takie wydarzenie mogło się odbyć. Najczęściej eventy organizowane są w celach promocji nowej marki. Niekiedy możemy skorzystać z obecności przedstawicieli firm wiodących. Nowy produkt lub linia ubrań, która pojawia się na rynku, musi zostać odpowiednio zareklamowana, by zachęcić jak najwięcej osób do dokonania zakupu. Często przedstawiciele firm zachęcają potencjalnych zainteresowanych do odbycia różnych szkoleń czy do skorzystania z usług firmy. Do galerii handlowych czasem przyjeżdżają osoby, które mają za zadanie przedstawić bajki dla dzieci nowego wydawnictwa. Organizowane wydarzenia są bardzo różne ze względu na ich charakter. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zorganizować takie wydarzenie, możesz skożystać z usług specjalistycznych agencji marketingowych. Obecnie w Polsce liderem marketingu interaktywnego jest firma IMS, z której stroną można zapoznać się tutaj.

Kiedy może się odbyć?

Często, jeśli chodzi o galerię handlową, eventy odbywają się w weekendy – czyli wtedy, gdy klientów jest najwięcej. Często także zależy od sytuacji – wydarzenia takie jak sprzedaż płyt z kolędami odbędzie się na krótko przed świętami przy wejściu do galerii, dlatego żeby wszyscy mogli zauważyć płyty i skorzystać z ostatniej okazji. Różne atrakcje dla dzieci często mają miejsce z okazji Dnia Dziecka, czy w wakacje, po to by zająć maluchy, które przyszły na zakupy z rodzicami. Eventy odbywają się praktycznie codziennie w różnych galeriach.

Zainteresowani produktem lub firmą

event marketing

Zdobycie zainteresowania dużej liczby osób nie zawsze jest łatwe. Każdy  z nas ma zupełnie odmienne zainteresowania, jednak produkt czy usługa przedstawiona w odpowiedni sposób zapewni firmie uznanie. Dużo daje znajomość oraz popularność firmy, która będzie przedstawia nowe usługi. Istnieje bowiem duża szansa, że osoby znające markę, skorzystają z nowej opcji. Osoby prowadzące mogą jednak przekonać osoby nieznające marki, do dokonania zakupu konkretnego produktu. Najwięcej bowiem zależy od sposobu przekazania zainteresowanym osobom dużej dawki wiedzy i superlatyw.