Nieautoryzowany serwis samochodów Ford – jak wygląda obsługa klienta?

nieautoryzowany serwis samochodów

Niezależny serwis Ford obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i firmy, które wykorzystują samochody flotowe. W ofercie znajdują się kompleksowe usługi, wyspecjalizowane i skierowane bezpośrednio do właścicieli pojazdów marki Ford. Zakres obsługi serwisowej obejmuje min wszelkie naprawy mechaniczne, elektryczne bądź elektroniczne, przeglądy okresowe, wymianę płynów, serwis opon, diagnostykę komputerową, pełen serwis klimatyzacji oraz badania techniczne. Klient może również zakupić oryginalne części zamienne lub skorzystać z całodobowego holowania. Niezależny serwis zajmuje się naprawami i diagnostyką wszystkich modeli samochodów marki Ford, niezależnie czy zostały one zakupione w Polsce czy sprowadzane zza granicy.

 

Obsługa klienta krok po kroku

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest dokładny wywiad, dzięki któremu możliwe jest ustalenie przyczyny usterki i określenie czasu potrzebnego na pełen serwis i naprawę. Specjalista ma okazję odpowiedzieć na każde pytanie zadane przez klienta i udzielić mu niezbędnych informacji. Kolejnym etapem jest określenie przez obsługę propozycji naprawy danego pojazdu, a sam klient jest informowany o kosztach całego procesu. Następnie wyznaczany jest dokładny termin naprawy. Dzięki wcześniejszemu rozpoznaniu usterki, z łatwością można ustalić szczegółową datę. W tym momencie wszystkie zaplanowane usługi, które zostaną przeprowadzone są zapisywane w formularzu zlecenia naprawy. Każdy klient otrzymuje kopię, co gwarantuje, że serwis wywiąże się ze wszystkich elementów i dokona naprawy zgodnie z ustaleniami. Na czas całego procesu serwis będzie potrzebował dowodu rejestracyjnego oraz kluczyków do samochodu klienta. Wystawiany jest specjalistyczny formularz potwierdzający przekazanie tych elementów w ręce fachowców. W trakcie naprawy każdy klient może liczyć na możliwość otrzymania informacji odnośnie postępujących prac.W przypadku większych napraw istnieje opcja osobistego sprawdzenia stanu pojazdu, gdy ten jest w trakcie przeprowadzania naprawy. Gdy samochód będzie gotowy klient może sam zgłosić się do odbioru lub skorzystać z opcji „door to door”, dzięki której obsługa dostarczy nasz samochód we wskazane przez niego miejsce. Po zakończeniu naprawy wystawiany jest rachunek, w którym znajdują się wszystkie wykorzystane materiały i składowe usługi. Płatność może zostać dokonana zarówno przy użyciu karty płatniczej lub gotówką. Niezależny serwis Ford gwarantuje stały kontakt z klientem oraz jasność wykonywanych usług. Koszty naprawy są znane przed rozpoczęciem pracy, a na koniec każdy klient otrzymuje spis wszystkich usług jakie zostały wykonane.

 

Obsługa klienta i optymalne koszty

Fachowcy pracujący w serwisie odpowiedzą na wszystkie pytania klienta oraz udzielą trafnych wskazówek i porad. Wielu właścicieli samochodów marki Ford zgłasza się do serwisu nie tylko z pojazdem do naprawy, ale również z niepokojącymi objawami zaobserwowanymi w trakcie jazdy. Taka praktyka pozwala wyeliminować nagłe zepsucie samochodu podczas prowadzenia oraz zadbać o jego stan i przedłużyć żywotność samochodu.

Aby zoptymalizować koszty związane z ewentualną naprawą, obsługa serwisu zaproponuje szeroki wybór części zamiennych do pojazdu, których trwałość jest potwierdzona doświadczeniami podczas wcześniejszych montażów w danym modelu samochodu. Serwis Ford oferuje również promocje, dzięki którym możliwe jest obniżenie kosztów niektórych usług. Ponadto w związku ze stałym rozwojem techniki i motoryzacji pracownicy serwisu regularnie biorą udział w szkoleniach i kursach, dzięki którym ponoszą swoje kwalifikacje. Korzystając z usług wyszkolonego zespołu specjalistów, każda naprawa zostanie przeprowadzona dokładnie a wszelkie usterki zostaną trafnie zdiagnozowane.


Osobom ze Śląska polecamy TimeCar – wykwafikowany serwis z okolic Bytomia, Chorzowa, Tychów.