Obsługa informatyczna firm – na czym polega?

obsługa informatyczna firm warszawa

Usługi firm informatycznych wiążą się z podniesieniem wartości naszej  firmy. W dzisiejszych czasach, każda firma posiada swoją własną stronę internetową. Ze względu na wciąż pojawiającą się konkurencję oraz wzrastające wymagania klientów, strona firmowa jest konieczna by pozyskać nowych klientów i rozszerzyć działalność. W każdej branży, właściciele firm i przedsiębiorstw muszą dbać o wizerunek firmy. W dobie komputeryzacji, wiąże się to nie tylko z oferowaniem towarów i usług najwyższej jakości. Firma musi wciąż podnosić prestiż i dbać o klientów.

Wiele jest firm, które zatrudniają informatyka lub dwóch. Ich praca polega zazwyczaj na rozwiązywaniu problemów, instalowaniu programów czy systemów. Jednak coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, w której firma posiada swój własny dział informatyczny lub korzysta z usług firmy zewnętrznej.

Oferta firm informatycznych

Firmy, które zajmują się obsługą informatyczną innych firm, oferują podobne usługi. Te, z których korzystamy najczęściej, to między innymi:

 • Pomoc w wyborze sprzętu do biur oraz jego zakup,
 • Wybór i zakup odpowiedniego oprogramowania,
 • Instalowanie i konfigurowanie oprogramowania i systemów,
 • Kontrolowanie systemów i aktualizowanie zmian,
 • Odpowiednia dbałość o bezpieczeństwo IT,
 • Pełnienie roli administratora serwerów danej firmy,
 • Regularne wizyty serwisantów,
 • Świadczenie usług w zakresie pomocy doraźnej.

W zależności od potrzeb naszej firmy, regionu oraz oferty firmy zajmującej się usługami informatycznymi we Wrocławiu, z którą nawiążemy kontakt, możemy liczyć na różne, dodatkowe usługi.

usługi it dla firm warszawa

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Profesjonalna firma informatyczna pomoże nam stale podnosić poziom naszych usług. Poprzez odpowiedni wygląd i zawartość strony internetowej, właściwe działanie wszystkich sprzętów oraz sprawność systemów, nasza firma może stale poszerzać grono klientów. Najistotniejsze zalety korzystania z pomocy specjalistów, to:

 • Ograniczenie kosztów – korzystanie z usług specjalistów, sprowadza się jedynie do zlecania konkretnych czynności. Nawiązując współpracę z firmą zewnętrzną, nie musimy martwić się o koszta związane z zagospodarowaniem zaplecza informatycznego w naszej firmie. Otwieranie nowego działu, zakup mebli, sprzętów oraz zatrudnienie kilku – lub kilkunastu – osób, to obowiązki, które wiążą się z kosztami.
 • Firma może realizować swoje własne cele – pracownicy firmy mogą skupić się na swoich obowiązkach, podczas gdy wszelkimi sprawami związanymi z informatyką zajmuje się zewnętrzna firma. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędzenie czasu.
 • Doświadczenie i wiedza specjalistów – gdy potrzebujemy fachowej obsługi firmy informatycznej, zawsze szukamy firmy, które mają doświadczenie w branży. Jest to o wiele łatwiejsze, niż szkolenie nowych pracowników.
 • Fachowe i szybkie wykonanie usług – specjaliści firmy informatycznej mają bogate doświadczenie, które pozwala im szybko pozbywać się awarii, projektować strony i je aktualizować. Wszystkie usługi, jakie oferuje firma informatyczna, zostaną wykonane sprawnie i szybko, jeśli powierzymy je fachowcom.
 • Dyspozycyjność informatyków – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów, możemy korzystać z pomocy informatyków, którzy są dostępni w określonych godzinach. Jest to wygodna opcja, której często brakuje w mniejszych firmach. Gdy ‘nasz’ informatyk wyjedzie na urlop lub weźmie zwolnienie, rozwiązanie danej sprawy będzie musiało poczekać co najmniej kilka dni.

Warto również dodać, że firmy informatyczne oferują atrakcyjne pakiety dla swoich klientów. Pakiety takie obejmują wykonywanie konkretnych czynności.