Obsługa serwisu wózków widłowych

W tym artykule znajdziesz informacje potrzebne przy podejmowaniu decyzji dotyczących napraw swojej floty wózków widłowych. Podczas omawiania rozwiązania do utrzymania floty pierwsze pytanie, na które musisz odpowiedzieć brzmi: czy moja firma powinna dokonywać własnych napraw? czy też korzystniej byłoby zatrudnić firmę, która zajmie się tym za nas?

Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu tej decyzji przeczytaj nasz artykuł aby wybrać czy wykonać naprawy wózka widłowego samodzielnie, a może zatrudnić firmę profesjonalny serwis wózków widłowych.

Jak podjąć świadomą decyzję przy zatrudnianiu firmy serwisującej wózki widłowe?

Zatrudnienie firmy do naprawy wózków widłowych lub regularnej konserwacji może być trudnym zadaniem. Biorąc pod uwagę poniższe pytania, poczujesz się znacznie pewniej, podejmując ostateczną decyzję.

  • Jakiej marki i rodzaju wózków widłowych oraz ilości składa się Twoja flota?
  • Czy twoje wózki są objęte gwarancją?
  • Czy firma oferuje okres próbny, aby ocenić jakość pracy?
  • Czy jest to równowaga między jakością pracy a cenami, które pobierają?
  • Ile czasu zajmuje dostarczenie usługodawcy i naprawa?

Powodem tych pytań jest to, że wiele firm specjalizuje się w określonych naprawach wybranych wózków widłowych tj. ciężkich o wielotonowym udźwigu w różnych cenach za kompleksowy serwis.

Na przykład: jeśli producent produkuje większość elektrycznych wózków widłowych, jak to ma obecnie miejsce, prawdopodobnie nie są najlepszym wyborem do pracy przy flocie silników wysokoprężnych, gazowych lub LP. W skrócie; weź pod uwagę liczbę posiadanych wózków widłowych, a także kto je produkuje.

Każda marka ma niewiele rzeczy na temat swojego sprzętu, który odróżnia ją od konkurencji. Ważne jest, aby zatrudnić serwis, która ma doświadczenie w pracy z urządzeniami różnych producentów, jeśli twoja flota składa się z różnych marek.
Czy twoje wózki widłowe są objęte gwarancją?

Znajomość warunków gwarancji na wózek widłowy jest niezbędna, aby uzyskać najwyższy zwrot z inwestycji z nowo zakupionego wózka widłowego. Powodem tego jest to, że większość firm ma zastrzeżenia, które wymagają abyś korzystał z ich licencjonowanych dealerów tylko do czasu zakończenia gwarancji, aby nie unieważnić gwarancji.

Punktem do rozważenia jest to, że firmy te stworzyły świetny sposób na naliczanie opłat za usługi, które oferują. Firmy te wiedzą, że najprawdopodobniej skorzystasz z ich usług niezależnie od ceny, aby nie stracić gwarancji. Z tego powodu naprawdę nie mają presji na oferowanie konkurencyjnych cen.

Chodzi o to, że jeśli twoje wózki widłowe nie są objęte gwarancją … Możesz prawie zawsze zaoszczędzić pieniądze, przechodząc na innego dostawcę usług poza serwis producenta.
Większość firm korzysta z dwóch rodzajów klientów.

Wysoka jakość = wysoka cena
Niska jakość = niska cena

Na rynku zobaczysz wiele znanych marek, które oferują wysokiej jakości naprawy, ale za dodatkową opłatą. Gdybym był zmuszony wybrać jedną z dwóch powyższych opcji, wybrałbym droższą opcję, aby nie poświęcić jakości usług. Problem polega na tym, że wiele firm nie ma takich dochodów by pozwolić sobie na zapłatę większej sumy dla w pełni profesjonalnych firm więc zamiast tego zatrudniają firmę o niższej jakości i cenie lub próbują wykonywać usługi we własnym zakresie.

Kupując nowy lub używany wózek widłowy, bierzesz na siebie odpowiedzialność za prawidłową obsługę tego sprzętu lub jego prawidłowe serwisowanie. Bez prawidłowej obsługi wózków widłowych narażasz swoją firmę na niebezpieczeństwo, a pracowników na ewentualne niebezpieczeństwo. Najlepszym sposobem na sprawne działanie wózka podnośnikowego jest przestrzeganie zaleceń serwisowych producenta.
Chociaż możesz samodzielnie dokonywać napraw, oglądając filmy z YouTube lub stosując ogólną wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej, ważne jest aby zrozumieć, że wszystkie dokonywane naprawy podlegają normom i wymaganiom.

Musisz upewnić się, że wszystkie czynności konserwacyjne i serwis wózka jest zgodny z pierwotną gwarancją producenta, aby uniknąć naruszenia zasad w razie wypadku.
Jeśli nie jesteś w pełni przekonany, czy twój mechanik jest w stanie bezpiecznie i skutecznie wykonać naprawę wózka widłowego, zachęcamy Cię do rozważenia myśli o przekazanie sprzętu profesjonalistom.