Od czego zależy cena dezynfekcji domu po zmarłym?

dezyfekcja domu po zmarłym

Do śmierci bardzo często dochodzi w domu lub mieszkaniu danej osoby. Nie jest to dużym problemem, jeśli ten fakt zostanie szybko zgłoszony odpowiednim służbą. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku, gdy ciało leży w mieszkaniu dłuższy czas i rozpoczął się już proces rozkładu

W takiej sytuacji całe wnętrze lokalu zostaje poważnie skażone, w wyniku czego przebywanie w tym miejscu staje się bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Im później ciało zostanie odnalezione, tym zniszczenia będą bardziej dotkliwe a skażenie dużo trudniejsze do usunięcia. Z pomocą przychodzą jednak profesjonalne firmy sprzątające, które specjalizują się w oczyszczaniu tego typu miejsc. 

Dzięki dostępnym środkom chemicznych i metodą są one w stanie dość szybko pozbyć się całego zagrożenia. Warto więc wiedzieć, w jakich sytuacjach należy skorzystać z ich pomocy, ile kosztuje taka usługa i jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą.  

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na profesjonalną dezynfekcję po zmarłym?

Profesjonalna dezynfekcja po zmarłym to usługa, która jest zalecana praktycznie w każdym przypadku śmierci, a w większości z nich jest wręcz niezbędna. Jej realizacją zajmują się zawsze odpowiednio przeszkoleni profesjonaliści, którzy dysponują niezbędnymi środkami czyszczącymi i metodami dezynfekcji, pozwalającymi na szybką i skuteczną neutralizację zagrożenia mikrobiologicznego. Ponadto tego typu zaawansowane techniki odkażania wnętrza pozwalają również na pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów obecnych w lokalu po zgonie. 

Usługę tą wykonuje się zazwyczaj w przypadku, gdy do śmierci doszło z przyczyn naturalnych i cało nie zostało od razu po zgonie usunięte z lokalu, gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innej tego typu sytuacji. Spore znaczenie ma tutaj również poziom skażenia oraz ilość śladów krwi, płynów ustrojowych oraz innych zanieczyszczeń pochodzenia biologicznego. 

Wszelkie tego typu nieczystości muszą zostać usunięte i wnętrze musi zostać poddane dokładnej dezynfekcji, aby mogło być ponownie użytkowane w bezpieczny sposób. 

dezynfekcja po zmarłym

Od czego zależy koszt dezynfekcji po zmarłym?

Dezynfekcja domu po zmarłym to usługa, której koszty są bardzo indywidualną sprawą. Jest to spowodowane tym, że nie da się ustalić stałej ceny tego typu czynności. Czas jej trwania i powiązane z tym koszty zależą w dużym stopniu od danego przypadku i z tego względu wyceny dokonuje się dopiero po oględzinach danego miejsca zlecenia

Pozwala to na oszacowanie czasu potrzebnego na realizację usługi oraz dobór odpowiednich metod i środków chemicznych, potrzebnych do skutecznego pozbycia się wszelkiego zagrożenia mikrobiologicznego.

Na cenę usługi dezynfekcji domu po zmarłym wpływ mają takie czynniki jak:

  • Poziom skażenia – to w jak dużym stopniu wnętrze zostało skażone, ma bezpośredni wpływ na poziom trudności oraz czas trwania dezynfekcji, a tym samym również na jej końcową cenę. 
  • Wielkość skażonego obszaru – to ile pomieszczeń wymaga dezynfekcji, jakiej wielkości one są, jak wiele powierzchni zostało zanieczyszczonych krwią, płynami ustrojowymi, fekaliami itp. ma ogromny wpływ na cenę usługi.
  • Przyczyna zgonu – to, w jaki sposób doszło do śmierci, również ma spore znaczenie podczas ustalania ceny usługi. Z pewnością, gdy dojdzie do zgonu z przyczyn naturalnych, koszty usługi będą mniejsze, niż w przypadku morderstwa i sporej ilości śladów krwi oraz płynów ustrojowych na wielu powierzchniach.
  • Zastosowane metody dezynfekcji to jakie metody zostaną zastosowane podczas dezynfekcji, również ma wpływ na jej cenę, ponieważ niektóre z nich są mniej kosztowne a niektóre bardziej. 

Dlaczego wybór odpowiedniej firmy dezynfekującej ma znaczenie?

Dezynfekcja miejsca zgonu to skomplikowana i trudna czynność, która wymaga zastosowania odpowiednich środków chemicznych i technik dezynfekcji. Dostęp do takich metod mają jedynie profesjonalne firmy specjalizujące się w sprzątaniu tego typu miejsc. Z tego względu wybór odpowiedniej firmy, której zlecimy dezynfekcję lokalu po zgonie, ma tak duże znacznie. 

To od doświadczenia, wiedzy i umiejętności oraz zastosowanego sprzętu będzie zależało bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników danego lokalu, dlatego warto wybierać tylko profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje w tego typu działaniach. 

Szukasz profesjonalistów, którzy zajmują się sprzątaniem specjalistycznym? Skontaktuj się z firmą Vector.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!