Otwierasz nowy biznes? Poznaj sposoby na udaną reklamę

sposoby na reklame

Dobrze przemyślana promocja to skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów i wypromowanie nowo powstałego biznesu.

Reklamę można robić w internecie, ale nadal niezmiernie istotne i niezastąpione są jej tradycyjne formy – ulotki, banery lub plakaty. Ważne, aby reklamą zajęli się profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w tej branży. Istotne jest dokładne przeanalizowanie do jakiej grupy odbiorców ma być skierowana reklama oraz kim są potencjalni, przyszli klienci.

Reklama wielkoformatowa – plakaty, bilbordy i banery

Druk wielkoformatowy to jedna z najczęściej stosowanych i praktykowanych reklam. Charakteryzuje się on wyrazistością oraz zauważalnością i z jego pomocą można uzyskać zaskakująco spore grono nowych klientów. Reklamą wielkoformatową są plakaty, bilbordy oraz także banery. Ważny jest projekt reklamy, która powinna być estetyczna i zachęcająca. Jej stworzeniem powinna zająć się profesjonalna drukarnia, która współpracuje z grafikami. Dobrze wykonana reklama wielkoformatowa to klucz do skutecznej i udanej promocji.

Drukarnia powinna dysponować dobrym sprzętem oraz do produkcji używać materiałów najwyższej jakości. Wysoka gramatura papierów plakatowych to gwarancja trwałości i odporności reklamy na czynniki zewnętrzne. Jest to niezmiernie istotne, gdyż reklamę wielkoformatową umieszcza się na samochodach lub budynkach i powinna być ona trwała.

Drukarnie używają często: papieru citylight, różnego rodzaju folii np. monomerycznej, wylewanej i polimerowej, a ponadto wykorzystywane są materiały winylowe. Reklama wielkoformatowa to jedna z najskuteczniejszych metod na udaną reklamę. Ważne jednak, aby zajęli się nią specjaliści, doświadczeni w branży reklamowej.

biuro reklamowe

Ulotki – promocja lokalnej firmy

Jeśli nowo powstała firma ma charakter lokalny to świetną opcją będą w tym przypadku ulotki. Są one świetnym rozwiązaniem dla osiedlowych firm – dzięki nim można skutecznie zareklamować swoje usługi na małym obszarze, gdzie grono klientów nie jest spore. Reklama ta jest niska w kosztach i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Warto jednak, aby jej projektem zajęli się specjaliści – dobrze zrobiona ulotka powinna być czytelna, przejrzysta i łatwa w odbiorze. Profesjonalne firmy wykonują ulotki z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są one trwałe.

Niezmiernie ważna jest estetyka wykonania, gdyż jest ona kluczem do zachęcenia odbiorców, aby zapoznali się z reklamowaną ofertą. W produkcji ulotek używa się zazwyczaj druku cyfrowego. Sposób ten pozwala na szybką produkcję i prostą realizację projektu. Istotne, aby drukarnia oferowała pomoc w projekcie ulotki i zaproponowała także inną formę reklamy – ulotka to tylko niewielka część promocji i nie powinna być jej jedyną formą.

Gadżety reklamowe 

Ciekawą formą promocji danej firmy są gadżety reklamowe. Jest to jedna z najpowszechniej stosowanych metod promocyjnych i cieszy się dużym uznaniem, a ponadto jest niezwykle skuteczna.  Gadżety podnoszą prestiż danej firmy oraz sprawiają, że staje się ona bardziej rozpoznawalna. Można nadrukować na nich logo danej marki lub nazwę przedsiębiorstwa. Taka reklama spotyka się z przychylnym nastawieniem odbiorców, gdyż gadżety często bywają praktyczne.

Zazwyczaj są nimi długopisy, notesy i inne akcesoria biurowe. Gadżety promocyjne ułatwiają dotarcie do klienta, a ponadto przekonują go, że firma dba o jego dobre samopoczucie. Jest to świetny sposób na kreację wizerunku marki, dzięki czemu firma ma szansę zaistnieć i stale osadzić się na rynku.

Oklejanie witryn w Katowicach – dlaczego warto?

Jeśli firma dysponuje lokalem warto sprawić, aby wyglądał on zachęcająco i przyciągał uwagę potencjalnego klienta. Świetnym sposobem jest oklejenie witryn, drzwi oraz szyb. Wówczas można zareklamować i przedstawić ofertę lokalu. Jest to dobra forma promocji dla sklepów, które powinny przyciągać wzrok i zachęcać do zakupów. Projektem i wykonaniem, takiej formy reklamy, zajmują się najczęściej profesjonalne drukarnie.

Stosują one, do produkcji oklein, dobrej klasy folie – szronione, translucentne, kolorowe, zadrukowane lub perforowane OWV. Ważne, aby projekt realizowała drukarnia z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje wysoką jakość swoich usług. Jest wiele drukarni oferujących oklejanie witryn np. w Katowicach, warto jednak wybrać tą najlepszą, która posiada szeroką ofertę działań reklamowych.