Podnośnik koszowy – zakres prac, w jakich może pomóc

podnośniki koszowe Kraków

Podnośnik koszowy to urządzenie, które można spotkać m.in. na budowach lub w miejscach montażu na wysokościach.  Jest to platforma – jak nazwa mówi w kształcie kosza – która podnosi się w górę dzięki ramieniu hydraulicznemu urządzenia dźwignicowego. Na platformie staje człowiek, a następnie maszyna bezpiecznie unosi go w górę, aby mógł przeprowadzić określone zadanie. Kosz zapewnia pracującemu duży komfort wykonywanego zadania i zabezpiecza przed wypadkami.

Podnośnik koszowy do różnych prac 

Podnośnik koszowy jest bardzo łatwy w obsłudze i zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac na wysokościach. Należy jednak pamiętać o tym, że na podnośniku koszowym powinna pracować uprawniona do tego osoba. To praca na wysokości, więc szczególnie ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad BHP. Podnośnik koszowy można też kojarzyć z wozu strażackiego, to właśnie on ułatwia strażakom pracę na wysokościach.

Podnośniki koszowe występują w różnych wariantach. Mogą być przegubowe lub teleskopowe. Rodzaj dobierany jest ze względu na to, w jakich pracach będzie uczestniczyć. Podstawową różnicą między tymi dwoma podnośnikami jest to, że podnośnik koszowy teleskopowy musi znajdować się bezpośrednio pod miejscem, w którym będzie wykonywana czynność. Natomiast podnośnik koszowy przegubowy umożliwia pracę z dalszej odległości od miejsca pracy.

Gdzie można wykorzystać podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe są dość uniwersalnymi urządzeniami. Przydają się w pracach na zewnątrz, jak i wewnątrz – np. w halach magazynowych. Podnośniki są dostępne w różnych rodzajach, więc dobiera się je w zależności od potrzeb. Wykorzystuje się je właściwie wszędzie tam, gdzie można nimi zastąpić drabinę czy też rusztowanie. Dziedziny czy też branże, w których sprawdza się podnośnik koszowy, są bardzo zróżnicowane. Przy jego pomocy można myć okna wysokich budynków, czyścić rynny, montować billboardy, a także malować elewację. Oczywiście podnośnik ułatwia też wykonywanie zadań na placu budowy – dzięki niemu można wykonywać różne prace związane z ociepleniem czy oświetleniem. Podnośniki pomagają również przy naprawianiu oświetlenia miejskiego, np. wymiany lampy w ulicznej latarni. Kolejnymi zastosowaniami podnośnika koszowego są: prace dekarsko-blacharskie, montowanie konstrukcji stalowych oraz montowanie anten telewizyjnych.

usługi podnośnikiem koszowym

Oprócz wszystkich czynności budowlanych, podnośniki koszowe świetnie sprawdzają się w sadownictwie. Przycinanie czy wycinanie nawet najwyższych drzew z podnośnikiem przestaje być problemem. W okresie zimowym podnośniki koszowe są bardzo pomocne przy usuwaniu śniegu z dachów czy też sopli, które mogłyby stać się zagrożeniem dla przechodniów. Podnośniki wykorzystywane są również przez spółdzielnie mieszkaniowe podczas dekorowania miasta ozdobami świątecznymi. Co może niektórych zadziwić, podnośniki koszowe wykorzystywane są również w działaniach artystycznych. To przy ich pomocy powstają murale. Są też przydatne podczas pracy fotografów i filmowców.

Podnośnik koszowy w Krakowie

Zakup własnego podnośnika koszowego to dość duży wydatek, dlatego lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie go. Jeżeli zależy Państwu  na wynajęciu podnośnika koszowego w Krakowie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Zemkrakow. To krakowska firma, która charakteryzuje się profesjonalizmem i zdobywa doświadczenie od ponad 30 lat. Oferuje sprawdzone sprzęty, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. W Zemkraków możliwe jest nawet wynajęcie podnośnika koszowego wraz z operatorem do prac remontowo-budowlanych. To dobre rozwiązanie, ponieważ lepiej, aby podnośnikiem operował ktoś, kto ma do tego kwalifikacje, niż ktoś, kto nigdy tego nie robił i mógłby spowodować zagrożenie.