Pomoc Drogowa – metoda na biznes

Pomoc drogowa to niezwykle rentowny rynek, co chwila bowiem w telewizji czy radiu słyszy sie o wypadkach samochodowych, kolizjach bądź po prostu awariach uniemożliwiających dalszą jazdę. Nic dziwnego że popyt na usługi auto-holowania stale rośnie. Jak zabrać sie za branżę żeby godnie na niej prosperować? Próg wejścia jest stosunkowo łatwy i nie wymaga dużego nakładu finansowego, najważniejszy jest pomysł

Jak zacząć?

Na samym początku czeka nas wypełnianie papierów czyli musimy otworzyć działalność gospodarczą której przedmiotem ma być świadczenie usług z zakresu pomocy drogowej i holowania pojazdów. Na szczęście jest to proste bo w jednym okienku możemy w 10min załatwić wszystkie formalności. Czekamy już tylko na pozwolenie i możemy zacząć działać. Co potrzebujemy dalej?

Dokumenty

Działalność pomocy drogowej nie jest regulowana  odrębnymi przepisami prawa, dlatego osoby prowadzące taką działalność  podlegają przepisom o transporcie drogowym . To trochę ułatwia sprawę bo wynika z nich że prowadząc pomoc drogową wystarczy wylegitymować sie prawem jazdy odpowiedniej kategorii. Jednak wystarcza to tylko do transportu małych aut osobowych. Myśląc o poważnym prowadzeniu działalności musimy wziąć pod uwagę że trafiać nam sie będą większe samochody oraz nie ograniczać sie tylko do kraju. Dlatego warto zaopatrzyć się w zezwolenie na transport ponadgabarytowy i zezwolenie na transport międzynarodowy. Te dokumenty oczywiście nie są niezbędne do otwarcia działalności ale pomogą wybić sie na tle lokalnej konkurencji, a przecież o to nam chodzi.

Wybór samochodu

Jeżeli już mamy załatwioną całą papierologię należy poszukać odpowiedniego samochodu. Do tego celu posłuży nam na początku  tylnonapędowy samochód dostawczy. Możemy kupić gotową lawetę bądź samemu przerobić. Ważne żeby auto spełniało nasze wymogi tj. posiadało wyciągarkę która umożliwia wyciągnięcie unieruchomionego pojazdu z pobocza drogi oraz szynę dzięki której załadujemy uszkodzony samochód na pakę. W zależności od tego jakie pojazdy planujemy holować musimy dopasować samochód który wytrzyma nacisk masy holowanego pojazdu. Im cięższy i większy pojazd tym nasza laweta powinna być mocniejsza.

laweta

Kontakty

Mamy już papiery oraz samochód więc co teraz? skąd wziąć bazę klientów klientów i zacząć zarabiać na naszym świeżo utworzonym biznesie? Warto popytać w warsztatach samochodowych, komisach, ubezpieczalniach i wziąć udział w przetargach policyjnych czy komorniczych. To dobra i pewna baza która zapewni nam stałą współpracę. W miarę upływu czasu będziemy zdobywali doświadczenie i powiększali nasze kontakty oraz  zyskiwali niezależność, ale na początku warto posiłkować sie firmami które już mają doświadczenie a co najważniejsze mają klientów z których możemy skorzystać