Popularne usługi szklarskie

ściany ze szkła

Szkło jest często wykorzystywanym elementem wystroju wnętrz. Dzięki niemu możemy odgrodzić się od świata zewnętrznego, a jednocześnie mieć piękny widok. W małych pomieszczeniach szkło i lustra są używane, by wizualnie powiększyć przestrzeń. Jakie są najpopularniejsze usługi szklarskie?

Szklane drzwi – nowoczesny element w pomieszczeniu

Szklane drzwi pozwalają nam się odgrodzić, ale jednocześnie zachować wrażenie przestrzeni. Wykorzystywane są chociażby w szklanych ścianach, które zapewniają nam widok na podwórze, ale odgradzają od wiatru i deszczu. Również w biurach, czy nowoczesnych wnętrzach domowych, możemy odgrodzić w ten sposób pomieszczenia, jeżeli chcemy widzieć całą powierzchnię i jednocześnie wyciszyć dźwięki. Najczęściej jednak szklane drzwi wykorzystywane są pod prysznicem. Mogą one być oprawione w ramki lub nie. Firmy szklarskie mierzą dokładnie i instalują elementy dopasowane do konkretnego projektu.

Lustra – optyczne powiększenie przestrzeni

panele szklaneW każdym domu możemy znaleźć wiele luster. Są one niezbędne w garderobie czy łazience. Użytecznie jest mieć także lustro przy wyjściu w domu, gdzie możemy sprawdzić jak wyglądamy i poprawić płaszcz czy szalik. Jest to także element wystroju wnętrz, który pomaga oświetlić dane pomieszczenie odbijając światło naturalne lub z lamp. Dzięki nim możemy powiększyć przestrzeń lub zmienić jej proporcje. To wszystko sprawia, że chętnie je wykorzystujemy.

W firmach szklarskich bardzo popularną usługą jest zamawianie luster, często niestandardowych i dopasowanych indywidualnie do naszego wnętrza. Profesjonaliści przywożą je do nas i instalują w odpowiednim miejscu. Możemy wybrać modele bez ramowe o różnych stylach krawędziowych – od prostych po dekoracyjne wzory. Wiele osób wybiera modele z ramami dopasowanymi do stylu wnętrza. Mamy możliwość wmontowania gniazd, przełączników lub świateł w taflę lustra. Dzięki temu wszystkiemu szklarz może dostarczyć nam produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Nieszablonowe rozwiązania szklane

Przeszklona przestrzeń może być wykorzystana w wielu stylach wnętrz. Jeżeli chcemy, by nasz dom sprawiał wrażenie pełnego zieleni i natury możemy zdecydować się na szklaną ścianę pokazującą nam ogród. To także świetne wykończenie nowoczesnych wnętrz.

Bardzo popularne są poręcze wykonane ze stali nierdzewnej i przezroczystego szkła. Profesjonalne firmy zapewniają jednak możliwość wyboru innego szkła. Takie rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie. Zwłaszcza rodzice małych dzieci cenią to, że ze względu na wypełnienie są one bezpieczniejsze niż barierka z pustą przestrzenią pod spodem. Szklane balustrady są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, więc możemy wykorzystywać je w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest doświetlić schody. Nadajemy też klatce schodowej lekkości.

Jedną z nowych usług firm szklarskich jest produkcja paneli szklanych. Świetnie sprawdzają się one w kuchniach i łazienkach. Są chętnie wykorzystywane przez projektantów ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim są bardzo praktyczne. Szkło jest łatwe w czyszczeniu. Panele nie posiadają fug, w których gromadzi się brud. Nie wymagają więc szorowania i nie zużywają się tak jak klasyczne płytki z fugami. Oznacza to, że nawet po latach nasza kuchnia wygląda jak nowa.

To również bardzo ciekawe urozmaicenie wnętrza i wspaniały element dekoracyjny. Mogą one być gładkie lub malowane. Obrazy lub wzory, które umieścimy na naszych panelach mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym naszego wnętrza. Wyglądają one zdecydowanie bardziej stylowo niż tradycyjne kafle. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu przestrzeń nabiera wyjątkowego charakteru.