Porównanie krakowskich wypożyczalni samochodów

wypożyczalnia samochodów kraków balice

Wypożyczalni samochodów w tak dużym mieście, jakim jest Kraków, jest naprawdę wiele. I bardzo dużo z nich ma w swojej ofercie samochody nowe i dobre, które zdecydowanie warto jest wypożyczyć. Niestety nie wszystkie miejsca są godne polecenia, dlatego też postanowiliśmy stworzyć subiektywny ranking wypożyczalni samochodowych, z których najlepiej jest wypożyczać pojazdy zarówno na okresy krótsze, jak też i te dłuższe! Być może zdecydujesz się na usługi właśnie jednej z przedstawionych tutaj firm.

Ranking 4 wypożyczalni samochodów z Krakowa

 Pierwszą i zdecydowanie najlepszą wypożyczalnią samochodów w Krakowie bez wątpienia jest CaRent-24, w której możliwe jest wypożyczenie naprawdę sporej ilości samochodów w bardzo atrakcyjnych cenach. Marki, które dostępne są w tej wypożyczalni, to: Toyota, Hyunday, Volvo, Volkswagen, Fiat, Opel, Peugeot, Renault, Ford, Jeep,Citroen, Audi, czy też Mitsubishi. W tej wypożyczalni każdy znajdzie coś dla siebie. Także ceny zmieniają się wraz z długością wypożyczenia danego auta. Strona internetowa tej wypożyczalni jest bardzo dobrze przemyślana i każdy się w niej odnajdzie.

wynajem samochodów krakówNumerem drugim w rankingu, jest wypożyczalnia Carnet, która również ma swoje biuro w Krakowie. Ta wypożyczalnia również charakteryzuje się tym, że jej flota jest duża i rozbudowana. Można także wypożyczać samochody dostawcze. Niemniej jednak głównym minusem tego miejsca jest to, że przed wynajęciem samochodu, trzeba zapłacić kaucję w wysokości kilkuset złotych. I to nie jest cena za wynajem, ponieważ za wynajem płaci się osobno. Owszem, sama kaucja jest zwrotna, jednak może zdarzyć się tak, iż się jej po prostu nie odzyska. Niemniej jednak sama wypożyczalnia zajmuje miejsce drugie, ze względu właśnie na ilość i jakość floty, jaka się w niej znajduje!

Numerem trzy w rankingu, będzie Top Cars oddział w Krakowie. Firma ta z pewnością jest porównywalna do wcześniejszych, ponieważ swoje oddziały posiada także w innych miastach. Niestety, oznacza to tylko tyle, że najlepsze samochody, jakie można wypożyczyć – są w Warszawie i to właśnie tam można nimi jeździć. Minusem tej firmy jest to, że za wynajem można zapłacić jedynie kartami płatniczymi lub kredytowymi, gotówka nie jest przyjmowana. Firma ta ma znacznie mniejszą flotę, od tych dwóch wypożyczalni z pierwszych miejsc. Za wypożyczenie większości pojazdów nie płaci się kaucji, jednak przy wypożyczaniu samochodu marki BMW kaucja jest i wynosi 3000 zł. A to całkiem sporo!

Ostatnim, czwartym miejscem w rankingu może poszczycić się wypożyczalnia Centrum Rent a Car, która mieści się w Krakowie Głównym. Tutaj, w tej wypożyczalni można zamówić całkiem sporo samochodów, różnych marek. Ceny są przystępne, zwłaszcza jeżeli dotyczą mniej ekskluzywnych marek, ceny za wynajem Audi lub BMW są znacznie wyższe. Niemniej jednak opinie wypożyczalnia ta ma bardzo dobre.

Wypożyczalnie samochodów – dlaczego warto z nich skorzystać?

wynajem samochodow krakowWynajem samochodów, zwłaszcza na krótkie okresy, jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób podróżujących do danego miasta. Z takiej opcji korzystają osoby, które mają prawo jazdy, ale do danego miasta przemieściły się w inny sposób (np. lecąc samolotem), tak by zaoszczędzić. Także osoby, które nie mają własnego auta, a potrzebują go na chwilę tylko (np. bo jadą na ślub, lub na konferencję) będą bardziej skore je wypożyczyć, niż cokolwiek kupować. Bo własne auto to skarbonka bez dna, która czasami się przydaje. I na te momenty właśnie wypożyczalnia aut jest w stanie zapewnić to, co potrzebne.