Poznaj 5 zalet prywatnego przedszkola

Rozważając wady i zalety państwowego oraz prywatnego przedszkola, zazwyczaj pierwszym kryterium jest znacząca różnica w kosztach. Możliwości finansowe rodzica z pewnością są dość konkretnym ograniczeniem w potencjalnym wyborze, jednakże warto być świadomym, że uczenie się w placówce publicznej również nie należy do zupełnie bezpłatnych. Porównując jakość oferowanej edukacji i posiadanej infrastruktury danej placówki, warto dokładnie rozważyć, jaki start można i pragnie się zapewnić swojemu dziecku. Oto najważniejsze zalety przedszkola prywatnego.

Bogata oferta edukacyjna

Najważniejszym atutem dobrego przedszkola prywatnego jest rozbudowany i odpowiednio zbilansowany program nauczania. Ważne, żeby oprócz zajęć typowo intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym miały zapewniony odpowiedni ruch fizyczny. Prywatne Przedszkole Mundo Marino w Katowicach zwraca szczególną uwagę na zrównoważony rozwój swoich podopiecznych i oprócz realizowanych w podstawie programowej zajęć, oferuje języki obce z angielskiego i hiszpańskiego, rytmikę, zajęcia szachowe, naukę pływania oraz tańca, robotykę, a nawet zajęcia aikido.

Bierze również udział w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada, który ma na celu rozwijanie pracy grupowej, zdrowego współzawodnictwa i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Tak rozbudowany program pozwala na zbilansowanie rozwoju dziecka, a forma uczenia przebiega poprzez atrakcyjną zabawę.

Rozbudowana infrastruktura

Przy wyborze interesującego programu edukacyjnego warto zwrócić uwagę, w jakim budynku mieści się przedszkole. Ważne by miało zapewnione tereny rekreacyjne, dobrze wyposażone sale i jeśli to możliwe własną kuchnię cateringową. Katowickie przedszkole prywatne znajduje się w nowoczesnym obiekcie, wyposażonym w halę sportową, basen oraz ściankę wspinaczkową.

Kompleksowe wyposażenie sprawia, że dzieci uczęszczające do Mundo Marino mają zapewniony szeroki, wszechstronny rozwój, w tym bardzo ważną aktywność fizyczną, bez potrzeby wychodzenia za mury placówki.

Wykwalifikowana i zróżnicowana kadra

Pracujący w wybranym przedszkolu nauczyciele są odpowiedzialni za tworzoną atmosferę oraz jakość współpracy, jaka przebiega wraz z dziećmi i rodzicami. Poza posiadaną pasją i pozytywną energią do pracy, powinni być wyspecjalizowani w edukacji wczesnoszkolnej, nieustannie rozwijający się i aktualizujący swoją wiedzę oraz metody uczenia.

W katowickim prywatnym przedszkolu dominuje młoda kadra nauczycielska, która reprezentuje najnowsze trendy i nurty w wychowaniu przedszkolnym. Poza wysoką jakością sprawowanej opieki, przedszkole zapewnia nieustanną pomoc psychologiczno-logopedyczną. Natomiast specjalistyczne zajęcia prowadzą odpowiednio przygotowani instruktorzy i trenerzy, w przypadku pływania jest to zespół instruktorów-ratowników, z piłki nożnej oraz z aikido profesjonalni instruktorzy, którzy prowadzą również swoje, prywatne szkółki w Katowicach oraz okolicach.

Zaplanowane wakacje

Państwowe przedszkola nie mają zapewnionej stałej opieki podczas trwającej przerwy szkolnej. Bardzo często rodzice muszą dzielić się urlopem z pracy albo dana placówka ewentualnie oferuje zajęcia w formie pełnionych dyżurów, które są pozbawione specjalistycznego programu i zajęć dodatkowych.

Tymczasem dobre przedszkola prywatne są otwarte przez cały rok kalendarzowy.  W katowickim Mundo Murino nauczyciele organizują zajęcia przez cały okres wakacyjny, gwarantując oprócz zabawy elementy nauki języka angielskiego oraz naukę pływania z zatrudnionym zespołem ratowników. Dziecko przebywa pod stałą opieką tak jak w roku szkolnym, wraz z zagwarantowanym pełnym wyżywieniem.

Działalność charytatywno-społeczna

Warto przypatrzeć się w jaki sposób wybrane przedszkole się wyróżnia czy współpracuje z innymi instytucjami, podejmuje społeczną albo charytatywną działalność. Mundo Marino jest niezwykle aktywną placówką i odpowiada za szereg różnych imprez. Współpracuje z organizatorami Maraton Silesia oraz Busines Run w Katowicach.

Prowadzi interesujące wymiany uczniów z zagranicznymi szkołami. Działa na rzecz ochrony środowiska, biorąc udział w wielu programach ekologicznych, współpracuje z seniorami, a nawet zaprasza specjalnych gości. Warto zainteresować się bogatą ofertą, jaką zapewnia bardzo dobre przedszkole prywatne.