Pozytywny wizerunek firmy a branding

agencja brandingowa

Na sukces firmy składa się wiele rzeczy. Jednym z nich jest utworzenie w umysłach konsumentów korzystnego obrazu przedsiębiorstwa czy wytwarzanego produktu. Branding korzysta z w tym celu z najróżniejszych pomocy, jak odpowiedniego spotu reklamowego, witryny internetowej i wszystkiego tego z czego korzystają potencjalni klienci, a co mogłoby pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku. Jakby nie patrzeć jest to pewna forma manipulacji, bowiem przy pomocy fachowców obiera się taki a nie inny kierunek, takie a nie inne metody, by w głowach społeczeństwa panowało przekonanie o wyższości jednej marki nad drugą.

Jak przekazywać autentyczne wartości marki?

Niestety to co podawane jest w hasłach reklamowych często nijak ma się do rzeczywistości, ale mimo to zawsze znajdzie się spora grupa osób, która będzie przekonana, że jest dobrze, że ten produkt jest naprawdę rewelacyjny. A dlaczego? Bo tak wmawiane jest w reklamach. Nie chodzi o to by stwierdzić, że branding jest czymś złym. Absolutnie nie. Bez niego prawie żadna firma ze swoimi artykułami nie byłaby wstanie przebić się w ogóle do świadomości klientów. Chodzi raczej o to, że wiele przedsiębiorców do przesady stara się zmanipulować społeczeństwo, a każdy zapewne wie, że jakakolwiek forma manipulacji jest nieetyczna. To czym owa manipulacja jest i do czego mogą się posunąć osoby  pracujące nad budowaniem pozytywnego wizerunku produktu (przykładowo poprzez reklamy) świetnie zobrazowane jest w komedii Kate i Leopold z Hugh Jackman oraz Kate Ryan.

branding jest sukcesem twojej marki

W skrócie chodzi o to, że przez pomyłkę Leopold przeniósł się w czasie z dziewiętnastego wieku do dwudziestego pierwszego. Tam poznaje Kate, która zajmuje się tworzeniem spotów reklamowych i do jednego z nich tenże bohater został zaproszony. Leopold miał w nim wysławiać wszelkie zalety, w tym smak, dietetycznej margaryny., która była, delikatnie mówiąc, niesmaczna. Finał jest taki, że Leopold nie zgadzał się na oszukiwanie w ten sposób ludzi. Jak widać współcześnie nie ma się z tym problemu i tym sposobem społeczeństwo niesamowicie jest oszukiwane. Na całe szczęście branding to nie tylko reklamy. Innym jego ważnym elementem jest odpowiednie logo, które swoim wyglądem będzie przyciągać spojrzenia ludzi, a do tego będzie na tyle chwytliwe i miło się kojarzące, że od razu zapadnie w pamięć potencjalnych klientów – dowiadujemy się od agencji brandingowej LTB.

Chcąc zaprojektować znak graficzny firmy dobrze byłoby skorzystać z fachowca- grafika. Wszelkie elementy brandingu mają na celu nie tylko przyciągnąć klientów, ale zadbać również o to, by chcieli zawsze sięgać po daną markę. Chodzi o to, by ciągle uważali jeden produkt za lepszy od drugiego. Widać to wyraźnie podczas zakupów. Zdecydowana większość klientów ma wypełnione swoje koszyki znanymi produktami, których marki nieustannie są reklamowane i widoczne na bilbordach. Wybierając jakiś artykuł klient nie chce brać niczego w ciemno. Nie sięga zatem po markę o której nigdy wcześniej nie słyszał, ale po tę, o której nieustannie się słyszy. Nieistotne jest to, że ani jednego, ani drugiego nie konsumował (jeśli mowa o produktach spożywczych). Ważne jest to, że w reklamach było powiedziane, że to jest dobre, że logo dobrze się kojarzy, a o tamtym nic się nie słyszało. To jest własnie budowanie świadomości marki.