Praca w call center – idealna praca dla studenta?

Wiele osób zaczyna na studiach swoją pierwszą pracę. Większość z nich poszukuje pracy dorywczej, którą można połączyć z zajęciami na uczelni i nauką. Pierwszym pracodawcą są więc najczęściej lokale gastronomiczne, sklepy w galeriach handlowych czy call center. Właśnie ta ostatnia opcja jest bardzo chętnie wybierana przez młodych ludzi. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Elastyczne godziny pracy

Dla każdego studenta jest to najważniejszy czynnik, na podstawie którego wybierają pracę. Zajęcia na studiach obywają się w o nieregularnych porach – zarówno rano, popołudniu i wieczorem. Z tego powodu praca na cały etat w godzinach od 8 do 16 nie wchodzi w grę. Firmy oferujące elastyczne godziny pracy i możliwość dopasowania grafiku są o wiele chętniej wybierane studentów. Większość call center wprowadza właśnie taki system pracy, który najczęściej wymaga od zatrudnionego przepracowanie określonej liczby godzin w tygodni bez  narzucania godzin pracy. Student może więc przyjść do pracy na godzinę, pomiędzy zajęciami.

Call Center IPT

Jest to duża przewaga pracy w call center nad innymi typowo studenckimi pracami. Na rynku pracy trudno znaleźć pracę, która umożliwia tak dokładne dopasowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb zatrudnionego.

Wysokie zarobki

Praca w call center daje możliwość zarobienia kwoty proporcjonalnej do zaangażowania i włożonego wysiłku – rozbudowane systemy premiowe motywują pracowników do aktywnej pracy. W przypadku kampanii sprzedażowych najczęściej oferowane są premie od każdej umowy podpisanej z klientem. Osoby osiągające dobre wyniki mogą pochwalić się wyższymi zarobkami, które w pełni wystarczają na opłacenie mieszkania i bieżące wydatki. Średnie zarobki wynoszą około 2 tysiące złotych i wahają się w zależności od miasta i województwa.

Dobra atmosfera

Call center to atrakcyjne miejsce pracy dla studentów. Z tego właśnie powodu pracują tam głównie młodzi ludzie. Praca wśród studentów przekłada się na luźną atmosferę w pracy i możliwość nawiązania nowych znajomości. Bardzo często w call center znajdują się chill roomy, czyli pokoje przeznaczone do relaksu, wyposażone w konsole do gier, gry planszowe i miejsce do siedzenia. Tego typu przestrzenie sprzyjają poznawaniu współpracowników i atrakcyjnemu spędzaniu przerw w pracy.


Szukasz pracy w call center? IPT poszukuje młodych, energicznych osób: http://iptcc.pl.