Reklamowe oklejenie samochodu – najskuteczniejsza reklama dla lokalnego biznesu
Coraz szybsze tempo życia, a także rosnące wymagania konsumentów, sprawiają, że potrzebne są coraz to nowsze formy reklamy. Jedną z nich jest właśnie oklejanie samochodów. Pomysł ten idealnie wpisuje się we współczesne czasy – mobilna reklama jest w stanie dotrzeć niemal wszędzie, a dzięki zaoferowaniu wysokiej jakości folii nadruk utrzymuje się nawet do kilku lat. Na czym polega reklamowe oklejanie pojazdu i jakie są największe zalety takiego rozwiązania?
Największe zalety reklamy na samochodzie. Co zawiera dobra reklama?
Tę opinię potwierdzą wszyscy – samochód to doskonały nośnik reklamowy! Dobrze zrobiona reklama mobilna to świetny pomysł na promocję biznesu, pozwalający na zwiększenie zasięgu i podniesienie liczby odbiorców. Jednak skuteczność reklamy nie zależy tylko od tego, gdzie zostanie ona umieszczona. Ważne jest także to, jak jest wykonana. Dobra reklama musi być przejrzysta, nie może przytłaczać ilością zawieranych elementów, choćby dlatego, że poszczególne osoby widzą ją jedynie przez krótką chwilę.
Minimum informacji, maksimum efektu. Czy tak się da? Okazuje się, że tak. Sama nazwa firmy i dane kontaktowe jednak nie wystarczą. Konieczne jest zamieszczenie rozpoznawalnego logo, idealnie wkomponowanego w otaczającą grafikę, której zadaniem jest stworzenie atrakcyjnego, przykuwającego uwagę tła, lecz jednocześnie takiego, które nie przytłoczy całości komunikatu. Potrzebne jest także chwytliwe hasło reklamowe, które zapadnie odbiorcom w pamięć i wytworzy pozytywne skojarzenie z produktem. Czasem zdarza się, że nazwa firmy sama w sobie jest tak interesująco skonstruowana, że przykuwa uwagę. Jest tak, gdy w nazwie zastosowana zostaje zabawa słowami. Dla zainteresowanych Internet oferuje mnóstwo ciekawych przykładów. Nie zapominamy o danych kontaktowych. Profil na Facebooku, Instagramie, email, telefon, adres siedziby to ważne informacje dla potencjalnych klientów.
Jak przebiega reklamowe oklejanie pojazdów?
Wszystko zaczyna się od zaprojektowania folii reklamowej. Firma ustala z klientem, jak duża powierzchnia samochodu zostanie oklejona. Pozwala to na określenie parametrów grafiki i najlepsze jej skomponowanie. Gotowy projekt nanoszony jest na folię za pomocą techniki nadruku ploterowego. Z uwagi na to, że potrzebne są nadruki reklamowe o różnym stopniu trwałości, wykorzystuje się różne rodzaje folii. Gotowy nadruk jest odpowiednio przycinany i umieszczany w wybranych miejscach.
Ważne jest odpowiednie przygotowanie auta. Konieczne jest dokładne umycie karoserii, odtłuszczenie powierzchni, dlatego, że tylko wtedy, gdy będzie ona w pełni czysta, folia będzie trzymała się dobrze. Nie kładziemy folii na elementy gumowe, powierzchnie nielakierowane oraz w miejscach, które zaatakowała rdza.
Samo nakładanie folii na karoserię przebiega w następujący sposób: folia jest rozkładana na wybranej powierzchni i starannie wygładzana ręcznie, a następnie poddawana działaniu opalarki, która sprawia, że folia będzie się lepiej ze sobą łączyć. Później następuje przycięcie i zaprasowanie folii za pomocą rakli, dzięki czemu przylega ona ściśle do podłoża i unikamy nieestetycznych bąbli powietrznych.
Rodzaje folii wykorzystywane przy oklejaniu
Powracając do rodzajów wykorzystywanych folii, najpopularniejsze są następujące:
- monomeryczna – dobrze sprawdzi się na płaskich, równych powierzchniach. Jest najmniej trwała, dlatego sprawdzi się przy reklamach krótkookresowych;
- polimerowa – charakteryzuje się nieco wyższą trwałością, dobrze sprawdza się przy wytłoczeniach na karoserii, dając świetny efekt;
- wylewna – najlepiej sprawdza się przy oklejaniu całego auta, ze względu na największą elastyczność i trwałość, która może sięgać nawet do 12 lat.
Profesjonalnym reklamowym oklejaniem pojazdów w Radwanicach, Trzebnicy i Oławie zajmuje się drukarnia Intro-Graf. Specjaliści pomagają dopasować projekt reklamy idealnie do potrzeb klienta.