Sadzonki truskawek – ile kosztują?

sadzonki truskawek

Obecnie na rynku możemy z łatwością zakupić różnego rodzaju sadzonki truskawek. Mogą być one sprzedawane zarówno pojedynczo dla indywidualnych klientów, którzy pragną rozpocząć uprawę truskawek w swoim ogródku, jak i w większych partiach dla producentów na masową skalę. Istnieje kilka odmian sadzonek truskawek, przy czym każda z nich charakteryzuje się odmiennymi wymaganiami, a owoce także znacząco różnią się od siebie.

 

Jakie są ceny sadzonek truskawek?

Ceny sadzonek mogą się znacząco różnić w zależności od odmiany truskawek oraz samego producenta. Sadzonki truskawek frigo zarówno tych standardowych, jak i zwisającej odmiany, za jedną sztukę kosztują w granicach 2,50-3 zł. Sadzonki zielone są zazwyczaj tańsze, a cena za jedną sadzonkę przeważnie oscyluje w granicach 0,6-1,20 zł za sztukę. Należy wiedzieć, że kupując większą ilość sadzonek zazwyczaj sprzedający obniżają daną kwotę, przez co jednostkowa cena za sadzonkę będzie znacznie niższa.

Cena jest zależna od odmiany truskawek. Kupując truskawki odmiany OSTARA zapłacimy za 10 sztuk ok. 20 zł, decydując się na niemiecką odmianę MURZYNKA za tę samą ilość sadzonek zapłacimy ok. 16 zł, odmiana POLKA, tak samo jak SENGA SENGANA, jest jeszcze tańsza i za 10 sadzonek wydamy 15zł. Odmiany truskawek charakteryzujące się pożądanymi cechami są droższe, a dobrym przykładem będzie truskawka OLBRZYMIA , która cechuje się bardzo dużymi, atrakcyjnymi wizualnie owocami. Za 10 sztuk sadzonek olbrzymich truskawek będziemy musieli zapłacić ok.23 zł. Mniej popularne odmiany także cechują się wyższą ceną, dlatego decydując się na zakup bardzo rzadkiej sadzonki powinniśmy przygotować się na konieczność wyższej kwoty do zapłacenia.

Kupując większą ilość możemy również odważyć się na negocjacje ustalonej z góry kwoty, co bardzo często kończy się faktycznym obniżeniem ceny. Kupując przez internet zazwyczaj mamy możliwość zakupienia zestawu kilkunastu sadzonek. Może to być 10, 25, 50 sztuk. Niekiedy można zaobserwować, że im większy zestaw tym niższa cena.  Przeważnie aby ułatwić klientom zakupy jest możliwość samodzielnego ustalenia ilości sadzonek.

sadzonki truskawek

Gdzie i jak najlepiej kupować sadzonki?

Przed dokonaniem zakupu najlepiej jeśli na własne oczy możemy zobaczyć sadzonki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że są one w dobrym stanie, nie posiadają uszkodzeń mechanicznych, pasożytów czy grzybów. Co prawda kupując większe ilości roślin dokładne sprawdzenie każdej z osobna nie jest możliwe, jednak i tak będziemy mieć większą pewność co do właściwie dokonanego wyboru sadzonek truskawek. Sprzedaż przez internet jest bardzo wygodną formą dokonywania zakupu, jednak należy pamiętać, że bezpieczniej jest korzystać ze sprawdzonych źródeł i nie ryzykować. Wiele osób korzysta z tej możliwości zwłaszcza, że można wtedy zaopatrzyć się nawet w rzadkie odmiany, mniej popularne, które nie są dostępne do zakupu w danym obszarze. Zamawiając sadzonki truskawek przez internet możemy zdecydować się na samodzielny odbiór sadzonek lub umówić się ze sprzedającym, że zostaną one dostarczone do nas poprzez kuriera. W przypadku większych zamówień bardzo często to producent dostarcza sadzonek bezpośrednio do kupującego.

Zwróćmy uwagę na cenę w stosunku do odmiany i rodzaju sadzonek. Zbyt niska powinna wzbudzić w nas podejrzenia, że z sadzonkami może być coś nie tak. Jeśli ceny wybranych przez nas sadzonek oscylują w granicach często spotykanych cen będzie gwarantem, że truskawki są dobrej jakości i dzięki nim uzyskamy satysfakcjonujące plony.