Ścianki reklamowe – jakie niosą korzyści?

ścianka reklamowa cena

Obecnie, dość często mamy okazję dostrzec różnego rodzaju reklamowe stojaki, czyli roll upy, ścianki reklamowe itp. Są to nowoczesne sposoby na pokazanie się firm. Ścianki reklamowe mają różne rozmiary – jednak każdy rozmiar jest na tyle duży, że łatwo go dostrzec i zwrócić uwagę na to, co przedstawia.

Większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego też producenci i przedsiębiorcy dbają o to, by treść, napisy oraz grafiki zostały umieszczone na ściance adekwatnie do produktu czy usługi. Ścianki reklamowe i ich gabaryty pozwalają na zamieszczenie wielu treści i grafik. Graficy, których zadaniem jest zaprojektowanie grafik nanoszonych na ścianki, muszą więc wygospodarować odpowiednią ilość miejsca. Jednak projekt grafiki, który zostanie niebawem naniesiony na ściankę, nie może zawierać jedynie tekstu, tak jak gazeta, by nie zanudzić potencjalnego odbiorcy.

Ścianki reklamowe tworzone są więc z pomysłem, dobrym gustem – dodatkowo, wszelkie grafiki zawierają opisy, zdjęcia i zastosowania produktów lub usług. Na ściankach często można dostrzec również zachęcające napisy kierowane do potencjalnych klientów.

Czemu służą ścianki reklamowe?

Rola, jaką pełnią znane nam wszystkim ścianki reklamowe, jest prosta – mają one za zadanie wypromować dany produkt, usługę lub firmę. Każdy z nas może spotkać się z taką formą reklamy w różnych miejscach publicznych. Reklama w dzisiejszych czasach jest dźwignią handlu – dzięki niej możliwe jest wypromowanie produktów oraz zwrócenie na siebie uwagi. Podstawowe założenia posiadania ścianki reklamowej w różnych miejscach, to przede wszystkim:

  • Promocja produktów, usług i firm,
  • ‘Pokazanie się’ firmy, zaistnienie na rynku,
  • Przedstawienie produktów,
  • Wzbudzenie zainteresowania,
  • Zdobywanie nowych kontaktów oraz klientów.

Ścianki reklamowe spełniają wszystkie wymienione funkcje, gdy są odpowiednio zaprezentowane. Tak więc z uwagi na liczne zalety, warto poważnie zastanowić się nad kupnem odpowiedniej ilości takich ścianek.

Gdzie kupić ściankę reklamową?

Wiele firm oferuje nam sprzedaż ścianek reklamowych w atrakcyjnych cenach – warto jednak zwrócić uwagę na ewentualne gratisy, które nierzadko dodawane są do zakupu ścianki. Ceny takich ścianek mogą wynosić nawet parę tysięcy złotych, jednak dużo zależy od producenta, od rozmiarów ścianki oraz od tworzywa, z jakiego jest ona stworzona. Dziś możemy zakupić ściankę nawet za 2000 zł, a nawet i mniej.

Zakup ścianki reklamowej wiąże się z gwarancją – dlatego w razie jakiejkolwiek usterki czy brakującego elementu, mamy możliwość szybkiego zwrotu lub wymiany. Ścianka reklamowa jest świetnym rozwiązaniem dla wielu firm, które dopiero wchodzą na rynek. Ścianki przyciągają wzrok – dzięki temu więc możemy liczyć na wzrost zainteresowania naszym produktem.

Najczęściej, zakup ścianki odbywa się przez Internet. Jest to bezpieczny i pewny sposób na uzyskanie wysokiej jakości reklamy. Musimy jedynie dobrać odpowiednie parametry do miejsca, w którym zostanie umieszczona ścianka. Konieczne jest więc poświęcenie dużej ilości czasu na wybór odpowiedniej ścianki. Dopasowanie wielkości oraz wszelkich dodatkowych elementów jest kluczowe – dlatego przy dokonywaniu zakupu, musimy znać wszystkie rozmiary, szerokości i wysokości, jaką mamy do zagospodarowania.

Aktualnie, ścianki reklamowe zapewniają dość duże zainteresowanie reklamą naszego produktu. Adekwatnie dobrane kolory, teksty i grafiki zawsze wpływają na odbiór potencjalnego klienta i zostają mu w pamięci. Ścianki reklamowe spełniają wszystkie swoje funkcje dzięki pomysłowości. Dotarcie do klienta, zwłaszcza nowego, nie jest rzeczą prostą. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup takiej ścianki, mają gwarancję wzrostu zainteresowania produktem/ usługą/ firmą.