Serwisowanie bram a ich żywotność

Bramy, które znajdują się na posesjach prywatnych lub w gmachach firmowych, najczęściej są automatyczne lub przesuwne. Działają one dzięki specjalnie dobranemu napędowi. Każdy typ bram wymaga dobrania właściwego typu napędu, by mógł sprawnie i prawidłowo działać. Bramy przemysłowe, przeładunkowe oraz specjalne, znajdują się najczęściej na firmowych posesjach. Stanowią one wjazd do zakładu pracy, hali produkcyjnej lub rampy rozładunkowej. Różne rodzaje bram wymagają dobrania innego typu napędu. Otwierani i zamykanie bramy za pomocą napędu, jest wygodne i proste. W zależności od rodzaju bramy oraz od miejsca, stosuje się piloty bezprzewodowe lub panele na których wpisuje się kody dostępu. Niekiedy, obsługą bram zajmują się pracownicy danej firmy. W momencie, gdy podjeżdża tir z dostawą, brama jest natychmiastowo otwierana. Szybkość, sprawność oraz bezpieczeństwo, to typowe cechy, jakie można przypisać bramie automatycznej. Dzięki jej działaniu, szybko przyjmiemy dostawy, wpuścimy na teren zakładu pracowników itp. Rola bramy i napędu jest bardzo ważna, dlatego trzeba odpowiednio dbać o każdy element układu.

Co ma największy wpływ na żywotność bram?

Jak w przypadku każdego urządzenia, o bramę automatyczną należy odpowiednio dbać. Brama oraz jej napęd, umożliwiają wykonywane wielu czynności na terenie danego zakładu. Ze względu na jej rolę, trzeba regularnie dokonywać przeglądów każdej części układu. Zarówno brama, napęd, jak i inne części, podlegają stałej obserwacji. Fotokomórka, wyłącznik przeciążeniowy, pokrywa zabezpieczająca czy lampa ostrzegawcza, to elementy, które najczęściej wchodzą w skład całego układu bramy. Każdy z nich musi być sprawny, by zapewnić działanie bramy. Serwisowanie bram i napędów to usługa, jaką wykonuje profesjonalna firma. Obejmuje ona wszystkie części układu. Najważniejsze z nich – czyli brama i napęd – muszą być sprawne o każdej porze dnia. Dostawy bowiem mogą przyjeżdżać o różnych godzinach.

Dbałość o szczelność układu, czystość oraz regularne przeglądy, pozwoli nam na przedłużenie żywotności bram. Oprócz tego, istotne jest, by w razie jakiejkolwiek niesprawności czy usterki, od razu zgłaszać ją specjalistom. Szybka naprawa lub/i wymiana poszczególnych części, nie tylko usprawnią naszą pracę, ale i zapobiegną powstawaniu podobnych problemów w przyszłości. Bez względu na to, jaki typ bramy posiadamy, możemy liczyć na fachową obsługę doświadczonej firmy. Fachowcy od wielu lat naprawiają, montują i dokonują przeglądów różnorodnych bram pochodzących od wielu producentów. Zarówno bramy, jak i napędy do nich, mogą różnić się tak naprawę wszystkim. Jednak doświadczenie oraz wiedza, umożliwiają dokonanie serwisu każdego z modeli.

Na czym polega serwisowanie bram?

Serwis bram oraz napędów do bram, polega na dokładnym sprawdzeniu każdej części układu. Wszystkie elementy, które wchodzą w skład układu, muzą być sprawdzone pod kątem obecności usterek lub nieprawidłowości. Pełny serwis obejmuje dokonanie wielu napraw naraz, o ile wymaga tego stan bramy oraz napędu. Czasami, brama może nagle zacząć działać wolniej, napęd może się zacinać, a inne elementy układu mogą się psuć. Nie zawsze jesteśmy w stanie to zauważyć. Ewentualnie, gdy problemy z bramą nie są aż tak uciążliwe, często zdarza się, że ignorujemy problem. W przypadku, kiedy zaburza on pracę bramy, wzywani są specjaliści. Usterki mogą mieć różny stopień nasilenia, jednak profesjonalny zespół będzie w stanie uporać się z każdym z problemów, jakie będą dotyczyć bramy oraz napędu.

Wybór firmy serwisującej

Czynności, jakie wykonywane są podczas serwisu, muszą być powierzone zespołowi fachowców. Firma, która od lat zajmuje się serwisowaniem bram, w swojej ofercie ma usługi przydatne dla każdego właściciela bramy przemysłowej itp. Oprócz atrakcyjnej oferty, możemy liczyć na fachowe, indywidualne podejście. Naprawa może dotyczyć różnych elementów układu, a powód ich uszkodzenia się może być inny. Wybierając firmę, która zajmie się serwisem naszych bram oraz ich napędów, warto zwrócić uwagę na zakres i długość jej działania. Długoletnia działalność równa się zdobytej wiedzy i uznania wśród wielu klientów.