Skuteczne czyszczenie felg samochodowych

czyszczenie felg Szczecin

Czarny osad, który pokrywa bardzo często koła naszych samochodów to najbardziej chyba odporny pewnego rodzaju rodzaj brudu, z którym niestety mamy do czynienia podczas mycia naszego samochodu. W zasadzie to nic dziwnego.

Jak przebiega czyszczenie felg

Są to przecież pyłki ściernego materiału, który pochodzi z klocków hamulcowych. Powstaje ten brud w temperaturze, która opiewa na kilkaset stopniu Celsjusza. Zanim tak naprawdę się schłodzą oraz z dużym impetem uderzają o koła, a następnie zapiekają się na lakierze. Zwykły drogowy brud, który się osadza na kołach w wyjątkowo dużej ilości z powodu położenia niskiego to naprawdę w porównaniu z tym problem niewielki. Można go nawet usunąć i pozbyć się go zwykłym szamponem. Czarnego hamulcowego pyłu do karoserii nawet nie ruszajmy. Mało kto wie, ale sposobem i to nawet na długotrwałe zachowanie czystości felg i jednocześnie łatwe mycie jest woskowanie. Woskowanie to może nawet odbywać się za pomocą lakieru czy też za pomocą zwykłej pasty.

Doskonale wręcz radzą sobie specjalne płyny do felg. Są to silne żrące roztwory kwasów, które są wzbogacone o liczne substancje jak i także o detergenty. Łatwo jednak możemy zauważyć, że jeśli nasz samochód myjemy w automatycznej myjni i raz na w zasadzie pół roku zabieramy się za bardzo porządne czyszczenie i renowacja felg to nawet takim płyn nie usunie wszystkich czarnych śladów. A już na pewno za pierwszym razem. Zasada jest taka, że im częściej myjemy nasze felgi własnoręcznie, tym jest to zadanie dla nas łatwiejsze. Jeżeli zaś robimy to co dwa tygodnie to wystarczy nawet nasze koło tylko spryskać specjalnym sprejem. Następnie powinniśmy chwilę poczekać, a następnie spłukać ciśnieniową myjką. I w zasadzie mamy po kłopocie. czyszczenie felg Szczecin

Skuteczne sposoby i środki czystości

W razie jakiś problemów możemy także użyć środków polerskich. W zasadzie są to te same środki, które używamy do karoserii. Nic nam nie stoi na przeszkodzie, by szczególnie przed rozpoczynającą się zimą i przy zmianie kół na letnie bardzo dokładnie wypastować koła preparatem, który zawiera w sobie wosk. Może to być preparat specjalnie przeznaczony do nadwozia, a może to być także preparat specjalnie do felg przeznaczony. Jeżeli nasze koła mają raczej wzór należący do skomplikowanych, to zająć nam to może nawet kilka godzin. Jak wiemy jest to wyjątkowo męczące jak i także wyjątkowo nudne zajęcie. Jednak nagroda potrafi nas zachwycić. Oprócz tego, że felgi nie tylko wyglądają znów, jak nowe to także będą mniej się brudzić i to znacznie.

Profesjonalne czyszczenie felg wykonują niektóre myjnie – sprawdź czyszczenie felg Szczecin w specjalistycznej automyjni Exclusive Car.

A jaki mamy do tego wszystkiego wybrać preparat? Większość środków do felg jest sprzedawana w butelkach ze specjalnym rozpylaczem jak i także z zewnątrz wygląda bardzo, ale to bardzo podobnie. Polecamy najbardziej środki, które mają konsystencję żelu oraz bardzo markowe produkty chroniące przed kolejnym zabrudzeniem. Właścicieli felg wieloelementowych oraz nielakierowanych muszą szukać preparatów specjalnych do takich obręczy. Zdecydowanie droższe są preparaty, które mają neutralne pH oraz takie, które nie zawierają kwasów.