Sprzątanie po śmierci

drewniane krzesło w ciemnym pokoju

Kontrowersyjny temat sprzątania zwłok wydaje się mieć status tabu – nie ma w tym nic dziwnego, wszak tematyka ta jest dla wielu osób trudna i wręcz wzbudzająca niechęć. Prawda jednak jest taka, że jak bardzo niewygodnym tematem nie byłby problem sprzątania zwłok, śmierć jest nieodzownym elementem otaczającej nas rzeczywistości i czasem musimy się z nią zmierzyć w najmniej oczekiwanym czasie i warunkach. W jaki sposób podejść do problemu sprzątania po śmierci?

Jeśli jesteśmy przykładowo właścicielem nieruchomości, w której ktoś zmarł, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest oczywiście powiadomienie odpowiednich służb (pogotowia ratunkowego i policji). Następnie odgórnie zlecone zostanie zabranie zwłok z miejsca zdarzenia, ale bardzo często zdarza się, że pozostają trwałe ślady – takie jak krew czy nieprzyjemny zapach. Nierzadko też zdarza się, że lokal nie był należycie utrzymywany już od jakiegoś czasu, co tylko potęguje efekt. W jaki sposób zabrać się za dezynfekcję miejsca po zgonie?

Sprzątanie lokalu po zmarłym nie jest rzeczą łatwą i w 99% przypadków wręcz niemożliwą do samodzielnego przeprowadzenia. Dezynfekcja po zwłokach wymaga użycia dedykowanych temu środków, których nie kupimy w zwykłym sklepie. Na szczęście istnieją firmy sprzątające po zgonach, które zajmują się tą delikatną sprawą w pełni profesjonalnie. Jeśli zdarzy Ci się stanąć w obliczu tak okropnej sytuacji, zasięgnij porady eksperta i zapytaj się o szczegóły pod adresem:

Vector – Usługi Specjalistyczne

Główna siedziba: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź
NIP: 7272603207
REGON: 101035948

Adres e-mail – uslugi.sprzatajace@onet.pl

Telefon SOS – 42 649 81 48