Torby reklamowe – w jakim celu się je produkuje?

torby reklamowe

Torby reklamowe są świetnym chwytem marketingowym zarówno dla producenta jak i dla potencjalnego klienta. Torba reklamowa bowiem jest produkowana dla danej sieci sklepów i używana do pakowania większych lub mniejszych zakupów. Torba z logiem sklepu to oryginalny pomysł, który jest nie tylko praktyczny. Spełnia on także funkcję wizualną, która jest tak samo ważna, ponieważ zachęca ona klienta do skorzystania z usług danego sklepu. Każdy producent toreb reklamowych ma inny pomysł, więc takich toreb może być naprawdę wiele. Codziennie spotykamy się z wieloma takimi typami toreb, jednak jest ich tak wiele, że czasem aż trudno zwrócić na nie uwagę.

Czy torby reklamowe służą jedynie reklamie sklepu?

Torba reklamowa ma zadanie przede wszystkim praktyczne. Powinna ona służyć nam do bezpiecznego zapakowania naszych zakupów. Reklama sklepu na torbie jest bardzo oryginalna, więc wielu właścicieli różnych firm czy sklepów decyduje się na stworzenie oryginalnego hasła dla swojej torby. Torby reklamowe oczywiście nie muszą być stworzone z masy foliowej. Jest to tym bardziej praktyczne, ponieważ nie wszyscy tak chętnie korzystają z toreb foliowych. Torba papierowa, czy materiałowa o wiele lepiej sprawdzi się niż torba foliowa, jednak to, jaki wariant wykorzysta producent/właściciel sklepu, zależy jedynie od jego zdania. Musi jednak on skupić się na potrzebach klientów. Torby reklamowe są nowoczesnym pomysłem na promocję firmy/sklepu i jest to pomysł bardzo trafny. Ludzie zakupując różne torby sugerują się przede wszystkim napisem, wzorem czy nadrukiem.

Jakie są ich typy?

torby reklamoweTorby foliowe – jest to najbardziej powszechny i najpopularniejszy rodzaj toreb. Najczęściej, jeżeli w sklepach robimy zakupy, od ekspedientów dostajemy takie właśnie torby. Reklama na owych torbach jest dobrym pomysłem, ponieważ są one najczęściej używane i zakupywane przez klientów.
Torby materiałowe – ten rodzaj toreb jest najbardziej trwały. Torba z materiału tak szybko się nam nie zniszczy, ponieważ będzie odporna na pogodę, na wszelkiego rodzaju mocniejsze pociągnięcia czy większy ciężar. Jest ona najbardziej praktyczna ze względu na to, że materiał jest o wiele mocniejszy od papieru czy folii.
Torby papierowe – jest to typ torby, który jest równie popularny co torba materiałowa. Torby papierowe cieszą się popularnością ze względu na to, że są one ekologiczne i sprzyjają środowisku. Najłatwiej jest nanieść nadruk, napis czy jakikolwiek wzór właśnie na ten rodzaj toreb.

Czy są tym samym co torby foliowe?

Torby reklamowe nie muszą być zawsze stworzone z folii, choć jest to najpopularniejszy rodzaj toreb. Produkując różnorodne torby z wielu tworzyw, można na tym zyskać. Tak samo dobrze mogą się sprawdzić inne torby, jednak najważniejsza jest w tym momencie reklama sklepu/firmy. Odpowiednio przyciągająca reklama czy hasło na torbie będzie ważniejsze niż rodzaj torby i tworzywo z jakiego została ona stworzona, na temat toreb warto poradzić się specjalistów w dziedzinie ich produkcji.