Usługi kosmetologiczne – co warto wykonać?

Usługi medycyny estetycznej

Wosk, pasta cukrowa i laser

Ciągle odrastające włosy to prawdziwa zmora wszystkich pań. Ogólny trend zmierza w tym kierunku, żeby było gładko i bez włosów, stąd większość z nas nieustannie boryka się z problemem owłosienia. Od czego jednak mamy gabinety kosmetyczne i proponowane przez nie zabiegi?

Jednym ze sposobów pozbycia się na dłuższy czas nadmiaru owłosienia jest depilacja woskiem. Naturalnie zabieg taki można wykonać także samodzielnie w domu, ale zdecydowanie lepiej oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która zrobi to dokładniej, sprawniej i przy pomocy odpowiednich kosmetyków uśmierzy ból, towarzyszący depilacji.

Kosmetyczka podgrzewa najpierw wosk, aby osiągnął odpowiednią temperaturę, następnie delikatnie rozprowadza go na skórze w miejscu, gdzie chcemy usunąć włosy, a na koniec zrywa go w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa.

Atutem przemawiającym za depilacją w salonie jest fakt stosowania przez kosmetyczkę odpowiednich kosmetyków, które mając właściwości chłodzące, przyczyniają się do zmniejszenia bólu i braku podrażnień skóry. Efekt depilacji woskiem jest widoczny nawet do kilku tygodni.

Kolejnym sposobem na piękne i gładkie nogi jest stosowanie zabiegu przy użyciu pasty cukrowej. Zabieg ten zyskuje ciągle nowe zwolenniczki i staje się coraz bardziej popularny. Polega on na wmasowaniu kosmetyku we włosy, a następnie, po zastygnięciu, ściągnięcie go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, co sprawia, że zabieg ten jest znacznie mniej bolesny niż w przypadku depilacji woskiem. Pasta nadaje się bardziej niż wosk do skóry wrażliwej i można ją stosować nawet przy włosach krótszych.

Ostatnim, a zarazem najtrwalszym zabiegiem, jest depilacja laserowa. Pozwala ona na pozbycie się owłosienia już na zawsze, co z pewnością stanowi przewagę nad pozostałymi zabiegami. Zabieg jest wykonywany najczęściej przez lekarza, ale zdarza się, że wykonuje go również kosmetyczka.

Dzięki działaniu lasera dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego oraz uszkodzenia komórek rozrodczych włosa, co sprawia, że włos przestaje odrastać. Zabieg taki należy jednak koniecznie powtórzyć kilkakrotnie, ponieważ laser niszczy jedynie włosy w fazie wzrostu. Usuwanie włosów laserem jest bezbolesne i nie pozostawia żadnych niepożądanych blizn, ale jego cena ciągle jeszcze przekracza możliwości finansowe niektórych z nas.

Makijaż na dłużej

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat. Jego trwałość zależy od rodzaju i grubości skóry, a także od cech indywidualnych osoby, która decyduje się na wykonanie tego typu makijażu. Make – up pozwala powiększyć lub skorygować na dłuższy czas kształt ust, oczu, brwi.

Pamiętajmy, aby tuż po podjęciu decyzji na temat wykonania makijażu zrobić wywiad na temat salonów kosmetycznych i świadczonych przez nie usług. Od jakości wykonania makijażu permanentnego zależeć będzie nasz wygląd, komfort i zadowolenie w przyszłości. Makijaż permanentny znajdzie swoje zastosowanie u kobiet, które pracują zawodowo lub prowadzą aktywny tryb życia, ponieważ jego wykonanie pozwoli im zaoszczędzić mnóstwo czasu w przyszłości.

Medycyna estetyczna dla kobiet

Barwniki, które stosują gabinety kosmetyczne są niezwykle trwałe, nietoksyczne, bezpieczne i nie powodują podrażnień skóry ani alergii. To bardzo ważne, aby pigmenty stosowane w makijażu permanentnym zawierały tylko bezpieczne substancje, stąd barwniki nie mogą zawierać żadnych środków konserwujących.

Pigmentacja polega na tym, że barwnik jest wprowadzany w naskórek na głębokość 0,3 do 0,8 mm. Do wykonania tego typu makijażu używane jest specjalne urządzenie oraz końcówka zaopatrzona w cienką igłę.

Należy pamiętać, że zabieg jest przeciwwskazaniem dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób chorych na cukrzycę, łuszczycę oraz tych, które przyjmują leki sterydowe. Makijaż permanentny świetnie nadaje się również jako zabieg korygujący. Sprawdza się w przypadku osób, które mają problemy ze skórą po wcześniej przebytej chorobie, jak również w przypadku rekonstrukcji łuku brwiowego lub zdeformowanych ust.