Ortopeda

Jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka jest ruch. Za jego pomocą ludzie przemieszczają się z miejsca na miejsce, wykonują pracę, uprawiają sport czy starają się zdrowo żyć.

Osoba, która ma widoczne problemy z poruszaniem się lub wcale nie może tego robić często wyizolowana jest ze społeczeństwa lub ma problemy z zaistnieniem w wielu aspektach życia. Na szczęście z fachową wiedzą przychodzi ortopeda Wrocław. Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie nazwanej ortopedią leczą pacjentów, którym doskwierają trudności związane z częściowym lub całkowitym niedowładem narządów ruchu.

the-human-skeleton-1380377-m
Ortopeda bada pacjenta i diagnozuje czy zaistniałe wady są czasowe czy stałe, po czym sugeruje pasujące leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda bierze udział w leczeniu układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów czy naczyń. Częstym problemem, z którym zgłaszają się chorzy do lekarzy ortopedów są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  • lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym)
  • kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  • skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza lekarza specjalizującego się w ortopeda Wrocław oraz leczenie są bardzo ważne dla pacjentów, trzeba im poświęcić czas by prawidłowo załagodzić skutki uszkodzeń. Słaba kontrola lekarska oraz samowolne dobieranie leczenia może spowodować pogłębienie wad lub np. złe zrośnięcie siękości.