Usługi prawnika – dla kogo?

Przeglądając oferty rozmaitych kancelarii prawnych można zauważyć, że w znaczący sposób różnią się one zakresem świadczonych usług. Większość jednak oferuje w ramach swojej działalności obsługę stałą firm i klientów indywidualnych. Co to oznacza w praktyce?

Współpraca z kancelarią prawną

Stała obsługa prawna jest szczególnie polecanym rozwiązaniem dla firm, które nie zatrudniają własnych prawników. Małe i średnie firmy oraz osoby prowadzące własną działalność raczej nie inwestują w osobny dział prawny, ale współpraca z prawnikiem – zależnie od branży i zakresu działalności – może okazać się konieczna.

Liczne kancelarie oferują swoje usługi w tym zakresie. Warto zastanowić się nad wartością takiej współpracy – może ona uchronić przed postępowaniem sądowym spowodowanym popełnieniem jakiegoś wykroczenia. Kancelaria zapewnia kompetentną i sprawną obsługę prawną firm i indywidualnych przedsiębiorców.

adwokat Szczecin

Często zresztą pomoc prawnika może być przydatna przy pozornie dość łatwych czynnościach – jego znajomość prawa pozwoli przedsiębiorcy uniknąć wielu pułapek, jakie stwarza nieznajomość prawa. Nawet doświadczony właściciel firmy może podjąć decyzję lub coś przeoczyć, a to może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami, głównie finansowymi, w postaci mandatów, kar  czy grzywien albo ograniczenia działalności.

Zakres stałej obsługi prawnej

Obsługa prawna firmy lub działalności gospodarczej obejmuje zazwyczaj prawo cywilne, w tym głównie kontakty gospodarcze, ale także prawo pracy i podatkowe. Rozstrzygnięcia prawne są często niezwykle istotne dla legalnej ochrony własności intelektualnej. Pomoc prawna okaże się wprost nieoceniona w przypadku postępowania sądowego, administracyjnego lub egzekucyjnego.

adwokat Szczecin

Świadczona przez kancelarię stała obsługa prawna polega na rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych firmy, ale także na monitorowaniu prawidłowego funkcjonowania pod względem legalności w zakresie wszystkich działań firmy czy danego działu. Pomoc prawna pozwala dbać o legalność zawieranych umów oraz o zgodne z prawem ich wypowiadanie, tak aby obie strony miały zapewnioną pełnię swoich praw.

Ważną dziedziną, w której szczególnie przydaje się współpraca z kancelarią prawną, może być prawo podatkowe – dziedzina dość znienawidzona przez większość przedsiębiorców, której jednak nie można obejść ani zignorować.