Uszkodzone sprzęty RTV i AGD – wyrzucić czy naprawić?

serwisant

Sprzęty AGD i RTV mają to do siebie, że po czasie ulegają różnego rodzaju usterkom. To nie oznacza jednak, że musimy od razu danego sprzętu się pozbywać. Czasami wystarczy zdecydować się na o wiele tańsze rozwiązanie – próbę naprawy. O ile samodzielnie możemy nie być w stanie podołać takiemu wyzwaniu, o tyle profesjonalnie serwisy elektroniczne z pewnością poradzą sobą z większością tego typu problemów. Na co dzień zajmują się w końcu naprawianiem telewizorów, monitorów, lodówek, odkurzaczy, pralek czy zmywarek.

Czym zajmują się serwisy elektroniczne?

W serwisie elektronicznym naprawimy na przykład telewizor. Nowoczesne i dobrze wyposażone punkty, zajmują się praktycznie wszystkimi rodzajami telewizorów LCD. Modelami Sony, Panasonic, LG czy Samsung. Typowe usterki, z którymi najczęściej zgłaszają się w takich sytuacjach klienci, to plamy na ekranie, jasne punkty na matrycy, czy problemy i usterki związane z podświetleniem matrycy. Zdarza się, że kłopot spowodowany jest również zalaniem telewizora, na przykład podczas nieprawidłowego odświeżania i sprzątania. Kolejnym sprzętem RTV, który równie często co telewizor wymaga napraw jest monitor komputerowy. Dobre serwisy elektroniczne nie mają jednak problemu, by zająć się również monitorami wieloformatowymi.

Jeśli zaś chodzi o sprzęty AGD, tu najczęściej szwankują odkurzacze, lodówki, pralki i zmywarki. Kiedy zdecydujemy się na naprawę w serwisie, który podpisał umowę na autoryzację serwisową firmy typu Samsung, posiadając tego typu sprzęt, najlepiej właśnie tam zgłosić sprawę. Dobrym przykładem jest Limes Serwis, który pogwarancyjnie naprawia również wszystkie inne marki. Umożliwienie klientowi zakupu oryginalnych akcesoriów do odkurzacza, na przykład rury, węża czy ssawki, to kolejna zaleta wspomnianego serwisu.

Kolejny sprzęt AGD, a więc pralki, naprawiane są z reguły w domu klienta. Gdy konieczna jest jednak wymiana łożysk bębna, serwisanci zabierają urządzenie do serwisu. Przy tego typu naprawie niezbędne są bowiem specjalnie narzędzia umożliwiające profesjonalną wymianę. By klient był w stu procentach usatysfakcjonowany zazwyczaj proponowane mu są oryginalne elementy. W sytuacji, gdy ich użycie jest jednak nieekonomiczne lub nie ma sensu zakładać droższych części, proponuje się sprawdzone i tak samo dobre zamienniki.

pralka

Do wszelkiego rodzaju napraw zmywarek również używa się oryginalnych części. Jedynie w określonych, mało opłacalnych przypadkach stosuje się zamienniki. Chodzi o zachowanie ekonomicznego podejścia, które rzecz jasna zawsze konsultowane jest z klientem.

Naprawa lodówek również nie stanowi żadnego problemu. Profesjonalne firmy z powodzeniem zajmują się naprawą usterek, zarówno lodówko-zamrażarek, chłodziarek na wino, jak i lodówek jednodrzwiowych i dwudrzwiowych.

Serwis elektroniczny z dojazdem do klienta

Zalety serwisów oferujących mobilność, to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy nawet wychodzić z domu, by przywrócić do życia każde urządzenie RTV czy AGD. Wezwanie serwisanta, który naprawi nasz sprzęt w warunkach domowych stanowi zatem  doskonałe rozwiązanie, gdy z jakichkolwiek przyczyn dotarcie do punktu naprawy jest niemożliwe lub znacznie utrudnione.

Istnieją nawet  firmy, takie jak wspomniane Limes Serwis które w sytuacji, gdy konkretnego sprzętu nie da się naprawić w warunkach domowych, odbierają go od klienta, naprawiają w swoim salonie i odwożą z powrotem. To również doskonałe rozwiązanie. Nie musimy przejmować się transportem często wielkogabarytowych urządzeń, ani ich odbiorem.