Wpływ Brexitu na zwrotu podatków z zagranicy

most w londynie

O Brexicie jest głośno już od dłuższego czasu, jednak dopiero niedawno rząd Wielkiej Brytanii przegłosował wyjście kraju z Unii Europejskiej. Wydawało się, że patos jest nie do przełamania, jednak zgodnie z głosowaniem brytyjskiego parlamentu, Wielka Brytania opuści UE z końcem stycznia 2020 roku. Czy brexit wpłynie na podatki polaków pracujących za granicą na terenie Wielkiej Brytanii? Jeśli tak, to jak bardzo i czy jest się czego obawiać? Sprawdź jak najwięcej informacji na ten temat!

Wielka Brytania wychodzi z UE – i co dalej?

Po wielu sporach, brakach odpowiedniej ilości oraz sprzecznych pragnieniach różnych partii politycznych Wielka Brytania ostatecznie opuszcza Unię Europejską. Jest to wydarzenie, które wydawało się, że nigdy nie dojdzie do skutku, biorąc pod uwagę liczne problemy, jednak od kilku tygodni sytuacja jest przesądzona. Z tego powodu coraz więcej osób zastanawia się, jak Brexit wpłynie na finanse kraju oraz kwestie politycznych relacji UK z innymi państwami.

Wyjście z UE będzie miało wpływ na finanse nie tylko rodowitych mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale także osób, które przyjechały tam w poszukiwaniu pracy i lepszych zarobków, w tym również polaków, którzy opuścili rodzinny kraj w celu znalezienia lepiej płatnej lub bardziej rozwojowej pracy w UK.

Rozliczanie podatku z państw należących do UE, w tym również z Wielkiej Brytanii, było do tej pory objęte dyrektywami Unii Europejskiej. Miały one na celu ułatwić rozliczanie podatków oraz uchronić rezydentów podatkowych UK i innych państw przed podwójnym opodatkowaniem oraz przed uchylaniem się od rozliczania podatków za granicą. Niestety w związku z wyjściem  UK z Unii Europejskiej sprawa przestanie być aż tak prosta i zasady z UE przestaną obowiązywać. Osoby, które rozliczają podatki w UK, będą musiały złożyć w polskim urzędzie skarbowym specjalne zaświadczenie o tym, że są rezydentami podatkowymi w UK. Wyjście z Unii utrudni również pobieranie dodatkowych świadczeń oraz wspólne rozliczanie się z małżonkiem lub małżonką w kraju ojczystym. Zmiany podatkowe w tym zakresie są niemożliwe do uniknięcia.

Nie ryzykuj, skorzystaj ze wsparcia specjalistów podatkowych

zwrot podatku ukNowe przepisy z zakresu prawa podatkowego mogą budzić sporo wątpliwości i powodować dezorientację ze względu na liczne zmiany. Osobom, które nie są biegłe w tematyce podatkowej, może być bardzo trudno połapać się, jakie kwestie nadal są obowiązujące, a które uległy diametralnej zmianie. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z urzędem skarbowym w Polsce lub w Wielkiej Brytanii, warto zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów w tym zakresie. Specjaliści od podatków zagranicznych na pewno wyjaśnią Ci wszystkie zmiany i pomogą Ci odnaleźć się w aktualnych przepisach.

Pamiętaj, że błędy podatkowe mogą nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje i spowodować dotkliwe kary i sankcje nakładane na podatników. Nie warto więc ryzykować i lepiej dmuchać na zimne – jeśli czegoś nie wiesz, to zgłoś się do wykwalifikowanego biura podatkowego, które wykonuje rozliczenia podatków dla obywateli Polski mieszkających za granicą, na przykład na terenie Wielkiej Brytanii. Z ich pomocą na pewno unikniesz jakichkolwiek problemów, dzięki czemu wszystko pójdzie bardzo sprawnie i bez jakichkolwiek problemów. Specjaliści do spraw podatków doskonale znają się na aktualnych przepisach oraz na wszystkich wprowadzanych zmianach, dzięki czemu na pewno pomogą Ci z odnalezieniem się w aktualizacjach związanych z Brexitem.