Wygraj ze smogiem!

Smog od paru lat stanowi poważne zagrożenie dla każdego mieszkańca większego miasta. Toksyny i różne szkodliwe substancje, jakie znajdują się we wdychanym przez nas powietrzu, mogą zaszkodzić każdemu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak bardzo negatywny wpływ ma na nas zjawisko smogu. Przeciętny człowiek spędza na powietrzu około godziny. Jest to wystarczająco dużo czasu, by nawdychać się szkodliwych substancji, tym samym obniżając jakość życia. Najbardziej, przez smog cierpi układ krążenia oraz układ oddechowy. Na działanie toksyn z powietrza narażeni jesteśmy wszyscy, jednak osoby starsze, dzieci oraz chorzy powinni szczególnie dbać o swoje zdrowie w czasie smogu.

Skąd bierze się smog?

Samego smogu nie da się zwalczyć pomimo nieustających prób. Smog jest wynikiem nadmiernego wydzielania spalin i dymu z kominów fabryk. Każdy z nas ma szansę walczyć ze smogiem indywidualnie. Poprzez ciągłe uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach smogu, rynek zalała fala nowoczesnych masek antysmogowych. Mające chronić cały nasz organizm, maski antysmogowe są coraz bardziej popularne. Zwłaszcza w dużych miastach możemy zauważyć coraz więcej osób, które codziennie noszą maski.

Wbrew pozorom, maska zapewnia dostateczne bezpieczeństwo. Walka ze smogiem jest możliwa, jeśli zdecydujemy się zakupić maskę i codziennie jej używać.
Trzeba jednak dodać, że właściwą ochronę zapewni nam taka maska, która pochodzi od dobrego i zaufanego producenta. Dodatkowo, maskę antysmogową należy odpowiednio dobrać, by była szczelna i zapewniała nam maksymalną ochronę. Maska, którą kupimy, musi przede wszystkim odpowiednio przylegać do naszej twarzy – to zapewnia szczelność. Jednocześnie, maska nie może zbytnio ściskać twarzy.

Wybieramy najlepsze maski antysmogowe

Jak wybrać najlepszą maskę antysmogową? – Przede wszystkim trzeba wiedzieć, który producent oferuje najlepsze i najbardziej skuteczne maski antysmogowe. Zanim zakupimy maskę dla siebie, musimy być przekonani o jej najwyższej jakości.
Oznaczenia, to jedne z ważniejszych kryteriów, na jakich powinniśmy się opierać wybierając maskę. Pierwszym z nich jest oznaczenie HEPA. Maska, która posiada takie oznaczenie, jest wytworzona ze spiekanego szkła. Taki materiał i filtr, zatrzymują różnorodne zanieczyszczenia i toksyny. W ich skład wchodzą także wirusy i bakterie, a także grzyby i co ważne – alergeny.
Innym, równie ważnym oznaczeniem maski, jest N99. Oznacza to, iż filtr maski zatrzymuje aż 99% toksyn i bakterii. Maska, która posiada taki filtr, zapewni nam wdychanie oczyszczonego powietrza.

Maski antysmogowe - BHP Gabi

Podwójny filtr – zwykły i węgielny – powinna posiadać każda maska antysmogowa. Jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla mieszkańców metropolii. Tam gdzie smog najbardziej nam szkodzi, należy stosować najsilniejsze środki. Maska posiadająca 2 filtry, podwójnie oczyszcza wdychane powietrze. Pierwszy filtr pełni rolę sita – przepuszcza tylko świeże powietrze. Drugi filtr natomiast – posiadający aktywny węgiel – ma za zadanie zatrzymywać nieprzyjemne zapachy oraz toksyny.

Poza tym, każda porządna maska antysmogowa posiada filtry wymienne. Przez stężenie pyłów i trujących substancji w powietrzu, filtr dość szybko się zużywa. Nosząc maskę regularnie, powinniśmy pamiętać o równie regularnej wymianie filtra. Zapewni nam to bezpieczne przebywanie na powietrzu, niezależnie od pory dnia.

Najlepsze maski antysmogowe, to te które posiadają powyższe zalety. Trzeba więc koniecznie zapoznać się z ich właściwościami przed dokonaniem zakupu. Ceny niektórych masek są dość wysokie, przez co tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie cechy i zalety wyróżniaj daną maskę.


Oferujemy sprawdzone maski antysmogowe: https://www.bhp-gabi.pl/k961,ochrona-drog-oddechowych-maski-antysmogowe.html