Wylęgarnia indyków kluczowa dla hodowli

indyki - wylęgarnia indyków

 

Wylęgarnia drobiu jest pierwszym etapem przemysłowej hodowli piskląt. Proces wylęgania piskląt mimo, że może wydawać się prosty, jednak jest złożony z wielu etapów, do których wymagane są odpowiednie warunki. Poszczególne wylęgarnie zajmują się tylko konkretnymi rasami indyków, a gwarancja jedności genetycznej zapewnia klientów o zgodności ich zamówienia – wysoką jakość piskląt indyczych zapewnia wylęgarnia.

Kto kupuje pisklęta indycze

indyk - wylęg indykówFirmy zajmujące się tą branżą często nawiązują dłuższą współpracę z właścicielami ferm. Przekazują wyklute pisklęta klientom, następnie to już oni dbają o kolejne procesy ich rozwoju i decydują o ich przeznaczeniu. W wylęgarniach są obecnie wykorzystywane najnowocześniejsze sprzęty umożliwiające zapewnienie niewyklutym jeszcze ptakom warunków jak najbardziej zbliżonych do tych panujących podczas naturalnego wysiadywania. Jaja są prześwietlane w celu wyeliminowania tych niezapłodnionych i dopiero zatwierdzone sztuki trafiają do wyspecjalizowanych komór lęgowych. Wylęg następuje już po kilku dniach. Nad wszystkimi procesami czuwają specjalne oprogramowania, które regulują temperaturę oraz wilgotność zapewniając odpowiednie warunki na każdym etapie dojrzewania.

Bezpieczny proces wylęgu piskląt indyczych

Higieną i poprawność przebiegu każdego procesu  jest kontrolowana przez specjalistów sanitarno-weterynaryjnych, którzy nie dopuszczają do nawet najmniejszego niedociągnięcia, które mogłoby się okazać fatalne w skutkach. Wylęgarnie zapewniają transport bezpośrednio do klientów. Zazwyczaj posiadają one wyspecjalizowane środki transportu, które są wyposażone w odpowiednią aparaturę umożliwiającą kontrolę temperatury, wilgoci oraz stężenia dwutlenku węgla, tak aby ptaki czuły się swobodnie i komfortowo. Dobrze opracowany pod względem logistycznym transport gwarantuje, że młode indyki trafią do odpowiednich rąk szybko, a pisklęta będą w idealnym stanie.

Podstawowym celem wylęgarni, nie tylko indyczej, ale każdej zajmującej się drobiem, jest spełnienie oczekiwań odbiorców, zapewnienie jak najlepszej obsługi klientów oraz zdrowa hodowla młodych indyków. Pisklęta przychodzą na świat w komfortowych warunkach, które dzięki nowoczesnym technologią niewiele się różnią od naturalnych okoliczności tego procesu. Wysoki rygor sanitarno-weterynaryjny zapewni zdrowie i odporność piskląt indyczych. Zapewniony szybki transport gwarantuje, że ptaki nie będą musiały cierpieć i wytrzymywać długich podróży. Specjaliści pracujący dla wylęgarni stale kontrolują nowości techniczne na rynku drobiarskim, tak aby móc w jak najbardziej optymalny sposób prowadzić swój interes, zapewniając pisklętom indyczym dobre warunki do wykluwania i rozwoju. Warto zaznaczyć, że obecnie coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się tą branżą dostosowuje wszelkie procesy technologiczne również pod kątem ochrony środowiska. Właściciele dążą do tego by wylęgarnie były jak najmniej szkodliwe dla natury.  Ich celem jest zminimalizowanie odpadów na każdym etapie wylęgania indyków. Skorupki jaj po wykluciu często są transportowane i przerabiane na paszę dla zwierząt. Odpowiednia segregacja i usuwanie odpadów sprawia, że wylęgarnie nie dostarczają do środowiska żadnych chemikaliów, a wszystkie procesy są jak najbardziej ekonomiczne.