Zabudowa szeregowa – jakie są jej plusy oraz minusy?

domy szeregowe

Zabudowa szeregowa cieszy się obecnie ogromną popularnością, która stale wzrasta. Nic więc dziwnego, że w Warszawie i okolicach pojawia się coraz więcej inwestycji tego typu. Dlaczego domy szeregowe Wilanów oraz inne osiedla tego typu cieszą się tak dużą popularnością? Jakie są plusy, a jakie minusy zabudowy tego typu i dlaczego w Polsce coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie? Sprawdź więcej informacji na ten temat i zdecyduj, czy zakup domu szeregowego będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie oraz dla Twojej rodziny! 

Wygodna przestrzeń tylko dla Ciebie

Zakup własnych czterech kątów to naprawdę poważna decyzja, nad którą warto się dobrze zastanowić. Obecnie na rynku nieruchomości jest naprawdę wiele opcji, w tym między innymi domy szeregowe. Zawady oraz Wilanów to lokalizacje, w których obecnie postawią nowe inwestycje tego typu. Cieszą się one ogromną popularnością, głównie ze względu na to, jaki komfort gwarantują dla ich mieszkańców. Choć są osoby, które boją się, że w domu szeregowym nie będą mieli poczucia prywatności, to nie jest to zmartwienie, które ma pokrycie w rzeczywistości. Domy szeregowe są o wiele bardziej komfortowe pod tym względem niż mieszkania. Zapewniają bardzo dużo prywatności, a w nowym budownictwie nie trzeba obawiać się, że wszystko będzie słychać przez ściany.

Ogromną zaletą domów szeregowych jest własny podjazd oraz garaż pod domem. Daje to naprawdę duży komfort na przykład w przypadku konieczności wniesienia dużych zakupów. To także plus, gdy odwiedzają Cię przyjaciele lub rodzina. W przypadku mieszkania w bloku bardzo często brakuje miejsc postojowych dla gości. W przypadku domu szeregowego, można zaparkować na miejscu wzdłuż ogrodzenia lub na podjeździe. Na tym jednak nie koniec, domy szeregowe mają jeszcze więcej zalet. Należy do nich bez wątpienia możliwość posiadania własnego ogródka. Kawałek zieleni do zagospodarowania, który bardzo często połączony jest z tarasem, to naprawdę ogromny atut. Sprawdza się zarówno w okresie letnim, gdy można tam przyjmować gości i spędzać czas z ulubioną książką lub na zabawach z dziećmi, ale nie tylko. W okresie jesienno-zimowym ogród również jest bardzo przydatnym miejscem, w którym można spędzać sporo czasu na różnych aktywnościach.

Postaw na komfortową lokalizację

Oczywiście decydując się na dom szeregowy pod Warszawą, nie można liczyć na same plusy. Mimo wszystko wad tego rozwiązania jest stosunkowo niewiele. Wybór domu szeregowego, który nie znajduje się w ścisłym centrum, to konieczność liczenia się z nieco dłuższymi dojazdami do pracy lub do szkoły z dziećmi. Jednak warto mieć na uwadze, że nowoczesne inwestycje, położone w naprawdę przyjemnej i malowniczej okolicy odizolowanej od zgiełku miasta, bardzo często są doskonale skomunikowane z centrum. Często w praktyce okazuje się, że dzięki omijaniu ścisłego centrum, z jednego końca miasta na drugi można dostać się autem o wiele szybciej niż wtedy, gdy posiada się mieszkanie w centrum stolicy.

Ze względu na liczne zalety, coraz więcej osób wybiera domy szeregowe. Wilanów oraz Zawady to dwie popularne lokalizacje, które zachęcają kupujących wyjątkowym klimatem i naprawdę malowniczą okolicą. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ nowoczesne domy szeregowe to bardzo komfortowe miejsce do życia. Są przestronne, mają własny garaż oraz podjazd, a także wyposażone są w ogródek, który jest bardzo cenny i w centrum miasta trudno o nim nawet marzyć.