Zastosowanie fal radiowych i mikronakłuwania w medycynie estetycznej

radiofrekwencja mikroigłowa

Nieestetyczny wygląd skóry oraz cery staje się powodem do obniżenia własnej wartości. Zamiast załamywać się nad kolejnymi zmarszczkami, przebarwieniami skórnymi lub rozstępami, należy działać.

Z pomocą w niwelowaniu problemów, pojawiających się na twarzy oraz ciele, przychodzą zdobycze medycyny estetycznej. Urządzenie Scarlet S jest rewolucją na rynku, dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu fal radiowych i mikronakłuwania. Zabieg podczas którego zostanie ona zastosowana, zachwyca efektami, przewyższając oczekiwania pacjentów.

Na czym polega zabieg urządzeniem Scarlet S?

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej potocznie jest nazywana termoliftingiem. Wszystko za sprawą charakterystyki danego zabiegu. Polega on bowiem na połączeniu dwóch czynności wykonywanych przez aparat – nakłuwaniu skóry i ogrzewaniu danych tkanek przy użyciu promieniowania elektromagnetycznego.

To nowoczesna technika, która przede wszystkim zwiększa pole oddziaływania na szerszy obszar, dlatego też efekty są tak spektakularne. Również sposób ingerowania w skórę jest na tyle delikatny, że możliwe jest wykorzystanie na każdej części ciała, nawet tej najbardziej delikatnej. Jak jednak dokładnie przebiega zabieg?

Pierwszym co należy wykonać jest nałożenie specjalnego kremu znieczulającego, w trosce o komfort pacjenta. Następnie po przygotowaniu urządzenia przystępuje się do pracy. Głowica zawierająca nieizolowane igły kierowana jest na miejsca, poddane zabiegowi. Te znów trafiając pod skórę oddziałują na naskórek i skórę właściwą.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega głównie na podgrzaniu tkanek, poprzez emitowane fale radiowe. Wnikają one głęboko, wywoływany jest efekt termiczny w obrębie tkanek, czego następstwem jest częściowe uszkodzenie struktury tkanek. Jest to sposób na pobudzenie ich do regeneracji, a tym samym wytworzeniu nowych z prawidłową strukturą.

Podczas zabiegu tą metodą dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, również po wyjściu z gabinetu. Dodatkowo w tym celu nakładane jest serum ze specjalną formułą. Tym samym skóra pracuje długi czas, zwiększając efekty zabiegu.

Zalety wykorzystania Scarlet S

Pierwsze widoczne zmiany na skórze widoczne są już po zakończeniu, jednakże najlepiej odczekać do kilku tygodni. Wtedy właśnie ich pełen wymiar pojawi się, zachwycając, a niekiedy także zaskakując samego pacjenta. Dla takiego efektu właśnie zostało stworzone urządzenie Scarlet S. Innowacyjna technologia, pełne bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie i po zabiegu są dla niej znakami charakterystycznymi.

Warto podkreślić, że nie należy bać się wystąpienia ryzyka poparzeń lub pojawienia się blizn. Certyfikowany aparat dla gabinetów medycyny estetycznej w pełni gwarantuje, że nie tylko rezultaty będę zadowalające, ale i wygoda w trakcie i po zakończeniu. Niekwestionowaną zaletą radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwość wykonywania tych zabiegów przez cały rok. Nie należy obawiać się wydłużonego czasu rekonwalescencji. Już po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych obowiązków, bez konieczności specjalnych opatrunków.

modelowanie sylwetki

Dla kogo zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Głównym ze wskazań do skorzystania z zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest wyraźne obniżenie sprężystości skóry. Urządzenie Scarlet S doskonale radzi sobie z usuwaniem podwójnego podbródka oraz ogólnej poprawy owalu twarzy. Zabieg z jej wykorzystaniem to szansa na lifting bez użycia skalpela. Dodatkowo można skorzystać z tego w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych oraz na szyi.

Częstym problemem są zmiany skórne w postaci plam i przebarwień, których usunięcie możliwe jest także dzięki fal radiowych i mikronakłuwania. Wiele kobiet, ale także mężczyzn uskarża się na blizny potrądzikowe. Sposobem na walkę z nimi, jak i innymi tego typu jest wykorzystanie urządzenia Scarlet S. Co ważne działa ono nie tylko w najdelikatniejszych strefach twarzy, poprawiając kondycję naszej cery, ale także na obszarze całego ciała.

Kolejnymi ze wskazań do wykonania zabiegu może być wiotka skóra np. po ciąży, chęć zlikwidowania cellulitu lub rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu a nawet piersiach. Wykorzystanie radiofrekwencji pozwala na wymodelowanie sylwetki oraz odmłodzenie skóry rąk. To także sposób na leczenie nadmiernego pocenia się, zmniejszając nadprodukcję sebum.

Młody wygląd skóry – większa pewność siebie

Szerokie możliwości wykorzystania urządzenia Scarlet S RF podczas zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej to sposób na odzyskanie pewności siebie. Chcąc na nowo odkryć w sobie piękno i pozbyć się kompleksów raz na zawsze, należy skorzystać ze specjalnego zabiegu. Aparat jest precyzyjny a efekty jego użycia niezwykłe. Brak bólu i czasu rekonwalescencji to tylko początek długiej listy zalet.